Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sürgős! A lovam vemhes és...

Sürgős! A lovam vemhes és csöpög a teje, mik lesznek a következmények? Mit tegyek? Hívjak állatorvost? Mikor fog valószínű szülni? Mert márciusra vártuk vagy ez normális?

Figyelt kérdés
kérlek csak akkor válaszolj ha már jártas vagy benne,vagy tudsz vmit,köszönöm.
2012. jan. 1. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem természetes de használd a google-t
2012. jan. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Általában akkor csöpög a teje a kancának ha néhány órán (esetleg egy napon) belül megellik. Már vagy 10-15 ellésnél ott voltam és segédkeztem gyerek korom óta...
2012. jan. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet nagy baj, lehet hogy sok a teje az én kancám is szokta pedig már kb. 5 éve üres. ;) mondjuk éjszaka kinézhetsz rá
2012. jan. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen állatorvossal kell konzultálni. Jóesetben elszámoltátok az időt és simán megellik. Rossz esetben viszont gáz van, mert a tejelválasztás hormonális szabályzású, és nem indul be csak a szülés előtt. Tehát vagy elvetélt, vagy koraszülés lesz, ahol a csikó alapból bukta, de lehet, hogy a kancát is menteni kell.
2012. jan. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy csak pár nappal az ellés előtt kezd el csöpögni a teje.
2012. jan. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A helyedben megnézetném egy állatorvossal, lehetőleg ultrahanggal. Így lehet biztosra menni, mert így csak találgatni lehet. Mi kancánknak is az ellés előtt nem sokkal kezdett csöpögni a teje.
2012. jan. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!