Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A ló úgy lép mint a zsiráf?

A ló úgy lép mint a zsiráf?

Figyelt kérdés

Úgy tudom különbség van a zsiráf járásmódja és a ló járásmódja között. Viszont párom azt állítja, hogy nem. Néztünk videókat, rengetek képet, de nem jutunk dűlőre.


Felvilágosítana, valaki hogy a ló valóban úgy lép-e mint a zsiráf?


2012. jan. 4. 21:44
 1/10 anonim ***** válasza:

hát nem..

a lónak 3 jármódja van lépés ügetés vágta, amiből kedve szerint (általában) a lépés és a vágta a kedvence

a zsiráfnál nincs ügetés (azt hiszem)

De pontosan mire gondoltok?

2012. jan. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem, a zsiráf azonos oldali lábaival lép egymás után, tehát pl bal hátsó, bal első, jobb hátsó, jobb első. A ló keresztez, tehát pl bal első, jobb hátsó, jobb első, bal hátsó.
2012. jan. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Naa kinek volt igaza?? Mert nem úgy lép a ló mint a zsiráf.. :D
2012. jan. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

NEM! Lépésnél a zsiráfnak az azonos oldali lábai lendülnek, míg a ló lépés sorrendje más:

A lépés négyütemű jármód, melyben a ló lábsorrendje a következőképp alakul: jobb hátulsó-jobb elülső-bal hátulsó-bal elülső. Ebben a jármódban a lónak minimum egy lába mindig a földön van, tehát nincs lebegési fázis

2012. jan. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Zsiráf lépés: azonos oldali lábak egymás után mozdulnak - 1.Jobb elsőláb és szinte vele egyszerre a Jobb hátsóláb 2.Bal elsőláb és szinte vele egyszerre a Bal hátsóláb


Ló lépés: az ellentétes oldalon lévő lábak mozdulnak egymás után - 1.Jobb elsőláb 2.Bal hátsóláb 3.Bal elsőláb 4.Jobb hátsóláb


Izlandi póni speciális járásmódja, a tölt: ugyanaz, mint a zsiráfnál csak gyorsabban szedi a lábait

http://www.youtube.com/watch?v=-7rWeWymJDw

2012. jan. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2012. jan. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Utánanéztem a témának, és van egy jó hír meg egy rossz. A rossz az, hogy a zsiráf úgy lép mint a ló, a jó, hogy kizárt, hogy a párod ezt látta a videón, mivel max lassításban látszik ha időmillimos vagy:D A mocsadék zsiráf variál a lépéshosszokkal, ezért valóban úgy tűnik normál sebességnél, mintha azonos oldali lábával lépne. Kielemezve viszont úgy néz ki, hogy:

Bal első hosszú, jobb hátsó rövid, jobb első hosszú, bal hátsó rövid, bal első hosszú, jobb hátsó rövid, jobb első hosszú, bal hátsó rövid stb.


Második voltam.

2012. jan. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én is úgy tudom, ahogy 22:44 írta. Hogy egyedül az izlandi pónié hasonlít rá. És a zsiráf inkább úgy lép mint egy ember(csak 4 lábat mozgat 2-2-t ), a ló meg mint a kutya pl....


A videó csalóka utolsó, én megnéztem ismételten, és tényleg nagyon hasonló, de már látom a különbséget. National chanelen is volt hasonlóról szó még régebben, ott is különbséget tettek a ló és a zsiráf lépése közt... hasonló, de mégsem az.. szerintem....


Köszönöm a válaszokat! Sajnos nem tudtunk dűlőre jutni párommal, mert ő biztos az ő igazában, én meg a sajátomban :D Szóval ez örök rejtély marad.... :D

2012. jan. 5. 12:14
 9/10 anonim ***** válasza:
coca kóla mi van??:D Amúgy kérdező még mindig nem egyeztetek meg?
2012. jan. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Bírom az ilyen poén gyárosokat, mint Coca Kóla (aki a coca cola-t sem tudja leírni tisztességesen, csak félig angolul és magyarul.... és akik arra gyúrnak hogy kommenthuszárra vagy valahová feldobhassák a hülyeségüket)


Utolsó: még nem sikerült dűlőre jutnunk :D

2012. jan. 9. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!