Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért sunyít rám folyton a lovam?

Miért sunyít rám folyton a lovam?

Figyelt kérdés

3,5 éves csikóm/lovam van, 1 éve az enyém. Mostanában a pucolásnál, ill. ha a boxában van és meg szeretném simogatni rám sunyít, sőt előfordul hogy oda is kap.

Hogyan tudnám erről leszoktatni, vagy mit csináljak? :( Nagyon el vagyok keseredve! Légyszi segítsetek, de csak normális válaszokat adjatok! Köszönöm.

13/L


2012. jan. 3. 18:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nem hordasz mostanában valami új ruhát, ami nagyon más, mint a többi? Vagy új parfümöt vagy valami új szépségápoló terméket?
2012. jan. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbálgatja a hatalmát, ha hagyod, a fejedre fog nőni
2012. jan. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem használok parfümöt, a testápolóm meg az ilyesmik azok is ilyen semlegesek vagyis nem zavarja, van egy kabát amiben már 1 hónapja szoktam lenni, amikor a lovardában vagyok.


Rászoktam néha csapni, rászólok, de nem használ :// :(

2012. jan. 3. 18:37
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát én erre csak annyit tudok írni, hogy voltam egy ménesben gyakorlaton, ott volt egy kanca ami már akkor a rácsot rágta , amikor elsétáltál a boksz előtt..., rárakni a kötőféket csak úgy lehetett, hogy előtte a szárat rádobtad a hátára - voltizs ló volt egyébként -, nah egyszer ezt a kancát kaptam ki, hogy ápoljam és hozzam rendbe a fejét...Nyugodt próbálkozásaim eredménytelenek voltak, a kísérletezéseit meguntam...kénytelen voltam orrba vágni...- ezt nagyon szégyellem -, de utána nekem nem csinált semmit! Nem sunyított, nem menekült a kötőfék elől, bármikor hátat fordíthattam neki. Viszont ez csak egy példa. A tettemre más ló - ha dominánsabb - valószínű még durvábban próbálkozott volna. Írj egy kicsit a csikódról. Milyen a jelleme, neme, történt valami köztetek ami ezt a viselkedést kiválthatta esetleg más valakivel volt konfliktusa a paccnak a bokszban?
2012. jan. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha nem használsz semmi szépség ápolót akkor csak az a baj, hogy nem érzi, hogy te állsz fölötte... ha sunyít eréjesen szólj rá, és ahogy az előttem szóló mondta vágd orrba, vagy oldalba, ha ilyen szemtelen, de nem úgy, mintha csak egy nagyobbat paskolnál rá, hanem olyat, hogy érezze nem ő parancsol, hanem te. Határozottan lépj be a boxába, amikor le akarod ápolni és azt szeretnéd, hogy arrébb menjen akkor csak egyszer szólj neki, hogy menjen arrébb, meg egy kicsit nyomd meg az oldalát közben, mert ha hozzászoktatod, hogy mindent 6x mondanak el neki akkor soha nem fog igazán rád hallgatni.

Mutasd meg neki ki a főnök.

Lehet kicsit értelmetlenre sikeredett a válaszom, de remélem érted.

2012. jan. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

1 éve lett kiherélve, (furioso fajta..). Én nagyon szeretem, főleg hogy a másik lovam sajnos beteg :(. Szoktam neki jutikat adni, ma is vittünk neki almát, egyébként nagyon intelligens ló, nyereg alatt teljesen megbízható. Tehát én nagyon szeretem, szoktam babusgatni, de ezt többnyire csak akkor lehet, ha már lelovagoltam. Pucolás közbe kapar, forgolódik, sunyít és úgy áll be, mint aki rúgni akar, és már úgy mozdul is :((:(


Amúgy köszönöm a válaszodat! :)

2012. jan. 3. 18:44
 7/12 A kérdező kommentje:
5. válaszoló köszönöm szépen neked is :) holnaptól már komolyabb leszek vele.. :)
2012. jan. 3. 18:45
 8/12 anonim ***** válasza:
Mert elég idős lett és próbálkozik. Ha hagyod akkor átveszi a hatalmat márpedig ha egy ilyen ló érzi a gazdáján a gyengeséget bármikor szívesen átveszi a hatalmat.
2012. jan. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Rendben, erélyes leszek vele:) Köszi a választ!
2012. jan. 3. 18:52
 10/12 anonim ***** válasza:

Valószínűleg kicsit határozatlan vagy (és lehet még kicsit tapasztalatlan is, de ha sokéve lovagolsz, akkor elnézést:). Menj oda határozottan hozzá, mindent úgy csinálj, ahogy eddig, de ha megcsíp, vagy hátrakap, AZONNAL vágd orrba! Nem kell erősen, de az én lovam ha rosszat csinál, ha felé legyintek is érzi, hogy helyre lett utasítva. Nyomd orrba, ahányszor megcsinálja, mert tényleg a fejedre fog nőni. Lehet így is szeretni, de nem szabad őt engedni irányítani, mert ha rákap, hatszáz kilósan nehéz lesz visszafogni ilyen helyzetekben, szóval most állítsd le inkább...


Mozog egyébként eleget? A belovaglás/nyereghez szoktatás megkezdődött már? Mert ha még nem is, akkor is futószárazni kéne majdnem minden nap, már fiatalabb, egy/másfél éves korban is kéne tanulgatniuk a futószárazás alapjait, szóra váltson jármódot, ügessen, vágtázzon, lépjen, egy adott jelre menjen oda hozzád, stb... Csinálj vele gyakorlatokat, kösd le a figyelmét, vagy ha egyedül nem megy, kérd az edződ, vagy egy tapasztaltabb lovas segítségét! Sok sikert:)

2012. jan. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!