Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon kezdő lovasok! Ti hány...

Nagyon kezdő lovasok! Ti hány hónapja lovagoltok? ( többi lent )

Figyelt kérdés
Ezen kívül: ti hány jármódban tudtok lovagolni? Ha tudtok vágtázni, akkor hányadik héten vagy hónapban tanultátok? És milyen városban lovagoltok ill. lovardában?Valaki lovagol Kölked környékén vagy Baranya megyében? Elõre köszi a válaszokat! :D
2012. jan. 5. 17:18
 1/10 anonim ***** válasza:

9 hónapja lovagolok, vágtát a 3 hónapban kezdtem.

4 hónapja egyedül, pályán lovagolok.

16/L

2012. jan. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Én eléggé nagyon nagyon kezdőnek mondanám magamat XD mivel még a nyáron voltam egy lovastáborban ahol megtanultam az alapokat atán amikor elkezdődött a suli elkezdtem járni egy lovardába , ami sajnos nagyon messze van az otthonomtól :S .. így nem fért bele az időmbe hiszen még külön órára is járok .. de elhatároztam hogy mivel ebben az évben leszek gimnazista , semmilyen különórára nem fogok járni és már találtam egy olyan helyet ami megközeléthetőbb mint a másik XD .. és szeretném tovább fejleszteni a tudásom , egyszerűen imádom a lovakat .. és szinte belebetegedem hogy nem járhatok még egy fél évig :S .. de már nagyon várom :D *-*
2012. jan. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszii az elsõ kettõnek!
2012. jan. 6. 13:11
 4/10 anonim válasza:

Én is 4 éve lovagolok, de egy barátnőm 5-6 hónap alatt úgy megtanult lovagolni, mint én (vagy akár jobban is). Engem kb. 2-3 hónap lovaglás után vágtáztattak, és először nem bíztam a lóban, és nem élveztem. Átmentem egy másik lovardába, ahol nagyon megbízható lovak vannak, és ott mertem vágtázni, sőt, még örömöt is leltem benne! De azért a másik helyen elmondták, hogy badarság volt ilyen korán vágtáztatni engem :S

A pár hónapja lovagoló barátnőm meg most kezdett el vágtázni :) És én Budapesten élek és lovagolok, ő meg Békésen. Remélem, tudtam segíteni, és bocsi, hogy ilyen hosszú lett!

2012. jan. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jaj köszi nektek!
2012. jan. 6. 14:33
 6/10 anonim válasza:
Két éve lovagolok. Nekem már a hatodik alkalommal beindítooták a lovat, igaz, nagyon megbízható ló volt, és én is gyorsan tanultam. Alig volt 3-4 vágtaugrás, s de annyira élvveztem, h azóta is életem legboldogabb percei közé sorolom. :) utánasok olyan alkalom volt, hogy alig, vagy egyáltalán nem vágtáztam. Kb 6 hónap után rendszeresen vágtáztam segítség nélkül.
2012. febr. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én már nem vagyok nagyon kezdő szerintem (bár kinek mi...), de azért ha nem baj, válaszolok a kérdéseidre :) 1 éve és 2 hónapja lovagolok, kb. a 10 alkalommal vágtáztam először futószáron (heti 2x lovagolok). Én most a Csömöri Sportlovardában lovagolok. :) Egyébként hobbiból lovagolok, de odavagyok minden lóval kapcsolatos dologért, versenyezni is szeretnék, de még nem lehet..., viszont talán kicsit közelebbi célom, hogy megtanuljak ugratni :D :)
2015. júl. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni, hogy eddig egyszer voltam egy vágtás terepen, de (valamennyire) sajnos, amennyi ló, annyiféle vágtájuk van, ezért pl. 1-2 lovon "újratanultam" vágtázni :P
2015. júl. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
szia!én fél eve lovagolok,12 éves vagyok és heti 1-szer járok lovagolni.Minden jármódba tudok.Futószáron én két alkalommal vágtáztam azóta szabadon vágtatok.én kb. 3 hónap után kezdtem el vágtázni.Az edzőm azt mondta hogy nagyon tehetséges vagyok(nem vok bekébzelt).Én Újfehértón lovagolok de nem ott lakok.Van 3 saját lovunk velük is szoktunk menni apukámmal.Az edzőm szerint nemsokára kezdhetem a versenyzést.
2015. aug. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia!

Tudom, hogy nem mostani a kérdés, de hátha valakit még most is ez a kérdés foglalkoztat.

Június végén lesz egy éve, hogy lovaglok. A második alkalommal már szabadon (karámok nélkül) lovagoltam. Egy hónap múlva már vágtáztam. De azért beletelt még plusz kb 2 hónapba mire szabályosan ki tudtam ülni (munkavágtát). Azóta már két helyre is járok (szóval heti 2x lovaglok), mert szeretnék majd a jövőben díjugrató versenyeken indulni. Mióta megtanultam rendesen kiülni (3 hónapos lovas tudással), azóta én kapom a legrosszabb, legmenősebb, legmakacsabb és legbakolósabb lovakat mindkét helyen, és már rengetegszer voltam terepen is.

Azt azért tudni kell, hogy mielőtt elkezdtem már régóta nagy vágyam volt, hogy lovagolhassak, ezért ezelőtt is és még most is rengeteget olvasok cikkeket és nézek videót mindenről, ami lovakkal, lovaglással, helyes üléssel, különféle felszereléssel, lóbetegségekkel, ló-ember kapcsolattal, lószelidítéssel, lókiképzéssel és lóápolással kapcsolatos.

Bács-Kiskun megye

16/L

2019. febr. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!