Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy vegyem rá a szüleimet,...

Hogy vegyem rá a szüleimet, hogy csatlakozzunk be a félbértartásba?

Figyelt kérdés
Nem állunk jól anyagilag, az tény. Mégis, fizetős suliba járok, és a félbértartást ellovagolom. Sőt néha túl is lépem. A szüleim viszont a rossz anyagi helyzetünk hivatkoznak. Nem értik még hogy olcsóbban kijönnénk így. Ráadásul nem lenne gond, mert a másik oldalról csak a pénz jönne, és nem lovas. Szerintem a szüleim attól félnek, hogy valami baja lesz a lónak és az egész belefektetett pénz fölösbe megy. Vagy mivan, ha a lónak beje lesz és kórházi költség stb. Nagyon szeretem ezt a lovat, és csak én foglalkozok vele. Oktatóm is állandóan nyúz, hogy vegyünk meg vagy valami, de én hiába hivatkozok anyagi helyzetünkre, nem hiszik el mert ellovagolom ami a félbértartás lenne. Ha edzőm mondaná akkor csak tolakodás lenne, és az ellenkezője lenne. Szóval szerintetek mit kéne mondanom? Én sokat gondolkodtam, de nem tudtam, olyat kitalálni, ami sakkban tartotta volna az ő nézőpontjukat.
2011. dec. 31. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha fizetős suliba és lovagolni jársz,akkor inkább jól álltok anyagilag,és nem rosszul.

De azt csak a szüleid tudják eldönteni,hogy mire akarnak és tudnak költeni! Talán kell a pénz majd,az egyetemre? Ha ott is fizetős leszek,az nagyon sok pénz!

Az pedig,hogy egy lónak baja lehet,reális feltételezés! Akkor talán az egész tanulásodra szánt pénz kárba veszne.

Fogadd el az álláspontjukat. Van fontosabb dolog is az életben,mint a lótartás és lovaglás.

2011. dec. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Attól, hogy félbértartásba lenne egy lovad, még nem nélkülözhetnéd az edzőt, így aztán továbbra is fizethetnék a szüleid az edzések árát, meg még a ló dolgait is. Abban is igazuk van, hogy bármikor történhet a lóval valami, ami nagyon komoly anyagi teher lehet - állatorvosi költség nem három forint.

Azt, hogy az edződnek miért érdeke, hogy te félbérben tartsd a lovat, azt értem. Hogy neked miért érdeked, amikor úgyis csak te lovagolod, ráadásul ahogy írod, elég sokat is lovagolhatsz, az számomra rejtély. Az edződ dupla pénzt kapna - félbér plusz edzések - te viszont pontosan ugyanazért fizetnél duplán. A szüleidnek van esze, talán hallgatni kéne rájuk.

2011. dec. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem! Ha van felesbe lovam, akkor nem kell a lovaglásért fizetnem külön. Az edzőm azért akarja, mert tudja, hogy nálam nagyon jó kezekbe lenne. Nem nagyon akarja másnak ajánlgatni. Pláne hogy mások inkább nem is foglalkoznak a lóval. Ezért mondom, hogy olcsóbban kijönnénk. 17.500 Ft/ hó. És annyit lovagolok amennyit akarok.

Első válaszolónak.

Másik sport nem nagyon érdekel. :/ De a probléma az is hogy nem nagyon fektetnének be lovaglásra. Elég szarul állunk, bár érdekes hogy sok minden nem akadály. Szóval tényleg, csak arra kéne ráébreszteni őket, hogy ocsóbb így mint az órabér.

2011. dec. 31. 21:23
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha tényleg ennyibe kerül a félbértartás, és az edzések is benne vannak, akkor ez nagyon jó. És úgy gondolom, hogy aki gyereket nevel, meg tényleg fizetős suliba viszi, akkor 18 ezer forintot még ki tudna fizetni.

Talán arról van szó, hogy így kötődnél egy lóhoz, és nem akarnák, hogy egész nap, minden délután és hétvégén a lovardában dekkoljál, és a lóval foglalkozzál tanulás helyett.

2012. jan. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
17.000 tényleg nem pénz érte. Ha annyit lovagolod amennyit akarod. És még lovad is lenne valamilyen szinten. Napi szinten a tartása meg kb. 600 körül lehet.
2012. jan. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok :

Úgy értem, hogy 600 ft körül.

Bocsi! :)

2012. jan. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem én! :)A baj, hogy féltenek. És anyám összevissza hord minden hülyeséget. Fáj hallgatni! Úgy érzem hogy nem fogják megérteni! :(
2012. jan. 2. 18:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!