Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Meg akarok tanulni egyedül...

Meg akarok tanulni egyedül felülni (szőrén) a lóra. Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
A ló általában ellép. A ló marja nekem kb vállig ér.
2011. dec. 27. 23:31
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Van valahol egy videó, hogy a csaj, hogy csinálja. Asszem az a kérdés, hogy tudtok mutatni szőrén lovagolós videókat. Nah abban az egyikben az van.
2011. dec. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Figyeld meg a csikósokat és próbáld őket utánozni ;)
2011. dec. 28. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát most így nehéz megmondani. Nekem is csak sok gyakorlás után sikerült, meg már a lovam is unta. Először próbáld meg egy lépés "nekifutásból", de csak akkor ha a lovad nem ijedős. Megindulsz, meglendülsz, elkapod a ló sörényét vagy nyakát, utána ugrasz. Kicsit vicces, de én egy kerítésen is gyakoroltam, hogy nem a lovat nyúzzam mindig. Na meg meglegyen az alap mozdulatsor, amit utána a drága 179 cm marmagasságú pici lovacskámon gyakorolhatok. Kellett nekem ilyen magas ló! De pssssszt!!! Amúgy díjlovagolok, meg hobbi szinte ugratok, úgyhogy elméletileg egy díjlovas versenyzőnek nem illik ilyet csinálni, legalább is nekem mindig ezt mondta az edzőm.
2011. dec. 28. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: A másik lovagló társam a nyerget rajta hagyta, és ő már úgy is fel tud ugrani, hogy közben aló szalad. Részemről az előző lovardában alapképzésnél szinte voltizsálást is tanultunk. Nem volt már olyan gyakorlat, amit ne csináltunk volna. Hogy utáltam érte az edzőt, hiszen én díjlovagolni akartam, nem voltizsálni. Aztán rájöttem, hogy nem volt hülye az öreg!
2011. dec. 28. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2011. dec. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Csinálj úgy mint Rózsa Sándor.

Kb. a ló első lábához lépsz. Belekapaszkodsz a marjánál. Utána meglendíted a lábad és felugrasz.

2018. júl. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!