Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudtok olyan lovastábort ahol...

Tudtok olyan lovastábort ahol vágtát tanítanak?

Figyelt kérdés
2012. jan. 5. 18:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
Ilyen nincs! A lovas táborban azt tanítanak, ami a szintednek megfelel, nem te döntöd el, hogy éppen vágtát vagy mit akarsz tanulni.
2012. jan. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
35%
Sajnos vannak olyan lovardák, ahol a pénzért azt csinálnak amit te mondasz. Ilyet viszont egyet sem fogok ide leírni. Keress egy megfelelő lovardát és ha már az oktató azt mondja, akkor kezdheted tanulni a vágtát.
2012. jan. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
26%
..én már találkoztam ilyennel , és a személyt amint " megtanult" vágtázni ki engedték terepre.. képzelheted úgy elvágodott már az elején hogy nem bírt felkelni .. úgyhogy ennyit erről ... vissza térve a kérdésedre egyetértek a fentiekkel.. egy jó lovardában/lovastáborban a szintednek megfelelően tanítanak, és csak akkor lehet megtanulni vágtázni ha az eddződ azt mondja . :)
2012. jan. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Na ezeket utálom! Nem tudtok egy normális választ írni! Inkább ne pötyögjetek semmit inkább, okés?! KI ÍRTA ITT , HOGY NEM ÉN NEM TUDOK VÁGTAZNI??
2012. jan. 5. 19:52
 5/15 anonim ***** válasza:
Az nem számít, hogy te, vagy a te egyik rokonod vagy barátod vagy bárkid nem tud vágtázni, a lényeg azon van, hogy nem tud. És csak azért, mert körbeugrálják valahol és azt teszik, amit ő akar, nem fog megtanulni lovagolni. Akkor meg mi értelme van ennek? Ha meg nem akar megtanulni rendesen, akkor egyáltalán miért is akar vágtázni? És hidd el, nem csak úgy beszélnek itt az emberek.
2012. jan. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
36%

A válaszadók a kérdésből következtetnek, mert olyan táborról érdeklődsz, ahol tanítanak vágtát.

Ha tudsz vágtázni akkor miért érdekel?

Amúgy ha finomítani akarsz a technikádon, akkor azt a pénzt, amit egy táborra költenél, költsd egy jó edzőre, aki csak veled foglalkozik, mert lovastáborban nem lehet úgy fejlődni, ha van rajtad kívül még 10 lovas, akire még figyelni kell.

Aki olyan szinten áll megpróbálhatja a vágtát, de megtanulni ráérezni több óra kell és kiemelt figyelem az oktató szempontjából, hogy mindent ki tudjon javítani.

2012. jan. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én azt hiszem, értem, hogy mire gondolsz.

Mert sok helyen egyáltalán nem tanítják a vágtát. Minden edzés csak lépésből és ügetésből áll. Az edzések is, a táborok is. Szóval nem a szinttől függően csinálják, hanem egyáltalán nem.


Mivel azt mondod, hogy te már tudsz vágtázni, szerintem lovasok.hu-n akár nézz egy jobb lovardát, és kérdezd is meg talán. Hogy van-e vágta.

2012. jan. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Naná! Dinnyésen, és Abán 2 ismerősöm is szokott lovastábort csinálni, és mindig van vágta - azoknak, akik már eljutottak odáig. De ők tényleg profin csinálják, szóval nem ez a lötyögjünk fél órát azt viszlát, hanem normál edzéseket tartanak táborban meg amúgy is. Nem "gépiesedett el" a biznisz.
2012. jan. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó kettõnek! Végre kaptam a kérdéremre normális választ. Köszi!
2012. jan. 6. 07:30
 10/15 anonim ***** válasza:
73%

Vágtát ha nem tanítanak egy lovastáborban, akkor ássák el magukat. Teljesen kizártnak tartom, hogy ha egy full kezdő egy hétig délelőtt-délután lovagol (ahogy egy lovastáborban szokás) legkésőbb hét végére ne jusson el addig, hogy futószáron vágtázni tanítják!!!

Nem értem, egyszerűen képtelen vagyok felfogni, hogy lehetnek olyan lovardák, ahol az edzőnek/oktatónak annyi képzettsége nincs, hogy azt tudja, hogyan kell a lovaglás alapjait tanítani!!

Kezdőt mindig voltizshevederrel oktatunk és addig ül voltizson (és sehol máshol!!) amíg nem képes elengedett kézzel lépni, ügetni és vágtázni! Ezután ül nyeregbe, még mindig futószáron és ugyanezt kell tudnia, tehát minden jármódot elengedett kézzel, plusz könnyű ügetés és könnyített ülés vágtában! Ha ez is megvan, kezébe kapja a szárat, de még mindig futószáron megtanulja az alapvető segítségadásokat, önállóan indítja/megállítja a lovat, kisebbíti-nagyobbítja a kört, stb. Ha már így is rendben van minden, akkor jöhet a lovardában, szabadon lovaglás.

Egy tisztességes oktató mellett egy teljesen átlagos képességű lovas az első hét végére minimum odáig eljut, hogy nyeregben, futószáron gond nélkül vágtázik.

Ha valahol nem így oktatnak, akkor oda nem szabad menni.

Kérdező, sajnos konkrétan nem tudok neked válaszolni arra, hol hogyan oktatnak, nálunk ha lenne nyáron tábor (idén nem hiszem, hogy csinálunk) akkor úgy lenne, ahogy leírtam. Most van átépítés alatt a tanya és egyelőre a lovak helye az első, így nem hiszem, hogy nyárra lenne alkalmas szállásunk, vizesblokk és ami még kell egy táborhoz.

2012. jan. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!