Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan javíthatnám ki a hibáimat?

Hogyan javíthatnám ki a hibáimat?

Figyelt kérdés
Sajnos nekem nem adatik meg hogy lovardába és edzőhöz járjak ezért magamtól tanultam meg plus egy kis segítséggel lovagolni. Szóval mikor így vissza nézem képről magam rengeteg hibám van amit akkor nem veszek észre pl: a kéztartásom és a lábtartásom és az a baj hogy szinte ez már belém van rögzülve. Hogyan tudnám kijavítani a hibáimat?
2012. jan. 1. 22:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sokat segítene egy edző, vagy legalább egy tapasztalt lovas, aki tudja, hogy mik a hibáid. Van olyan a környezetedben, aki ért hozzá? Kérd meg, hogy segítsen, szóljon rád, hogy mi nem jó, esetleg csinálj gyakran videókat, kérj meg valakit, hogy videózzon, én a vágtámat videóztatom rengeteget, mert nagyon sokat segít, hogy visszanézhetem, mit hogy csináltam, hogy a jó, stb... Az a baj egyébként, hogy mindenkinek vannak hibái, és sosem tudhatod, hogy most amit egy videón látsz, az jó-e úgy, vagy éppen az illetőnek az a gyengesége. Vegyél néhány könyvet ami erről szól, azokban nagyon szépen leírják az ülést, kéz és lábtartást, stb... Sok sikert:) A videó tényleg hasznos:)
2012. jan. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kengyel nélkül (tan- és könnyű ülésben mind három jármódban) vagy szőrén lovaglás, beteszel egy erős botot/seprűnyelet a könyökeid közé (vagyis a hátad mögé), hosszú szárral patanyomfigurákat csinálsz, de leginkább egy olyan edző aki látja is a hibáidat.
2012. jan. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A szőrén lovaglás tapasztalataim szerint nagyon el tudja rontani az ülést, ha felügyelet nélkül csinálod.

Egyik ismerősöm még lovardába járt, addig egész tűrhető volt az ülése, aztán kapott lovat, de nem volt nyerge, így szőrán lovagolt otthon, aztán mikor visszakerült nyeregbe, katasztrófa volt az ülése...


Anyagi okokból nem teheted meg?

Egy edző egyébként rengeteget segít, az a legjobb amit tehetsz. Én most megkértem ismerősöet h csináljon képeket edzés közben, és egyik jó lovas barátnpmmel kielemezgettük, de az edző többet ér!

2012. jan. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Csinálj videókat, és kérj meg hozzáértőket, hogy elemezzék ki és segítsenek. Valamint nyeregben, de kengyel nélkül próbálj lovagolni, és figyelni a láb és kéztartásodra. Olvasgass, nézz videókat, hogy hogyan csinálják a profik. Ha kérdésed van, akkor nyugodtan írj ide vagy esetleg privátban.
2012. jan. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha én jól értelmeztem már tudod a hibáidat csak az a baj hogy beléd van rögzülve nem pedig az hogy nem látod.

szerintem az a legjobb hogy eldöntöd hogy jó akkor a következő 2 alkalommal pl a kéztartásodra figyelsz ha az már megy akkor az után a lábtartás ..és a többi .

Lassú , Lassú de ha nem tudsz edzővel lovagolni akkor nem .

De nagyon jó ha van veled valaki . még ha nem is nagyon jó lovas de ha megmondod neki hogy jó akkor most azt figyelje hogy ne rángasd a kezed vagy ilyenek azért tud ő is szólni .

De ez csak az én véleményem .

remélem érthető .

2012. jan. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

Tudom milyen az, amikor az embernek nincs elég pénze edzőre, jártam ebben a cipőben. Sajnos azt kell mondjam, hogy szaksegítség nélkül nem előre fogsz haladni, hanem egyre rosszabb lesz.:-(

Nem kell állandóan edzővel lovagolni, de talán mondjuk havi egy alkalom neked is beleférne a költségvetésbe. Vagy azt tudom még mondani, hogy léteznek edzőtáborok, nem csak profiknak, hanem tulajdonképpen haladó lovasoknak lovastábor, ahol komolyabban rámennek a hibajavításra, a finomságok tanítására. Ha mondjuk nyárig össze tudnád gyűjteni egy ilyen árát, rengeteget tanulhatnál belőle és utána egyedül otthon is könnyebb lenne továbblépned.

2012. jan. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm, bár többnyire oktatóval lovagolt, de amikor egyedül, akkor hallottam hogy folyamatosam mondja, hogy mik szoktak lenni a hibái, és javítja őket.
2012. jan. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet azzal, aki azt mondja, hogy nem tudod magad kijavítani, csak rosszabb lesz.

Ha megnézed a rólad készült képeket, és látod, hogy mi a hibád, az jó. Az nagyon jó. Arra kell figyelned, hogy mikor lóra ülsz, még beléptetésnél gondold végig, hogy a lábad hol lenne jó helyen, a kezed hol, stb.

És először ne feladatokat csinálj, csak mondjuk simán, ügetésben koncentrálj fejben. Ellenőrizd, jó helyen van-e a lábad, figyelj oda!

Én így mindig elég hamar át tudtam 'nevelni' magam, és nekem is a lábtartásommal volt gond.

Agyban dől el, ha ott figyelsz, meg tudod csinálni, és egy idő után beáll a helyes tartás.

2012. jan. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeket. Sajnos egyáltalán nincs lehetőségem edzőre mivel a szüleim úgy vélekednek hogy nah ott van a szomszédba a rokonunk most minek kell elmenned még lovardába ha ingyen is tudsz. -.-"


De meg fogom próbálni kijavítani a hibáimat. Ha nem is keresek esetleg egy hozzáértő személyt aki tudna segíteni.

2012. jan. 2. 11:34
 10/10 anonim ***** válasza:
Rokonnál is tudsz edzővel lovagolni, van olyan is, aki kimegy házhoz :)
2012. jan. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!