Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az baj, ha könnyű ügetésnél...

Az baj, ha könnyű ügetésnél leülésnél kettő kicsit "pattanok" a nyeregben?

Figyelt kérdés
Ha igen, mit tegyek ellene?
2012. jan. 3. 15:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem, mire gondolsz... "Pattanni" nem tudsz, mert egy ütemre ülsz le, tehát nincs, ami felpattintson... Biztosan a könnyű ügetésre gondolsz?
2012. jan. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen.

Tehát felállok a nyeregből, és amikor ülök vissza, még egyet dob rajtam a nyereg. Remélem így már érthetőbb. :)

2012. jan. 3. 15:40
 3/10 anonim ***** válasza:

Akkor nem jó ritmusra ülsz le és állsz fel. Az ügetés ritmusának így kellene kinéznie:

http://www.youtube.com/watch?v=thpmgolDsbQ

2012. jan. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Így már értem, köszönöm! Tehát, amikor teljesen leteszi a ló a mellső lábát, akkor kell teljesen leülni és ha felemeli, felállni.


(Mi van a ló farka végére kötve?)

2012. jan. 3. 16:07
 5/10 anonim válasza:
Igen! ilyenkor mindig átülsz másik lábra, és folyton cserélgeted, amit tehetsz, h próbálod felvenni a ló ütemét
2012. jan. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezt inkább érezni kell, mint a lábsorrendet figyelni. Majd idővel beletanulsz. Ugye van oktatód?
2012. jan. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Á, értem. Nem úgy mozogsz, mint a ló. Túl korán ülsz le. De vigyázz, túl későn se ülj le! Pl számolj magadban, ha jó a ritmusérzéked egy kicsit is, akkor fel tudod venni a jó ütemet. Egy, két, egy, két... Sikerülni fog!
2012. jan. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én tanítottam lovagolni anyát, és neki is ez volt a hibája. Nem érzett rá a ütemre, és mindig visszapattant. majd belejössz, ezt csak gyakorlatban tudod megtanulni:)
2012. jan. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 -.Monty.- válasza:
én azt javaslom, hogy földről nézd meg, hogy milyen üteme van a ló ügetésének(hogy milyen időközöként teszi le a lábait), és utána ahhoz próbáld meg a fel-le mozgásodat igazítani :)
2012. jan. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A hatodik valaszoloval nem teljesen ertek eggyet. A kezdeteknel igenis figyeld a lo labat mert hogy ha igy sikerul megszoknod a ritmust akkor majd evek mulva fog csak sikerulni erzesre jo labra ulni. Szoval mindig akkor konnyits amikor a kulso elso labaval lep a lo. Ha rossz labra ulsz akkor le kell ulnod erzed hogy ketott patanj aztan kezdjel megint konnyiteni. Nekem ez bevalt remelem erthetoen irtam le.😅
2018. júl. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!