Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyire kétszínűség?

Mennyire kétszínűség?

Figyelt kérdés
Most elsősorban nem olyanokra gondolok, akiknek első lovuk lesz, és évekig spóroltak lóra. Azt mondjátok, hogy a fajta nem számít. Nekem sem számít, kivéve, ha egy shetlenadi póni és egy magyar sportlóról van szó, mert a pónihoz én már túl nagy vagyok. Ha viszont egy adott lófajta tetszik, ami jellegzetes, neked különleges, és valamiért csak olyat akarsz tartani, tenyészteni, akkor miért kell elítélni az olyat? Egy adott fajtán belül is lehet magáért a lóért szeretni és a keresni a lovat, hiszen nagy a választék. Ha én csak a kisbérit szeretem, akkor nem karok furiosot venni, csak ha nagyon megtetszik egy, de alapjaiban a kisbériek között fogok válogatni. Jöhetnek a hozzászólások, és nem kell finomkodni! Amit gondoltok, az írjátok, de azért döntsétek el, hogy mi illik a homo sapienshez!
2011. dec. 31. 11:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, lehet csak én nem fogtam fel, de mi is a kérdés?:D

Az, hogy te csak a kisbériket szereted, és megtetszett egy furioso?

2011. dec. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem probléma. Mindenki kiválaszthatja hogy melyik fajtából akar venni lovat mert annak az adottságaira van szüksége, pl.: egy díjugratónak készülő nem fog nyilván a frízek közt keresgélni, vagy egy kezdő nem fog az arabok vagy az angol telivérek közt. Ha meg az az ok hogy neked most a kisbéri jelleme tetszik meg olyanra fogod használni amihez kellenek az adottságai akkor ez teljesen korrekt. De attól sztem nem kell kizárni minden fajtát a látókörből és fanatikusan hajtogatni hogy csak a kisbéri kell. Nekem ez a véleményem.:)
2011. dec. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, igazad van. Én is gy gondolom. A kérdést azért tettem ki, mert ahogy itt olvasgattam a kérdéseket, azt vettem észre, hogy ha már valaki egy adott fajtához ragaszkodik, akkor egyből letámadják.


Első hozzászóló: inkább menj bulizni! B.U.É.K. mindkettőtöknek!

2011. dec. 31. 12:17
 4/9 anonim ***** válasza:
Neked is!!!:DDDD
2011. dec. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sem probléma, amíg nem akarsz horribilis összegért egy tisztavérű frízt hozatni hollandiából és mindenkinek ezzel hencegni. Én például egy shire rajongó vagyok de ha összejönne egy saját, nem dicsekednék vele. Főleg mert egyeseknek a háza kerül annyiba, mint egy ilyen ló. Arról nem is beszélve, hogy a te példáddal éljek egy shetlandi gazdára nézve nagyon sértő, ha egy sportló tulaj lenézi a pónikat, mert neki csak a magyar sportló tetszik. A póni és a nagyló is ugyanúgy lónak számít, mindkettő ugyan annyi szeretetet érdemel a gazdájától.

Más: tutod nem mindenki választhatja meg, hogy milyen fajtát szeretne. Én shire-t szeretnék, de ha mégis egy sodrottam lesz, most akkor szerinted kevésbé fogom szeretni őt? Vagy ha neked nem jön össze a kedvenc fajtádra, hanem mondjuk egy ismeretlen származású zugcsikód lesz, akkor inkább eladod, mert neked nem ez a fajta kell? Csak mert nekem valahogy így hangzik a véleményed.

2011. dec. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Köszi, Neked is Boldog Újévet!:D
2011. dec. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kevesen értették itt a kérdést, azt hiszem, sebaj, szilveszter van, belefér. :-)))

Kedves kérdező, ha neked van kedvenc fajtád, akkor természetes, hogy azok között fogsz elsősorban keresgélni (egyébként magánvéleményem, hogy a kisbéri az egyik legjobb választás, akár hobbira, akár versenyzésre kell, nagyon szeretem őket). Gondolom, azért merült fel benned ez a kérdés, mert sokszor találkozhattunk már ezen az oldalon olyan kérdésekkel, hogy "melyik fajta lovat vegyem hobbira?" és hasonlók. Ezekre a kérdésekre én is azt szoktam válaszolni, hogy ne fajtát keress, hanem lovat. Mert a kérdésből kitűnik, hogy az illetőnek 1. nincs kedvenc fajtája, 2. valószínűleg túl sok ismerete sincs a fajtákról és a jellemző tulajdonságairól.

Te viszont találtál egy fajtát, amelyik tetszik, teljesen logikus, hogy ezek közül fogsz elsősorban keresgélni, gondolom, azzal együtt, ha szembe jön veled egy minden szempontból számodra tökéletes furioso vagy bármilyen magyar félvér, akkor esetleg mégis azt választod.

Válassz szíved szerint, BUÉK!

2011. dec. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem azzal van baj szerintem, hogy valaki szeret egy fajtát. Most aki galoppozik pl, nyilván angol telivér lova(i) lesz(nek). De ha csak hobbyzol, akkor is lehet kedvenc lófajtád valami miatt, mert tetszik a testalkatuk, a jellemük úgy általánosságban, stb. 172 cm vagyok, 67 kg, nyilván nem egy arab lovam lesz, hanem valami testesebb, nagyobb, magasabb paci.


Alapvetően egyébként azokat szólják meg az emberek, akik nem csak úgy simán egy fajtát szeretnek, hanem a többit lefikázzák. Nekem is nyílik a bicska a zsebemben, mikor valaki jön azzal, hogy ez a ló ronda, ez hülye, ez sokat sz*rik, ez koszos, stb. Attól függetlenül, hogy neki nem tetszik, normálisan is lehet véleményt nyilvánítani, és attól még lehet egy állati jólelkű és kedves ló, hogy sokat sz*rik, vagy éppen felzabálja a szalmát, csak mondtam valamit. Attól, hogy nekem nem jó a póni, mégsem beszélek úgy róluk, mint egy rongyról, szerintem ez alapvetően a probléma. Véleményem szerint sosem azt szólják meg, hogy te normálisan, normális érvekkel el tudod mondani, hogy nekem azért ez a kedvenc fajtám, mert a ló méretben hozzám illik, a célnak tökéletesen megfelel, több ilyen fajtájú lovam volt már, és mindet szerettem, stb stb érveket felhozol, hanem azt, mikor valaki "fujj, én utálom az xy fajtát, olyan köcsögök", "nem tetszik hogy szürke, mindig sz*ros lesz", stb...


Szóval ha normálisan elmondod a véleményed szerintem senkinek nem lesz semmi baja, csak azokat osztják, akik 0 ismerettséggel a fajtáról vagy az adott lóról BUNKÓ stílusban véleményt nyilvánítanak.


Boldog Új Évet egyébként mindenkinek:)

2011. dec. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nos, én mindig is a Lippeket imádtam, meg a nagy szürkéket, dereseket, meg az arabokat aztán meg vettem egy Sárga MFV-t. Megvan már 10 éve, és nem is tervezem lecserélni. Listám persze van, hogy milyen lovakat szeretnék még, a fentiek mellé egy Clydesdale jöhetne. :)
2011. dec. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!