Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez tényleg igaz?

Ez tényleg igaz?

Figyelt kérdés
ha védőmellényben vagyok és leesek a lóról és a mellényt ütés éri akkor elvileg valamiátalakul benne ami megvéd. valamilyen anyag és utána tényleg ujat kell venni ? csak mert én 14.000 ért vettem és ha gyakran esek akkor mindig ujat kell venni? 14/L
2011. dec. 25. 22:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Van olyan is, de az nem 14000 :)

az olyan mint a kocsikban a légzsák. látszólag egy sima mellény, és azt hiszem egy madzag oldja ki, és felszabadul vmi gáz, ettől felfújódik a mellény, és megvéd.

2011. dec. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is arra gondolok, amit első mond. Az egy sima mellény, valami patron van benne, és a nyereghez kell valahol kötni, és ha leesel, érzi, és felfújódik, szerintem erre gondoltál, viszont tuti, hogy nem 14ezer, legalább egy nullával több... Egyébként a sima pikkelyes és mellényes gerincvédő is megteszi, a lényege, hogy tompítja az ütést, és nem közvetlen a gerinced b*szod oda mindenhova...
2011. dec. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
csakmert ez volt a tájékoztatójában
2011. dec. 25. 22:23
 4/13 anonim ***** válasza:
be tudod linkelni? vagy egy kép róla esetleg?
2011. dec. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Egyébként ha olyanod van, ami felfújódik, akkor sem kell újat venni, hanem csak patron kell bele.
2011. dec. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

[link]

ez az csak a színe más de az ugysem számít.

2011. dec. 25. 22:50
 7/13 anonim ***** válasza:
Ez sztem szinte örökéletű, elég stapabírók az ilyenek nem kell mindig új :)
2011. dec. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
:)) köszi a választ remélem tényleg használ rendesen :)) ez az első gerincvédőm
2011. dec. 25. 23:07
 9/13 anonim ***** válasza:

ez nem, az, amiről te beszélsz, az ilyen légpatronos, valami 15ezer bele egy új patron. A D-csathoz kell kapcsolni, és ha leesel, a patronok kioldódnak és felfújódnak. ha jól tudom, 50 rugó egy olyan mellény.

A tiéd nem olyan, a tiéd ilyen örök életű, erősített gericű cucc, ilyet már 5 évvel ezelőtt is forgalmaztak, jól véd.

2011. dec. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%

Összehordtok itt hülyeségeket. Nem véletlenül írták a használati útmutatóba, azt, amit írtak. Persze van benne némi túlzott óvatoskodás is a gyártó részéről, ui. ha már egyszer estek benne, akkor valóban lehet, hogy kevesebbet véd. Az is lehet, hogy már nem hozná egy mérésnél azokat az értékeket, amiket a szabványban kéne, tehát védi magát a gyártó.

Ha nagyot esel, akkor a gerincvédő megsérülhet, hiszen azzal nyeli el az esésből származó energiát. Így viszont a következő alkalommal már lehet, hogy tényleg nem véd meg. Ezért esés után alaposan meg kell nézni, nem sérült-e meg. Azért elég nagyot kell esni hozzá, hogy baja legyen.

2011. dec. 26. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!