Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Most mondjak le róla?

Most mondjak le róla?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősömnek 2 lova van. Az egyiket nagyon imádom. Én szoktam gondozni. Meg foglalkoztam vele. 1 hetes korától ismerem és most lesz lassan 4 éves. Eszméletlen szeleburdi.Rosszul lett nevelve. Nagyon önfejű, csípked, rúg. Sajnos a foglalkozással nem sokra mentem. Az embernek is képes neki menni ha úgy van. És sajnos néha oda csapnak neki néha még akkor is ha meg sem érdemli csak nincs türelme az ismerősünknek. Vettem már neki egy csomó cuccot. Tényleg már néha szinte a sajátomnak tekintettem.

De most kint is volt egy kisebb cirkusz. Nem az ismerősünkkel hanem az egyik rokonával. Az ismerősünket nagyon szeretem, és én úgy látom (meg más is) , hogy ő is engem.

De egyszerűen nem jutok semerre se a lóval. Folyamatosan csak idegeskedek miatta, hogy mi lesz.

A szüleim nem nagyon szeretik, hogy a lóval foglalkozok. Vagyis inkább az apukám nem szereti ezt az egészet. Azért mert a ló ilyen.. De engem még nem bántott. Jó, néha-néha odakapott de ennyi.

Tegnap is egy egész éjszakát végig sírtam. Már tényleg azon vagyok, hogy összeszedem a cuccaimat és haza hozom és vége mindennek.

Küzdjek tovább vagy hagyjam inkább az egészet..?

Mert kicsit olyan mintha lemondanák róla, ellene fordulnák vagy elárulnám vagy nem is tudom. És nagyon rosszul esik. De egyszerűen nem bírom nézni ahogy ütik ok nélkül.

Saját lovat meg kitudja mikor kapok..

16/l


2011. dec. 24. 10:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Rossz társítás. Az ismerősödnek meg kéne válnia a lótól, olyas valakihez kéne kerülnie akinek van türelme hozzá, csak komiszabb lesz, a vége pedig baleset lesz, láttunk mostanában elég ilyet.

A legjobb az lenne neked, ha kimaradnál... de akkor meg megöl a lelkiismeret.

Nem tudom.... én biztos sokat sírnék de kitartanék....

2011. dec. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hagyd ott vagy hívj szakembert (istenem, hogy ez senkinek nem jut eszébe!). A leírásodból egyértelműen kiderül, hogy nem értesz a lovakhoz. Az hogy elkanászodott, nagyrészt a te hibád lehet. A ló (nagyló vagy akár póni) több mint 500 mázsa és a legrosszabb ha ezt ki is használja. Ne érts félre, imádom a lovakat és utálom ütni őket, de néha igenis szükséges egy hatalmas pofon, mert ha végül ő támad meg abba bele is halhatsz.

Ezt már elmondtam párszor, de akkor most még egyszer: a ló egy menekülő zsákmányállat. Az élete a vadonban attól függ, hogy milyen gyorsan tud reagálni a dolgokra. Ebből következik hogy iszonyú gyors a felfogása, kb 4-5 másodperc. Ha ezen az 5 másodpercen belül nem kap dicséretet vagy épp egy pofont, akkor nem fogja tudni összefüggésbe hozni a jó/rossz cselekedetével. Például, ha meglátod hogy rádsunyít vagy rádfordul, azonnal el kell ugranod és AZONNAL rá kell csapnod valamivel ami a kezedben van. Nem hagyhatod békén addig, amíg nem lép arrébb és nem hagyja abba a sunyítást, mert addig komoly veszélyben vagy. Látnia kell rajtad, hogy határozott vagy és nem félsz tőle.

A másik dolog, amivel nagyon el lehet kényeztetni az a túl sok dicséret, jutalomfalatok. A ló nem kutya - nem fog jobban tisztelni és szeretni, ha állandóan jutalomfalatokkal tömöd (főleg jelentősebb ok nélkül). Neki nem kell küzdeni az élelemért, mint a kutyának (aki ezért nagyon hálás). Egy idő után már követelni fogja, hogy adj neki: dörömböl a box falán (ebbe akár meg is sérülhet), sunyít, harap, rúg... és az ember pedig ezek ellenére is csak eteti tovább.

Hidd el én ezzel nem téged akarlak bántani, csak segíteni szeretnék neked is és a lovadnak is.

2011. dec. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem bántásnak veszem. Amikor próbált csípkedni akkor kapott egy pofont de én ok nélkül nem ütöttem. Szóval én sem hagytam ám magamat, hogy kedvére csípkedjen engem..

És én még bele sem szólhatok mert akárhogy nézzük papíron nem az én lovam szóval nincs jogom beleszólni.

2011. dec. 24. 11:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha most csak te foglalkoznál vele? Hogy más hozzá sem nyúl? Te takarítasz, te ápolsz, így senkinek még csak lehetősége sem lenne megütni a semmiért? Nyilván nem érti, hogy mi van, hogy miért kap pofont, mikor semmit nem csinált is? Vagy beszélj az ismerőssel, hogy ne bántsa a lovat ok nélkül... Át lehet nevelni bármilyen lovat, csak rengeteg idő és energia kell hozzá...
2011. dec. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én már arra is gondoltam, hogy akár fizetek is , hogy csak én foglalkozzak vele.

Köszönöm a válaszod!

És békés, boldog karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek!!

2011. dec. 24. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!