Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell kondícióba hozni...

Hogyan kell kondícióba hozni fokozatosan egy leválasztott kancát?

Figyelt kérdés
(úgy értem hogy leválasztottuk a csikót az anyjától) Hogy érjem el újra hogy engedje hogy lecsutakolják vagy hogy ne sunyítson állandóan vagy hogy ne bakoljon mert csinált már olyat. Mit kezdjek el vele újra gyakorolni?
2012. jan. 5. 20:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Engedje hogy lecsutakolják????? Miért, eddig nem volt leápolva???? Nem csináltatok vele semmit, mert csikója volt? No comment... :-(((
2012. jan. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Uhh... Ennyi hozzáértéssel az a legjobb döntés, ha eladjátok. Neki, és nektek is jobb lenne.
2012. jan. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Dehogy is le volt ápolva rendszeresen csak miután csikót ellett nem nagyon engedte.Pedig nekem még a hasát is engedte hogy vemhességén megsimizzem.Megnézettem az állatorvossal is és azt mondta hogy semmi baja sincs csak egy kicsit makacs,de ennyire?
2012. jan. 6. 16:35
 4/13 anonim ***** válasza:
Bár csikózáshoz annyira nem értek, akkor talán még hiányzik neki a csikó, keresi. Hány hónaposan választottátok le?
2012. jan. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
fél évesen,biztos nem az volt a baja, tudom mikor kell leválasztani jártam lovasoktatásra meg programokra,csak ezt nem értettem...Bár most már engedi hogy lecsutakoljam.Az úgy szerinted jó terv lenne ha úgy 2naponta lépegetésbe kocsiznám?(persze üres kocsi) aztán egyre többet, hónap végén meg akkor már lovagolok terepen vele hogy ne legyen "suttyogós" :)
2012. jan. 7. 16:54
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem értelek ,kocsizni lehet egy lovat ha csikójavan akkoris ,azért nemkell megvárni a választás idelyét.
2012. jan. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A csikót azt eladtam,mert már sok volt, nem tudtam volna tanítgatni,mert nem értek hozzá egy részt,de még mindig nem kaptam sajnos választ a kérdésemre:( nem tud senki se segíteni?
2012. jan. 14. 08:51
 8/13 anonim ***** válasza:

Akkor adj infót: mit csinált, hogyan mozgott a kanca, amíg alatta volt a csikója?

Baromira nem mindegy ugyanis, hogy le volt támasztva fél évre vagy még tovább, vagy azért ment is valamennyit. Milyen képzettségi fokú a ló? Csak kocsizva van, vagy lovagolva is?

2012. jan. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Természetesen lovagolva is, és most elkezdem vele a Pat parellizést, hátha segít nekem a bizalom "újrakezdéséhez". Előtte mindig kimentünk terepre,ügyeskedtünk,jó ló volt,de most nem tudom mi lett vele,mit tettem,félek hogy nem fog többé szeretni,nem fog többé bízni bennem...Te tudok hogyan érhetném el?
2012. jan. 14. 19:14
 10/13 anonim ***** válasza:
Hát arról megint csak nem írtál, hogy mennyit és hogyan mozgott az utólsó fél évben.... Ez azért is fontos, mert nagyon nem mindegy, hogy olyan lovat akarsz újra kondiba hozni, amelyik le volt támasztva, vagy olyat, aki legalább karámban volt naphosszat...
2012. jan. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!