Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tehetnék? Tudom elég...

Mit tehetnék? Tudom elég érthetetlen kérdés, de mit tehetnék, hogy legalább Ő megnyugodjon?

Figyelt kérdés
Lovammal nagyon jó a kapcsolatom, engedelmes, jól képzett, és szeret dolgozni. 12 éves fedezőmén. A probléma velem van, és attól tartok a lovam is átérzi. Párkapcsolati gondjaim vannak, szorongós lettem, és mindenen elsírom magam. A lovam is nyugtalan tőlem, és habár megteszi mindig, amit kérek, lehet rendesen lovagolni, de ő is full idegbaj tőlem. Nem szeretném elrontani, mert én rosszul vagyok, de lovagolni kell. Másra meg nem bízhatom, mert nagyon egyemberes, és akire meg rábíznám, az meg elutazott.
2011. dec. 27. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Magadnak kell lecsillapodnod, rendezned a lelki gondjaidat. Ezen viszont itt sajnos nem tudunk segíteni. Esetleg egy kiadós terep valamelyest kikapcsolna, lenyugtatna.
2011. dec. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fogadd meg, hogy mikor a lovaddal vagy, kinthagyod a problémákat. Mikor ő ott van, nem gondolsz pasikra, nem gondolkozol a problémáidon. Csinálj vele trükköket, játsszatok, futószárazgasd, engedd el szabadon, szaladgálj vele, stb... Csak te tudsz ezen változtatni, meg kell oldd, hogy kint ne jussanak eszedbe ezek a dolgok. Sok sikert:)
2011. dec. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A kyokiushin karaténak is van egy olyan szabálya, hogy amint belépsz az edzőterembe, kívül kell hagynod a gondjaidat.

Én a lovazásnál is ezt szoktam alkalmazni, bár önkéntelenül, mert ha lovon vagyok, a lóra figyelek, nem a problémáimra.

2011. dec. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én direkt ezért járok lovagolni. Ha terepezek, elfelejtem a gondjaimat, ellazulok.

Meg gondolom más is ezért jár, aki nem, annak régen más szórakozást kellene választani.

2011. dec. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, hát pont fordítva... Én személy szerint azért vagyok a lóval, mert szeretem, nem önzésből, hogy elterelje a figyelmem..
2011. dec. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én sem önzésből, figyelemelterelésből lovagolok, de tény, hogy amint lóra ülök, megszűnik az összes problémám. Ha lelki gondom van, egy jó terep biztos segítség. :-) És nincs az a párkapcsolati probléma, amit ne orvosolna egy kiadós vágta a réten át. :-)
2011. dec. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nem párkapcsolati gondokkal küzdöm, hanem mással, de én is szorongós, feszült lettem, ami lóháton abszolút nincs sem az ember, sem a ló segítségére. Úgyhogy én lovaglás közben zenét hallgatok - nekem ez megfelelő figyelemelterelő, lazító.

Egyébként tényleg ki kell csukni a gondokat, pláne lovaknál, mert megérzik őket - de ugye ezt te is tudod.

2011. dec. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!