Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovasnak számítok?...

Milyen lovasnak számítok? (hosszú)

Figyelt kérdés

Tudom hogy utáljátok ezt a kérdést de elég nagy oka van annak hogy feltettem: lovat szeretnék venni és a kiszemelt egy eddig még nem fedezett mén amit ugyebár nem ajánlanak kezdőknek.

Tudásom: mindhárom jármódban tudok lovagolni kengyellel vagy anélkül, tehát (lépést nem említem) könnyű és tanügetés, munka és hosszúvágta (galopp), ezen felül ugrottam is párszor bár nem hibátlanul (eddig max 120 cm-es akadályon). Sokszor voltam terepen, volt hogy rúgott alattam a ló és nem estem le. Volt hogy a ló velem együtt esett és miután felkelt én még rajta voltam. Viszont amitől tartok az a bakolás, nem hinném hogy kiülöm (a kisebbeket biztosan). A másik gond hogy a ló 5 éves lesz és még nem indult versenyen (bár fel van rá készítve) és én sem, nem tudom mennyire jó párosítás a kezdő lovas kezdő ló (díjugratás).


2012. jan. 2. 11:18
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném hogy nem egy csődörös lóról van szó, elég nyugodt természetű. Most egy fiatal (11 éves) lovas lovagolja, bár ő már nem kezdő díjugratásban.
2012. jan. 2. 11:21
 2/20 anonim ***** válasza:
Gondolom van/lesz edződ, profi segítséged, akire számíthatsz, ha így van, belevághatsz szerintem. Ha tenyésztésre nem lesz jó, még mindig lehet herélni. (tartási szempontból jobb, együtt karámozhat más lovakkal, stb. a lovardákban nem szeretik a méneket, külön odafigyelést igényel)
2012. jan. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Persze, edző lesz azaz már van :) Egyedül semmiképp nem vállalkoznék még rá. Viszont heréltetni nem szeretném ugyanis egyrészt félek hogy elveszti a mén jellegét (nagyon szép külsővel rendelkezik) másrészt meg ha esetleg komolyabb eredményeket érek el vele lehet bánnám hogy nem hagytam meg ménnek. A másik meg az hogy fedezőmén-jelölt, most vitték volna vizsgára és annak tudatában hogy megmaradhatott volna ménnek nem szívesen szánnám rá magam erre a dologra. Hozzáteszem nagyon jó vérvonallal rendelkezik, egyik testvére országos szintű versenyló (díjugratásban).
2012. jan. 2. 12:11
 4/20 anonim ***** válasza:

Nézd, nekem van ménem, és nem egy mént lovagoltam. Úgyhogy most amit mondok, azt csakis tapasztalatból mondom. Nem kell megfogadni a tanácsom, de el lehet olvasni egyszer.

Nagyon függ magától a lótól, még a méntől is, hogy milyen.

Lovagoltad már? Ismered a lovat úgy, hogy vele foglalkoztál?

Ha megszokja a kancákat, és hogy ott viselkedni kell, akkor lehet kancák közt is lovagolni. Az enyém kancákkal van együtt a karámban, és fedezőmén. Sokkal kiegyensúlyozottabb. A lovardában engedik, hogy mént tartsál? Vagy otthon lesz?


Megveheted, de szerintem még nem vagy hozzá elég felkészült, ha félsz a bakkolástól. Egy mén nem csak bakkol. Ha úgy adódik, és nem vagy kellően határozott, akkor mást is fog csinálni. Mént lovagolni sokkal jobb, báris nekem, de ha nem vagy hozzá elég jó lovas, elég tapasztalt, és kellően határozott, akkor az a ló hamar rájön, hogy egy gyenge "kezű" lovas van alatta, és úgy fog téged "rángatni", mint egy rongybabát. Nem beszélve arról, hogy a legtöbb mén, ha nem lovagolod 2-3 napig, akkor nem biztos, hogy elég neki az, hogy előtte lefutószárazod. Ha meg elkezd alattad cirkuszolni, akkor képes leszel leállítani? Magyarán mennyire tudod helyesen és megfelelően adni a segítségeket? Ménekhez nagyon ott kell lenni fejben, és tudni, hogy mikor hogyan kell lépni. Nem vadállatok a mének, akik letépjék a fejed, de mindig tudni kell, hogy mikor mit kell reagálnod, és milyen mértékben. A bakkolástól félsz, magyarán nem igazán tudod, hogy mit kell olyankor csinálni, és azt se tudod, hogy kitudnád-e ülni. Én a helyedben a biztosra mennék, és előbb szépen mindenre felkészülnék, mert ha megveszed, és nem bírsz vele, akkor csak nyűg lesz a hátadon, ami neked sem, és a lónak sem lesz jó. Persze azt csinálsz, amit akarsz. A véleményemet elmondtam, a többi meg rajtad múlik. Lehet te olyan fa*a lovas vagy, hogy egyből menni fog... vagy nem.

