Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovaglás milyen izmokat...

A lovaglás milyen izmokat mozgat meg? Segít a narancsbőr ellen?

Figyelt kérdés
2011. dec. 26. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Szerintem a combodat, mert szorítanod kell, de szerintem szinte biztos, hogy nem feszesít...
2011. dec. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Erősíti a: Comb, hát, alkari izmokat, de csak ha rendszeresen csinálod. Azt mondják egy 70 kg-os nő egy óra lépéssel 50 kalóriát éget el, és minél nagyobb a sebesség, annál jobban ég a zsír és annál jobban erősödik az izom. :)

Ezt én is megtapasztaltam, bár én sose voltam 70 kg-os! Szerintem ilyen heti 2 az csak arra jó hogy izomlázad legyen, ahhoz hogy valami hatása legyen, ahhoz napi rendszerességgel kell csinálod. És nem csak kis pálya lovaglások, hanem erős-intenzív terep, akadályok stb. :)

2011. dec. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi nem! Egy 70 kg-os nő egy átlagos lovaglásnál percenként 5 kalóriát éget el. :)
2011. dec. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Amikor napi szinten lovagoltam 2-3 órát terepen, akkor látszott valami, javult az állóképességem, meg fogytam kicsit.

A futás, biciklizés jobb fogyáshoz (a narancsbőr is csak zsírfeleslegből adódik), de abból is kell napi 1-2 óra, heti 3-5 alkalom. Lovaglásból kicsit drága lenne. Aerobik mozgás a lényeg.

2011. dec. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
narancsbőr ellen az segít, ha nem zabálsz gumicukrot,chipset és olyan ételeket, ami tele van e-vel... (ugyanis a narancsbőr nem sima háj)
2011. dec. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Valamennyire segíti de ne azért kezdj lovagolni, hogy lefogyj hanem az állat szeretetéért!
2011. dec. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Természetesen csakis az állat iránti szeretetből kezdtem el lovagolni ősz óta, de érdekelt ez is csak úgy érdekességképpen.
2011. dec. 26. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!