Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyire igaz ez? Van köze a...

Mennyire igaz ez? Van köze a kettőnek egymáshoz?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam hogy aki a kutyáját Caesar Millan és a tv-ben látott Csodálatos kutyadoki hatására képezte ki, és később lova lesz vagy már van, akkor a lovaknál is inkább a parellizést használja. Mondván ha a kutyáknál bevált Caesar M. módszere, akkor biztos beválik a lovaknál a parelli
2011. dec. 28. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:
47%

Belenéztem már a csodálatos kutyadokiba, elég nagy humbug a dolog, komoly kiképzők csak nevetnek rajta.

Van jól képzett kutyám, évekig spec. mentőztem vele, nem kellett hozzá semmiféle csodakutyás, csak egy hozzáértő kiképzésvezető.

A lovaimat is normál angol módszer szerint lovagolom, meg lehet nézni őket, minden parelli baromság nélkül is szépen, finoman lovagolhatók és mindenekfelett együttműködőek.

2011. dec. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Én is így vagyok, ahogy leírtad a kérdésben. 2 éve olvastam el és néztem rendszeresen Cesar Millan könyvét/ műsorát és most lesz lovam, úgy tevezem, hogy hasonló módszerrel fogom képezni a lovat is.
2011. dec. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem van két tábor, aki klasszikusan lovagol, és van, aki természetesen képzi a lovát. Persze a simában is ki lehet alakítani nagyon jó kapcsolatot a lóval, van aki ezt választja, van, aki a parellit, és nem divatmajomságból, hanem mert ez érdekli, és ezzel szeretne foglalkozni. Valszeg a ki a kutyájánál is ezt a suttogós módszert alkalmazta, az alapból "hajlamosabb" az ilyenekre, pl a lóval a parellizésre. Remélem értitek, hogy akit érdekelnek ezek, és hisz benne, az nyilván kipróbálja, ahol tudja, pl a lovával. Aki meg nem, mint pl Gabka, ő inkább türelmesen de klasszikusan képzi a lovait, és nem foglalkozik a természetes lókiképzéssel vagy kutyakiképzéssel, az megoldja máshogy, ilyen módszerek nélkül, ennyi az egész.
2011. dec. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért megemlíteném, mert mindenki qvanagy tévedésben van, hogy attól, hogy valaki nem parellizik, még természetes módszereket használhat. Ezt a természetes lovaglás nevet ő találta ki, és kisajátította (Natural horsemanship). Szóval, ha nem a parelli féle természetes lovaglást csinálja, az még nem azt jelenti, hogy üti-vágja a lovat, és széttépi a száját feszítővel..

Mint ahogy a kutyáknál is, már a 20. század elején elkezdtek kikopni a par force módszerek, amikor CM még csak gondolat se volt.

2011. dec. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Maga a parellizés mondjon ki mit akar, nem újkeletű dolog. Második válaszolóval teljesen egyetértek abban, hogy Prelli meg Monty sajátította ki magának. Ők adták a nevüket hozzá. Főként olyanoknak találták ki, akik előtte csak max. képen vagy tv-ből láttak lovat, mert aki a lovak közelében nőtt fel, az ösztönösen ismeri és tudja a lovak viselkedését, ahogyan Gabka is.

A kutyákkal pontosan ugyanez van!!

2011. dec. 28. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!