2012. jan. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Arra már biztosan felkészült vagy, hogy elkezdj egy olyan lóval rendszeresen ugrani és versenyezni, amelyik már versenyzett, tudja a dolgát, így a tapasztalt ló és az edző segítségével akár eredményes is lehetsz.

Kezdő lóval nem fogsz tudni versenyezni. Hiába ugrik egy ló jól otthon, a verseny az nem otthon van, nagyon tapasztalt lovasnak kell lennie annak, aki a kezdő lovat szépen és eredményesen végigviszi a versenyeken.

Csődört - ha mégoly szelíd is - szintén nem javasolnék. A heréléssel egyébként semmi baja nem lenne annak a lónak, ötévesen már kialakult a végleges mérete, formája, ezen a herélés nem fog változtatni, ettől ne tarts. De ha mégoly extra tehetséges lovas is vagy esetleg, akkor sem fog egy ló veled eljutni arra a szintre a nulláról, hogy megbánhasd, hogy kiheréltetted. Nagyon sok év kell még ahhoz versenypályán neked, hogy olyan szinten lovagolj, hogy kihozd egy lóból a maximumot.

Ha ezt az említett pacit választod is, heréltesd ki és szokj hozzá a gondolathoz, hogy az első évben nem te, hanem az edződ indul a lóval, ha azt akarod, hogy bármit is megtanuljon.

Én biztosan olyan lovat választanék, amelyik már bizonyított pályákon.

2012. jan. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul fogalmaztam, nem félek a bakolástól egyáltalán, csak nem biztos hogy kiülöm. Nem magamat féltem, inkább másokban nem szeretnék kárt tenni (mert tényleg adódhat olyan baleset ami után másokat is féltenem kell). Nem heti 2-3-szor lovagolnám hanem úgy heti 6 alkalommal (legalább 1 pihenőnap neki is kell) és az edzőmmel is meg tudom beszélni hogy ő is lovagolja (persze pénzért), esetleg menjen vele versenyre is a kezdetekben. Gondolkoztam a kiherélésen de már írtam hogy miért nem szeretném, de ha tényleg jobb lenne akkor lehet róla szó. Csak nem tudom mennyire "normális" dolog megvenni egy fedezőmén-jelöltet aztán kiheréltetni. Szerintem ez nem szép dolog, főleg ha később sok jó utódot hozhatna.
2012. jan. 2. 13:36
 7/20 anonim ***** válasza:

Ha szerencséd van vele, akkor tudtok együtt fejlődni. Ismerős lova 9 éves csődör, eddig kenyérre lehetett kenni, most kezdett el csődörösödni, eddig nem érdekelték a sárló kancák, most annál inkább.


Szóval edzővel együtt nézd meg a lovat, ha ő is úgy találja, ok, akkor vedd csak meg.

2012. jan. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Vedd meg, de aztán ne csodálkozz, hogy inged gatyád rámegy, vagy történik valami. Ha még az edzőnek is kell fizetni azért, hogy ő lovagolja a te lovadat versenyen, akkor az plusz költség, vagy ott van még a herélés, ami szintén pénzbe kerül. Nekem kicsit fura az, hogy a te lovad, de más versenyez vele. Inkább már akkor egy olyan ló, amivel te tudsz versenyezni. Jobban megérné. Na de te tudod!
2012. jan. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Én nem tartom furának hogy az edzőm is megy versenyre a lovammal, nem árt ha egy jobb lovas is lovagolja néha.


Ami a herélést illeti lehet hogy tényleg jobb ötlet lenne csak kicsit félek a műtét utáni esetleges komplikációktól, nem szeretném ha drága pénzért megvenném a lovat és elpusztulna. Nem vagyok ebben jártas de több helyen is olvastam hogy előfordulhat.

A másik meg az hogy még nem vetettem fel ezt a kérdést az eladónál és lehet hogy így el sem adná. De majd rákérdezek.

2012. jan. 2. 14:18
 10/20 anonim ***** válasza:
Szokták úgy csinálni, hogy a tulaj indul a lóval mondjuk C-ben, az edző meg B-ben, vagy amit a ló tud. Kezdőként úgyse indulhatsz nagyobb kategóriában, viszont a ló legalább tapasztalatot szerez.
2012. jan. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!