Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A szüleitek hogy fogadták a...

A szüleitek hogy fogadták a saját lovatokat?

Figyelt kérdés
Nálunk otthon voltak lovak, így beleszülettem a lovazásba. Megtanítottak a a lóval való bánásmódra, a gondozásra, és az alapszintű lovaglásra és fogathajtásra. Később pedig a lovardában még több mindenre. Nagyon sokáig nem engedtek egyedül kimenni a lóval, mert féltettek, és egy kísérőnek mindig kellett mellettem lennie. A lovaink nagyon nyugodtak és megbízhatóak, de lovak és a szüleim erre meg is tanítottak. Olvastam itten, hogy egy 15-16 éves fiataltól azt várják el, hogy ha már van lova, akkor mindent egyedül csináljon. Persze bértartásban könnyebb, mert az esetek többségében nem a tulajnak kell kora reggel felkelni, leápolni, megetetni a lovát, hanem a lovászok megteszik helyette. Max. csak kimegy hozzá heti 4-5-ször, és akkor látja el, de akkor sem egész nap. A kérdésem mindenkihez szól. Menyire aggódtok, vigyáztok a gyereketekre, vagy a szüleitek mennyire aggódnak értetek, amikor lóról van szó. Mit vártok el egy lovastól? Azt ugye nem kell mondanom, hogy vannak olyan helyzetek, amikor egy gyerek kevés egy lóhoz, vagy még egy felnőtt is.
2011. dec. 24. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:
64%

Én "felnőtt" fejjel (22 vagyok, de még tanulok) saját pénzből vettem lovat, szüleim nagyon nem támogatják, már több hónapja megvolt a ló, amikor hajlandóak voltak megnézni.

Nem az a bajuk h veszélyes, hanem hogy drága (meg az is, hogy túlságosan szeretem.

Ők annyit várnak el tőlem hogy inkább ne is halljanak a lóról, de költségeit abszolút én álljam, neki ne kelljen hozzátenni semmit (mondjuk nem az anyagi a legnagyobb probléma, hanem hogy még csak kis lelkesedést se mutatnak, mikor megnézték, akkor is csak negyed órát maradtak)

Szóval leginkább semmit nem várnak el.

Sajnos csak bértartásra van lehetőségem.

2011. dec. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%
Nekem nincs lovam, de járok lovagolni, és a szüleim örülnek neki és támogatnak. A saját ló már csak azért sem jöhet szóba, mert lakásban élünk, és a legközelebbi hely, ahol tarthatnám egy órányi távolságra van, így télen iskolaidőben ki sem érnék, és sötét lenne. De ha meglennének a lehetőségeink (pénz, hely), akkor örülnének neki, anyukám még fel is ülne rá. :)
2011. dec. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
61%
Utolsó vagyok: ja, és nem aggódnak értem, mindig azt mondják, hogy az utcán is érhet baleset, elég, ha egy autó felszalad a járdára, vagy egy cserép a fejemre esik, nem kell ahhoz lóra ülni. Annak meg nincs sok értelme, hogy a lakásban ülök, csak, hogy ne essen bajom.
2011. dec. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Engem nagyon támogatnak szüleim a lovaglásban ,de tisztában kell vele lenni hogy érhet váratlan meglepetés. Történtek már rémtörténetek. Én azt ajánlom hogy ne menj egyedül terepre mert bármi történjen legyen valaki aki segíthet. Sok sikert továbbra is szia!
2014. júl. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!