Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit lehet ezzel csinálni?...

Mit lehet ezzel csinálni? (Ugratással kapcsolatos)

Figyelt kérdés

Elkezdtem ugratni egy lovon. Többen mondták már, hogy vigyázzak mert ennél a lónál könnyen nyereg elé lehet érkezni, mert nagyon előre és lefelé nyújtja a fejét!

Én még csak X akadályokat ugrok és ott nem vettem észre, de azt mondják, hogy nagyobb akadályoknál már érezni fogom, hogy előre ránt. Szóval, mit lehet ezzel csinálni? Mert nem akarom neki oda dobni a szárat, hanem inkább ,megpróbálnám valahogy visszafogni a fejét. Lehet ezt? Vagy csak több szárat kell adnom??


2011. dec. 26. 10:05
 1/4 anonim ***** válasza:
A klasszikus: szorítasz térddel, adsz neki szárat, mert ha nem adsz, még jobban húz. Szerintem kezdő vagy ugrásban, először nem ezen a lovon kéne tanulnod, hanem egy olyan lovon, amelyiknek nincsenek ilyen problémái. :)
2011. dec. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én meg amondó vagyok, hogy próbálgasd csak vele, ki fogod tapasztalni, hogy mit hogy csinál. Más, ha egy ismeretlen lóra ráülsz, és 150eket ugrasz vele rögtön, vagy kis X-ekkel gyakorolgatod és tanulgatod az ugrást. Lehet jársz majd úgy, hogy véletlen nyereg elé ülsz, de nem kell megijedni, de én még ezt sem tartom túl valószínűnek, mert mire odajutsz, hogy tényleg érezhető ez a "hibája", addigra kitapasztalod minden mozdulatát, és nem fog gondot okozni. Legalábbis én így vagyok a lóval, akit lovagolok, hogy nem tudnám elmagyarázni valakinek, hogyha ráül, mit hogy csináljon, de én tudom, hogy miben különbözik a többitől, mire kell figyelni, mire vigyázzak, mikor mit csinál, mit kell csináljak egyes helyzetekben, milyen dilijei vannak, stb... Ha van módod, ugorj minél több lóval, de szerintem ez sem lesz nagy probléma, mert meg fogod ismerni.:)
2011. dec. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Akadály fölött szárat kell neki adni, és csak földre érkezés után felvenni, ha be vagy parázva, ne a szárba kapaszkodj. Persze ez nem azt jelenti, hogy odadobod a szárat és csak lifeg, mert akkor macerás felvenni újra. De menet közben úgyis ráérzel majd.
2011. dec. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen most kezdtem ugratni. :) Teljesen korrekt szárszabadságot adok a lónak, azt mondta oktatóm, és hogy eltalálom, hogy mikor és mennyire kell kiemelkedni. Nem vettem még észre ezt a problémáját, bár lehet a többiek azért mondják, mert a saját lovukhoz vannak szokva. Azt mondják, nem szeretnek vele ugratni, de nekem csak egy lovon van még lehetőségem ugrani, de ő rajta majd akkor ha már valamennyire tudok ezen a lovon. Köszönöm a válaszokat! :)
2011. dec. 26. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!