Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan üljek meg kezdőként...

Hogyan üljek meg kezdőként egy olyan lovat, akin rég nem ült senki és nehéz elszakítani a többi lótól?

Figyelt kérdés
Van egy picinyke problémám. Kezdő lovas vagyok, eddig volt már (futószár után) 4 órám karámba hivatalos helyen, ahova most nem tudok menni, de gyakorolni tudok egy ismerősömnél. (Ügetést kell gyakorolnom, a vágta az tavasszal lesz. ) A gond az, hogy a pacin hónapok óta nem ült senki. Eddig egyszer kb 40 percet ültem rajta (kellően csatakosra izzadtunk), illetve másodszor kb 10 percet. Megy mindenfelé, ügetésbe közlekedne állandóan, illetve a társai ki lettek engedve egy másik karámba és rögtön nekünk is oda kellett menni, akkora becsokták a többieket, de már nem figyelt rám: oldalaztunk, tolattunk, rázta a fejét, habzott a szája,1x volt olyan érzésem, hogy most fog ágaskodni. Nekem azt mondták, hogy nyugodt ló. Ő egy 14 éves magyar félvér. A másik lovat nem adják alám, mert az egy nemtudommilyen telivér, aki díjugratónak készült, ő meg vágtába közlekedne és komoly lovas tudja csak megülni. Jó lenne, ha hallgana rám és nem menne a feje után, mert helybe van. Egyszer reszeltem a zablát a szájába, az nagyon nem tetszett neki, mert rögtön rázta a fejét, abba is hagytam nehogy ledobjon a végén.
2011. dec. 30. 19:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy hogy nem is ülsz rá, a saját érdekedben!
2011. dec. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lovarda váltás sürgősen!
2011. dec. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

de miért, mégis mennyi ideig nem tudnál lovagolni a lovardában? mert ha 1-2 hónapot kéne kihagynod, akkor szerintem inkább hagyj ki annyit minthogy bajod essen meg elrontsd a lovat.

az, hogy régóta nem ültek rajta, nembiztos hogy gondot okoz..én egyszer felültem egy olyan lóra akin másfél éve ültem utoljára, azóta senki más, de nem csinált semmit. mikor felszálltam sunyitott egy kicsit de aztán megszokta. a lovak nem felejtik el hogy hogyan kell viselkedni mikor ülnek rajta. max annyi hogy először csak ráhasalsz, hogy hozzászokjon újra.

a többiektől való elszakadással korábban is volt gond, vagy csak most? mert ha korábban is akkor nem féltétlenül te vagy a hibás. viszont akkor külön kell szoktatni a többiektől, ami nem 2 nap lesz. viszont fontos, hogy a továbbiakban legyél vele határozott, persze azért ne ráncigáld túlságosan a száját, de érezze hogy te vagy a főnök. én lovagoltam egy lovat aki egyedül nem volt hajlandó menni, volt egy másik ló akivel akárhogy próbálkoztunk nem tudtuk elszakitani egymástól annyira jóban voltak, tehát ott csak kettessével lehetett lovagolni őket. ha nálatok is ez a helyzet, és a másik ló is lovagolható akkor próbálj találni egy lovastársat. de azt semmiképp se csináld hogy a többi ló közt lovagolsz a karámban, mert egyik ismerősöm is aki szintén kezdő, úgy esett le egyszer, hogy a többi ló megindult, velók együtt az is akin ült.

tehát a lényeg, hogy szerintem ne nagyon lovagolj ezen az ideiglenes helyen addig, amíg nem tudod elérni hogy a te akaratod érvényesüljön a lóval szemben. :)

2011. dec. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Első alkalommal nem voltak a többiek kiengedve akkor nem parázott be, kicsit ment a harc, de tudtam pl bokrokat kerülgetni vele, lépésből ügetni aztán vissza. Amikor makacskodott megállítottam és újra elindítottam. Most második alkalommal egyszer csak lecövekeltünkés láttam nagyon hegyel akkor láttam, hogy a tőlünk 50 méterre lévő másik karámba fut a másik ló. Nah innentől ment a hiszti. Nekem azt mondta az oktatóm, hogy ne nagyon hagyjak ki sok időt, ha meg tudom oldani mehetek nyugodtan, csak ne vágtassak, meg ne menjek terepre.
2011. dec. 30. 20:34
 5/9 anonim ***** válasza:

Olyanokat mondasz kezdő lovasként, ami nem kezdő lovasnak lenne való. Ez a "fűrészelés" valószínűleg azért nem tetszett neki, mert habverőztél a kezeddel, ide-oda rángattad, hiszen kezdő lovasként még fogalmad sincs róla, hogy ezt mikor, miért kell használni.

A habzó száj az elengedettség jele, a lovon átmennek a segítségek, tehát ezt is valahol félreérthetted.

Azt javaslom, ne ülj rá, hiszen nem értesz hozzá annyira, ilyen lovat majd fejlődésnek megfelelően, de másfél, két év múlva adnék alád. Neked most még olyan ló való, aki minden helyzetben tutibiztos, semmi temperamentum, semmi élénkség, csak megy nyugodt tempóban arra, amerre akarod. Egyelőre az a fontos, hogy még biztosabbá tedd az ülésed, és elsajátítsd az irányítás apró kis trükkjeit, de idomító jellegű dolgokhoz még nem sok közöd kéne, hogy legyen. Természetesen idővel majd az is kialakul (mint írtam, fejlődéstől függően néhány év), de egyelőre neked tényleg nem egy ilyen lóra és helyzetre van szükséged.

2011. dec. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én inkább életben maradnék a helyedben, még ha az is az ára, hogy nem ülök lovon egy ideig.

Másik: ha nem tanítanak vágtázni, de elengednek szabadon ügetni, akkor baromi rossz helyen vagy, sürgősen menj máshová!

2011. dec. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Vágta azért lesz tavasszal, mert akkor már jó idő lesz és nem csúszik majd a sár meg a hó. Addig sokat kell ügetni edzés képpen.
2011. dec. 30. 21:53
 8/9 anonim ***** válasza:
És ha beugrik alattad vágtába a ló, akkor mit csinálsz???? Nem autó, hogy ne legyenek saját ötletei, főleg az alapján, amit írtál itt az előbb...
2011. dec. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kiállok a nyeregbe és megállítom. Olyan lovon tanulok hivatalos helyen, aki szivesen vágtázna és nézi az alkalmat hol ugorhatna ki, hogy nagy körön mehessünk és nyújtja alépéseit is. Sikerült visszafognom! Nagy körön ügetésbe megint elkezdtünk gyorsítani, és megdícsért az oktatóm, mert szépen visszafogtam. Azzal a lóval is harcolni kell, mert ő is menne mindenfelé...
2012. jan. 1. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!