Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nem akar enni?

Miért nem akar enni?

Figyelt kérdés
Sziasztok egy csikóval van gond, már napok óta nagyon keveset eszik(csak gyümölcsöt és zöldséget abból is csak pár darabot).Állatorvos azt hiszem már látta, de nem tudom biztosan (nem az én lovam), de most is sovány.Valakivel volt már hasonló? És mit adnátok neki enni? Köszi a segítséget
2011. dec. 29. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehet hogy kólika.

Adjatok neki fél liter napraforgó olajat sima háztartást vízben is lehet hígítani vagy kajcsiban az a kólika akkor rendbe rakja:) Nálunk is ugyan ez volt az egyik lóval és ez rendbe rakta.

2011. dec. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha kólika, akkor Buscopant kell neki adni, vagy ha az nincs, akkor még a szódabikarbóna használhat.

Eyébként hívjatok állatorvost, ez nem normális dolog. Elképzelhető, hogy a fogaival van probéma, bár ez csikókorban elég érdekes lenne.

2011. dec. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Vagy mirigykortól is lehet. Lehet ez sok minden, tényleg ki kéne hívni egy lódokit.

Az étolaj az édeskevés kólikához sajnos.

2011. dec. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat megpróbálunk mindent megtenni :)
2011. dec. 29. 21:51
 5/8 anonim ***** válasza:

Az olajjal nagyon vigyázzatok!!! Van, amikor segít, de van, amikor még nagyobb bajt csinál, állatorvostól tanultam, hogy csak bizonyos esetekben szabad adni!!

Főleg egy csikóval ne kísérletezzetek, orvos kell neki, kólikára pedig feltétlenül Buscopan, csak utána minden más. De lehet gond a fogával, ehetett olyasmit, amit nagyon nem kellett volna (akár belekerülhetett a takarmányba mérgező dolog, de pl. az egérfészek, ill. a patkányürülék is nagyon nagy bajt tud csinálni, a takarmányban ez sajnos előfordulhat), lehet millió baja, nem kísérletezni kell, hanem hozzáértő orvost hívni, de gyorsan!

2011. dec. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A lovad azért eszik mert elkopott a foga1 Szerintem az...Nálunk is volt már több olyan ló, h nem evett és az volta balya, h elkopott a foga....ebben az esetben a lónak megkell reszelni a fogát, nem fájdalmas...Igazáből minden évben 2-szer reszelni kell a ló fogát...észrevehető arról, ha kiesik a szájábúl..látod, h csak egy picit is dagadtam a pofája, nem eszik...ez biztos jele annak, h reszelni.,...kell az én lovam sem evvet...épp tegnap lett reszelve és ma már szépen eszik...
2011. dec. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
elnézést a helytelen írást....De vigyázz a fogával, mert ha reszelik akkor éles...neki és vág elég jól, de ehez hívj lódokit :)
2011. dec. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy bélférges. Volt már gilisztahajtózva?
2011. dec. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!