Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit szoktatok csinálni a...

Mit szoktatok csinálni a lovardában? Hogy telik egy nap?

Figyelt kérdés
bocsi, a buta kérdésért, de a szüleim megengedték, hogy mehessek lovagolni rendszeresen és nagyon izgulok. Elmesélnétek nekem, hogy mi szokott lenni az oktatás előtt, után és közben?

2011. dec. 30. 19:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Hát elvagy a lovak körül. Én ma csak azért mentem ki, hogy lemozgassam a lovamat. Nem ültem rá. Rohantam a karám mellett, ő meg rohant utánam. Nagyon jól elvagyunk. :) Ott sose lehet unatkozni, ha unatkozol az már régen rossz!
2011. dec. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
1%
Odamegyek, kihajtom a lovat, kiganézok alóla, rávágom a nyerget( ha van kedvem lecsutakolom) lovagolok amíg kedvem van. Utána behajtom a lovat, adok neki lucernát, szénát, zabot, vizet. Rávágom az ajtót, villanyt lekapcsolom.
2011. dec. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, látom nem hiába vannak 27 %-ban hasznosak a válaszaid.
2011. dec. 30. 20:27
 4/15 anonim ***** válasza:
6%
Nekem így telik a napom! Te kérted hogy írjuk meg! Én leírtam, nem csak pozitív, szórakoztató dolgokat fogsz ott csinálni, Mindenki leírja majd neked hogy milyen sok jót csinálnak,de vannak negatív dolgok is amit egy bizonyos idő után majd nagyon megunsz.
2011. dec. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
3%
Főleg ebben a nagy sárban az ember kétszer is meggondolja hogy kimozduljon-e. Ha csak lovagolsz a lovon akkor szerencséd van. De ha még le kell csutakolnod lovaglás előtt és után, adnod kell neki, az nem lesz olyan kellemes ebben a nagy sárban.
2011. dec. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
27%-os, van lovad? Ha ekkora nyűg neked, akkor miért vetted meg? Nem muszáj ám lovat tartani, különös én fagyban is imádtam, még ganézni is a lovakat 5 évig ismerősnél csináltam és nem is lovagolhattam érte, de mégis ganéztam, csutakoltam stb stb. Egyébként a kérdésre válaszolva, mi kimegyünk lovakat elő, csutakolás, nyergelés, kantározás, lovagolás vége, aztán leszerelés, csutakolás és akik akarják bemehetnek a következő edzésre nézni, meg ilyenek.
2011. dec. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%
én a lovardában még enni is elszoktam felejteni,szóval nem fogsz unatkozni az tuti!! :) jó pacizást! :)
2011. dec. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%
A mi lovardánkban egész nap jó a hangulat . Én általában a barátnőimmel reggel segitek az etetésben felsöpörni az udvart majd várjuk a lovasokat és szereljük nekik a lovat .Egy lovardában nagyon sok tennivaló van és ezt mi ki is szoktuk használni :) vagy felnyergeljük a lovakat és a fenti pályán lovagolunk vagy pedig az edzőnk lovait csutakoljuk és léptetjük . Segitünk a lovasoknak ha valamit nem tudnak . A lova barátainkkal szoktunk hülyülni szőrén lovagolni :D és nagyokat nevetni . Kint soha nem unalmas az élet ;) ha szereted a lovakat nem lesz gond
2011. dec. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A lovaglás nem csak abból áll b@zdmeg hogy ráülsz oszt addig lovagolsz ameddig akarsz. Egy jó helyen igen is hozzá kell (kéne) tartoznia a csutakolásnak MINDIG (nem csak akkor amikor kedvem van), és a nyergelésnek, kantározásnak, jártatásnak stb. Nem kocsi ez kedves válaszoló hogy ha van kedvem lemosom ha meg nincs akkor várhat a jövőhétig is...

Jobb esetben a ló felelősség ami alól nem lehet csak úgy kihúzni magad, gondolj bele ha valaki azt mondaná hogy most nincs kedvem beengedni a fürdőszobába, majd holnap beengedlek, de nyomj le egy óra tornát! És mennyire meg is érdemelnéd....:DDDDD

2011. dec. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

ASDASDASD 21 % :|||


Nem azzal van baj, hogy leírtad, hogy milyen "hátrányai" is vannak, hanem ahogy. Rávágom a nyerget, leápolom, ha van kedvem, rácsapom az ajtót...


Igen, vannak egyébként kevésbé örömteli dolgok (egyesek szerint) de én még ganézni is szeretek a lovam alatt. Jobban figyelek a boxa tisztaságára, mint a saját szobáméra. Egyébként suliidőben kimegyek, leápolok, most már van lovász, úgyhogy nem takarítok hétköznap, felszerelem, kimegyek vele, bemegyünk, leszerelem, jutalomfalat, szeretgetem még egy órát, aztán haza mert messze lakom, és nem a legjobb sötétben és ködben biciklizni. Egyébként ma kimentünk korán reggel, ápoltunk, lovagoltunk, aztán kitakarítottunk mind a 20 ló alatt, felgereblyéztük a homokos pályákat, a múltkor lefutószáraztunk még néhány lovat, ilyenek. Fárasztó, de én mindent szeretek csinálni, ami lovakkal kapcsolatos.

2011. dec. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!