Kezdőoldal » Állatok » Lovak » "Csökönyös", önfejű ló előreha...

"Csökönyös", önfejű ló előrehajtása?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a sikeres előrehajtásban nagyba részt vesz a támaszkodás is. A támaszkodtatáshoz meg lendület kell. Na de azt hogyan? Vissza értünk oda, hogy hogyan hajtsuk a lovat előre ha az csökönyös, és önfejű. Tippek??
2012. jan. 5. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Elől csak annyit fogj, mint amennyit hátulról hajtsz.

Csizma, illetve derék segítséggel, mint bármely más lovat.

Miben merül ki hogy csökönyös?

2012. jan. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kettőnek semmi köze egymáshoz! Csökönyös lóhoz egyszerű határozottság kell, nameg az, hogy ne csak gyilkold a lovat, hanem ő is élvezze a munkát.
2012. jan. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az előrehajtásban nem, inkább a nyújtásban játszik szerepet a támaszkodás.

Én azt szoktam csinálni, hogy csettegek nekik, és ha mennek előre, reagálnak csizmára, akkor mindig megsimogatom őket, hogy tudják, mit akarok, és milyen jó. Kell határozottság és kitartás is, ügetésben pl minden ütemre oda kell zárni csizmával, és ha elkezd makacskodni, akkor meg kell pöccinteni hátul, hogy kicsit helyre rakd. Egész nyáron egy ilyen lusta, csökönyös csődört lovagoltam, és ha ment előre rá is engedtem neki szárral, hadd élvezze.

2012. jan. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a ló alapvetően nem akar előremenni, annak több oka lehet:

1. alapvetően el lett rontva a belovaglása, vagy nincs is tisztességgel belovagolva

2. egyensúlyprobléma - vagy rosszul lovagolják, vagy az előbb már említett, rossz belovaglás miatt nem tudja magát sem hordozni a ló és ezért nem akar előremenni

3. valamiféle fájdalom

Olyan nincs, hogy egy ló csökönyös, olyan van, hogy nem megfelelően dolgoztak vele és ez a következmény, de nem hobbiból nem szoktak előremenni.

Végig kell vele menni újra a betanítás fázisain, hosszú száron, nagyobb szabadságot hagyva neki sétálni vele terepen vagy másik ló mögött, amíg megtanul egyensúlyba kerülni, át kell nézni a felszerelését, nem problémás-e valahol, megnézni a lábait, hátát, lehet-e krónikus fájdalma.

2012. jan. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Elsőnek: A "csökönyösség" abba merül ki, hogy csökönyös. Egyszerűen olyan mintha egy tehenet vagy egy szamarat lovagolnék. Naki mindegy mit csinálnak a hátán őrá aztán rá nem vesznek semmit.

Harmadiknak: Azt hiszem az 1. passzol rá, a többi képtelenség. Szerintem az elsőnek mint a két része.

Másik ló után nagyon jól megy, de akkor a másik ló után rohan, és ha lefordítom kis körre visszaesik. Terepen nagyon érzékeny oldalát mutatja meg. A legkisebb csizmasegítségekre nagyon jól reagál és keresi a szárat illetve sokszor megy száron lépésben. Ügetésben nem. Nem mondom, hogy én tökéletesen lovagolok, de más nem lovagolja, mert nem élvezetes, és nem kényelmes (nem a ló nem kényelmes hanem nem ugrik minden pöccre) . Ahhoz hogy vágtába ugrassam, fel kell pörgetni. Tehát, állásból ügetés, sok jármód váltás. Ügetésből állás stb. Aztán kanyarba leállítom, ilyenkor érzem hogy menne és akkor beugratom vágtába. Vadászvágtában tudom csak megtartani jobban vágtában.

2012. jan. 6. 18:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!