Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez hogy van? Miért vagy mikor...

Ez hogy van? Miért vagy mikor és meddig kötik be ilyen istállókba a lovakat?

Figyelt kérdés

1. [link]


2. [link]



Úgy tudom ma már Magyarországon tilos lekötni a lovakat. Itt ezen a két képen viszont olyan istállók vannak, ahol csak kikötéssel állnak a lovak.

Az első képet az Epona spanyol lovasiskola oldalán találtam. A másodikat pedig a Panoramio oldalán.


2011. dec. 29. 16:59
 1/5 A kérdező kommentje:
Amúgy az 1. kép tényleg az Eponában készült, vagy valamelyik másik istállóban? Látta már valaki?
2011. dec. 29. 17:01
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem kifejezetten tiltott, csak nem ajánlott olyan helyre ahola ló naphosszat bent áll. Ridegtartásban ha néha beviszik a lovakat vagy egyéb helyeken (pl rendőr lovarda), ahol a ló a munkája miatt keveset tartózkodik az istállóban (szinte csak etetéskor és éjszaka) sokkal könnyebb, helytakarékosabb megoldás. Persze akkor is, ha van rá lehetőség jobb egy bokszban tartani.
2011. dec. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is van pár box, de a legtöbb hely az állás. És ott ki vannak kötve a lovak, de csak azért, hogy ne menjenek el. (Volt már rá példa, hoyg valaki elfelejtette bekötni az egyik lovat, nem jól kötötte be, vagy valami, és az a ló vacsi után szépen elindult körbenézni a tanyán xD) Lefeküdni le tudnak, mert nem ilyen szorosak az állások, mint a képen.
2011. dec. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor csak a képen látszik ilyen szűk helynek?
2011. dec. 29. 17:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha megnézed, a képen minden ló úgy le van már pucolva, hogy nyalni lehet róluk a kaját. :) Tehát szerintem ez már valami bemutató előtti kis beálló, ahol nem állnak sok ideig, utána még gyorsan fel rájuk a szerszám, és mehetnek bemelegíteni. Szerintem azért vannak így, hogy már ne koszolják össze magukat. Az Eponánál meg szerintem ezt érthető is.
2011. dec. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!