Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Magyarországon melyik az a...

Magyarországon melyik az a lovarda, ahol rendesen megtanítanak lovagolni, ahol az edzőknek megvan hozzá a megfelelőképesítésük, és tudásuk az oktatáshoz?

Figyelt kérdés
Bács-Kiskun megye és Csongrád megye előnyben
2012. jan. 4. 16:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2%
Nemzeti lovarda... Vidéken le is tehetsz a színvonalas oktatásról ha csak nem vagy nagyon ügyes..
2012. jan. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én a nemzetiről nem sok jót hallottam mostanában :(

Csömörön viszont találtam egy nagyon jó helyet :), mondjuk az neked kicsit messze van :(

2012. jan. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hahóó! Kedves első válaszadónak üzenem, hogy vidék nem egyenlő egy putrival...


Biztos van a környékeden is jó lovarda, nézz körül. Nálunk is van 1-2 nagyon jó, de sajnos messze tőled. :/

2012. jan. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Lovarda, az sehol. Ma már minden lovardában futószalag szerűen folyik az oktatás, csak a pénzre megy ki minden, talán elcsíphetsz 1-2 valóban hasznos szót, és elsajátíthatsz 1-2 alapot, de úgy igazán, rendesen megtanulni, egy hagyományos, szimpla lovardában, nem lehet.

Ha valóban jól akarsz megtanulni lovagolni, akkor keress egy edzőt. Bár lehet hogy drágább, mintha elmennél egy lovardába, de a színvonal is sokkal magasabban van, nem csak elmondja aztán szia, hanem ahogy kiismeri a mozdulataidat, megismer személyesen is, nem csak lóháton, a gondolatai, oktatás módszere szinte már "rád specializálódik", úgy magyaráz, ahogy a te felfogásoddal a legkönnyebben megérthető, pontosan tudja, mikor lehet a következő szintre lépni, tudja, mikor van rosszabb napot, akkor nem nyúz annyit, stb. Egy lovardában az is rossz, hogy 1000 oktató keze alatt tanítanak, mindegyik máshogy magyaráz, ez nem jó, az nem jó, kész cirkusz az egész... A másik pedig a lovak. Egy edzőnek a lovai versenyképes kondiban és állapotban vannak, azokkal nem lelötyögöd azt az időt, amit a lovon töltesz.


És a tapasztalat beszél belőlem, 2,5 évig jártam keltem ezeket a lovardákat, és utána, nem is én kerestem, engem talált meg egy papíros, még most is rendszeresen versenyezni járó edző, és már csak abban is meglátszik a különbség, hogy ezekben a lovardákban már rég egyedül nyargalásztam lépésben ügetésben vágtában, ahogy az edzőmhöz kerültem, Ő pedig jó néhány hónapra visszarakott szépen futószárra ülésjavítózni, mert bár látta, hogy nem tegnap csöppentem bele a dologba, a legapróbb hiányosságaimat is pótolni akarta. Egy év alatt annyit lehet fejlődni egy edző keze alatt, mint ilyen lovardákban 3-4 év alatt... :) Úgyhogy szerintem meggondolandó...

2012. jan. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, ez nagyon jó ötlet! Nem tudnál véletlenül egy árat mondani, hogy kb. mennyire számítsak, mennyiért oktat egy magán edző?
2012. jan. 4. 17:08
 6/11 anonim ***** válasza:

Igazából eléggé változó, edzője válogatja. :)

Viszont azért eléggé vigyázni kell, mielőtt a fentebb említett edző engem megtalált, azelőtt benéztem egy másik "edzőt", de két hét után rájöttem, hogy valami nem oké, mert még én is többet tudok nála... :D Úgyhogy fontos, hogy fel tudja mutatni az edzői engedélyét, én azt mondom, minimum középfokút.

2012. jan. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igazából lovagolok már egy ideje, de csak állok egy helyben, nem fejlődöm. Szeretnék tovább fejlődni, hogy minden gyengeségemre, hibámra rávilágítsanak és kiküszöbölhessem azokat. Még azt sem bánom, ha visszamegyünk egészen az alapokhoz...
2012. jan. 4. 17:48
 8/11 anonim ***** válasza:
Békéscsabán a Nimród Lovasegyesület!!!!!! (:
2012. jan. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. jan. 4. 20:40
 10/11 anonim ***** válasza:
49%

Köszi annak, aki leszólta a vidéket... Szakedző vagyok, apukámnak oktatói papírja van, versenymúlttal rendelkezem (remélem, még jövővel is) meg a tesóm is és a válaszaim alapján ítéljétek meg ti, hogy szerintetek teljesen pancser vagyok-e... Amúgy Szolnok megye.

Kedves kérdező, a magánedzőt úgy érdemes fogadni, ha nem vagy egyedül. A mi edzőnk a Balatonról járt le hetente. De voltunk rá jó páran. Megállt Gödöllőn két helyen, aztán jött tovább hozzánk, mindenütt volt neki 3-5 tanítványa, az óradíjat mindenki fizette, plusz az útiköltségét közösen összedobtuk, így alig került többe, mint maga az óradíj.

Bács-Kiskunban jó edzőt Kiskunhalason találhatsz, a régi nagy militarysok között akad néhány, de biztosan vannak mások is, csak nem nagyon vagyok arrafelé ismerős.

2012. jan. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!