Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti miben viszitek a cuccaitoka...

Ti miben viszitek a cuccaitokat mikor mentek lovagolni? A nyerget stb. otthagyjátok?

Figyelt kérdés
2011. dec. 31. 19:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
nem értem a kérdést
2011. dec. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Hajaj..Rendben elmagyarázom..

Tegyük fel valakinek van bértartásban lova.

Valamiben el kell vinni a lovaglónadrágot,lovaglócsizmát.

És a nyerget is,ha nem hagyjátok ott.

És ezt kérdezem,hogy otthagyjátok a nyerget az istállóban vagy mindíg viszitek magatokkal?

2011. dec. 31. 19:18
 3/20 anonim ***** válasza:

Normál esetben az istállóban marad a ló összes cucca,nyereg,kantár,ápolófelszerelés

így én csak lovas cuccba megyek

2011. dec. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Ha van normális, biztonságos nyerges, ott lehet hagyni mindent. (értsd, nem nyirkos, zárható, stb. ) Különben penészedik a bőr, megrágja az egér. Egyébként kocsiba befér minden, ha van.

Amikor még bértartásban volt lovam, nem laktam messze, biciklivel vagy gyalog mentem le, és még otthon átöltöztem, így nem kellett lent tartani cuccot magamnak.

2011. dec. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Eleve lovascuccban megyek és abban is maradok. A többinek: Vagy egy saját polcrészem, mint minden lovasnak ahol van nyereg tartó, zablának verek be egy szöget a falra. A futószárnak is. Ínvédő, lótakaró, egyéb tisztítóeszközök és szerszámok mennek a polcokra. A nyeregalátéteknek szereltünk fel a plafonra egy karnist amire vállfákat akasztunk. A vállfára felcsíptetem, a nyeregalátéteket (hát ilyen nadrág vállfa) hogy száradjanak. Ennyi. Én mi a vége? Hogy csak a kobakomat viszem haza, de néha azt is ott hagyom. Hozok egy dobozt és berakom a szekrény alá.
2011. dec. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Utolsó, neked szerencsés helyed van, hogy nem lopkodják a cuccokat..
2011. dec. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Lovardában lopkodnak?? Mindenkinek megvan a saját cucca.

Nem tolvajok járnak oda, és nem cigányok (tisztelet a kivételnek) hogy lopkodjanak. Nálunk mindenkinek van egy külön fakkja ahova pakolhat, mindenki ismer mindenkit. Van hogy kölcsönkérjük egymástól a dolgainkat. Amikor úgy veszünk el valakitől valamit hogy nem tudja, rendszerint visszarakjuk a helyére. Nem mennék olyan helyre ahol lopkodnak. Szerintem a lovarda nem egy olyan hely, ráadásul pillanatok alatt kiderül minden.

2012. jan. 1. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Mindent otthogyok. Kis közösség, nem ajánlatos lopni.
2012. jan. 1. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Nem is igazán lopkodnak, csak kölcsönvesznek. Egy patakaparót, vagy patazsírt, amit egyébként úgyis adnék, csak elfelejtik visszarakni, elviszi a kutya, vagy elveszik. Amikor bértartásban volt a lovam, ilyenek előfordultak.. Amikor pl. a patamosóban felejtettem a pucolós dobozomat, másnap úgy kellett összevadászni a cuccokat belőle. Sajnos ilyen is van. :/ Szerencsére jó ideje már itthon tartom a virsliket, csak a társaság hiányzik. :)
2012. jan. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Ha bértartásban van lovad, akkor már van hely a cuccaidnak is. Jó esetben nyerges, meg egy közös helyiség, ahova a ruháid teheted.

Nálunk mondjuk nyerges nincs, mindenkinek kell vinnie szekrényt, arra meg tökéletesen megfelel egy régi ruhásszekrény, nyereg meg kantártartóval felszerelve, egy zár rá, meg egy lakat, és már senki nem tud a cuccaidhoz nyúlni.

De a legtöbb helyen van nyeregtartó, ahol nyugodtan leteheted.

Én elég viccesen néznék ki, ha nyereggel, kantárral, stb mennék busszal, villamossam, metróval, busszal, busszal és negyed órát gyalog. :D

2012. jan. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!