Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy lóval átlagosan hány nap...

Egy lóval átlagosan hány nap alatt lehet megtenni 70 km-t?

Figyelt kérdés

Először is, nem akarom megcsinálni, egy történethez kell. Felfedezők lovakon utaznak, nem vágtában, "normál" menetben, úgy hogy éjszakára sátrat vernek. A történet esős évszakban játszódik, tehát általában vizes, kicsit süppedős talajon mennek, és van néhány teherhordó ló is.

Tehát kb. hány nap/hét alatt lehet megtenni 70 km-t? (Mondjuk egy angol telivérrel) De igazából a ló fajtája mindegy:)

Fontos lenne! Előre is köszönöm!


2012. jan. 3. 17:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
2-3 nap kb.
2012. jan. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

igen kb 2-3, de ez attól függ, hogy mennyit mész egy nap.

Mi most mendtünk 30km-t 6óra alatt. (De igazából nem is nagyon lehet többet mert hullák lesznek a lovak)

2012. jan. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen:) (ment a zöld kéz)
2012. jan. 3. 18:20
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Jól felkészített lónak egy nap alatt is megy, két nap alatt kényelmesen megcsinálja egy átlagos kondíciójú ló. Az arabommal 80km 4 és fél óra síkon.
2012. jan. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha hosszabb túrára megyünk, olyan napi 35km-t szoktunk számolni, az kényelmesen megy, és nem merülnek ki a lovak. Ha csak egy nap, és másnap pihenő, akkor 50km körül, és ahogy Gabka írja, rendesen felkészített lóval simán megy egy nap alatt is a 80. Persze ilyenkor is másnap pihenő, egy kis izomláz elleni lemozgatással.
2012. jan. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2-3 napba nem tudom mi telik neketek, emberként egy sima sétával 6km/h is megtehető egy nap alatt. Egy ló is tud ennyit gyalgolni.
2012. jan. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, azért szerintem kicsit necces 11 órát gyalogolni... 16 vagyok, voltam túrázni pár éve nyáron, nyolc órás túra hegyes helyen kicsinált... És azért érdemes szem előtt tartani a ló dolgait is, szerintem ami nincs felkészítve rá, az még ha meg is tudja csinálni, de nehezen, én inkább nem kínoznám. Fogalmazásban meg külön izgalmas, ha több napos, éjszakákkal, hajnalokkal, mint hogy egy nap alatt lezavarják...
2012. jan. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az általad leírt talajon 2 nap.
2012. jan. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2012. jan. 3. 21:21
 10/10 anonim ***** válasza:
2 nap alatt kényelmesen
2012. jan. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!