Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden leírni:

Én a lovaglást egy bácsinál kezdtem, jóformán ott láttam először lovat. 1évig hozzá jártam, tanítgatta a ló körüli munkát, kicsit a lovaglást (ez inkább legeltetés volt).

Ezután ezekkel a lovakkal együtt elkerültem (bértartás) egy oktatóhoz, akinél szintén munkáért cserébe lovagoltam. Eleinte minden nap, a következő nyáron pedig már 1-2 hetente ültem csak lovon, holott minden hétköznap kint voltam.


A lovak vissza kerültek a bácsihoz, és szerette volna, ha ugyan úgy járnék, de mivel már nem tudott új dolgot mutatni és nekem kevés volt már a 10 perc lépés és 45 perc legeltetés, így kevesebbet jártam. Ott még rendesen dolgoztatott is.


Az oktatónál pedig ugyan úgy dolgoztam (de legalább normális lovakkal) és nem lovagoltam.


Most a barátnőmmel egyre többet járunk a bácsihoz. Segítünk, cserébe lovagolunk. Igaz elég veszélyesek a lovak, de majd veszek gerincvédőt.



Tehát vagy járok az oktatóhoz, és megpróbálom megbeszélni vele, hogy pl. 2-3 munkanap, cserébe lovaglás, vagy a bácsihoz járok és megpróbálom "megnevelni" a lovakat, mert egyenlőre rúgják az embert ahol érik, nem állnak meg egy helyben és konkrétan bepánikolnak ha 10 perc lépés után nem legelnek.


Egyetemre járok, és pénzem nincs sajnos a lovaglásra. Így most januárban 3 hetet tudok menni és hétvégente, illetve nyáron.


2011. dec. 27. 22:49
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Lényegében mindenhol kihasználnak. A kérdés csak az, hogy melyiket válasszam? Ott ahol 10 percet lépésben ülhetek lovon, vagy ahol van minimális esély az oktatásra is, és mást is tudok kérdezni.
2011. dec. 27. 22:51
 2/13 A kérdező kommentje:
Vagy mindkettő?
2011. dec. 27. 22:52
 3/13 anonim ***** válasza:
szerintem ahol többet lovagolsz és oktatnak...de ha agyon szeretnél segíteni a bácsinak akkor azt választanám...attól függ hogy te lovagolni akarsz vagy jó szívű akarsz lenni
2011. dec. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Hát ez így nagyon nem jó mert nem tudsz tanulni és ha neki állsz 'képezni' a bácsi lovait azokat is elronthatod.. :/

De mi az hogy ha nem legelnek bepánikolnak? leírnád? (akár privátban is!)

2011. dec. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Vagy esetleg leredukálod a lovaglást heti egy normális lovaglásra, és ehelyett az ingyenmeló helyett vállalsz rendes munkát.

Így lenne pénzed lovardába járni.

Általában 3000ft/alkalom...


Egy napi 8 órás munkáért 500ft-os órabérben 4000ft-ot kapsz.

Szerintem így jobban megérné.

2011. dec. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Dolgozok suli mellett is, de az a pénz kell az albérletre.:/


bepánikolás... ha már érzik, hogy ilyenkor már legelni szoktak, akkor kezelhetetlenné válnak. Rángatják a fejüket, elkezdenek "kocogni" (tehát még nem ügetés, de már nem is lépés), megpróbálják ledobni az embert, ha közel vannak egymáshoz csipkedik egymást, irányíthatatlanná válnak.

2011. dec. 27. 23:00
 7/13 anonim ***** válasza:
sőt egy lovász még többet kap.. lovak körül tevékenykedni egész nap.. nem egy gyerek meló férfiaknak való
2011. dec. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
22 éves vagyok, és jól bírom a strapát, azzal nincs gond.:)
2011. dec. 27. 23:07
 9/13 anonim ***** válasza:
Próbálj meg az oktatóval beszélni, más helyeken 1 nap melóért 1 óra oktatás jár.
2011. dec. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Először járj az oktatóhoz, és ha már rendesen beletanultál, akkor menj a bácsihoz. Amúgy én személy szerint az oktatóhoz járnék.
2011. dec. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!