Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Elpusztult a lovam mit tegyek?

Elpusztult a lovam mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ha most az új ávet nézzük akkor tavaly előtt nyáron vettunk egy gyönyöryü Welsh pónit nekem 200ezet ft-ért.

Aztán késöbb rá kb 2 hónapra kiderült hogy köhög de akitől vettük nállam egy két évvel öregebb kb15éves azt mondta a takarmánytól köhögött nálluk.Mint késöbb kiderült a ló kehes.Ezt minden könyv,weboldal leírta,hogy ez állandó betegség ebből sosem fog kigyógyulni.Gyógynövényekkel lehetugyan enyhiteni de nála már ez sem használt(semmi olyan amit javaoltak).Így lovagoltam még egy daraabig de a köhögése egyre elviselhetetlenebbé és szívszorítóvá vált ahogy szenvedett.Ezért inkább egyre eltávolodtam a lótól hogy minnál könnyebb legyen fedolgozni hogy elpusztul.A szüleim azt mondták nem foglalokozok vele és nincs semmi felelőségtudatom érte pedig van de ez így nekem könyeb volt rá egy évre elpusztult.És én most szertnék egy másikat hiszen így vettük még csak nem is az én hibám volt az elő 2 hónapban azért nem lehetett hallani köhögni mert állatorvossal le volt kezelve de az mint megtudtuk egy vagyon lennne.De a szüleim nem engedik hogy legyen egy új mit tegyek?Van egy másik lovam is de ő Shetlandi póni és rajta már lovagolni sem lehet. :S


2012. jan. 7. 00:39
1 2 3 4
 1/33 Randy Orton ***** válasza:
36%
Most mégis mi mit csináljunk ?
2012. jan. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
73%

Az elkényeztetett, önző ember mintapéldánya vagy. Igaza van a szüleidnek, nem való neked állat. Képes voltál magára hagyni a lovadat, egyedül elpusztulni, tudomást sem vettél róla, csak hogy neked könnyebb legyen? Az élet nem így működik... Ráadásul van egy másik, gondolom azzal mennyit foglalkozol. Használod, amíg tudod, aztán másik kell.

Remélem egyszer észhez térsz, és rájössz, hogy mi a fontos az életben...

2012. jan. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Félrértetted mert nem azt írtam hogy elhanyagoltam csak pl nem lovagotam és nem voltam nála minden nap attól még sétálttattam amikor az idő engette.A másikkal meg igen is foglalokoz mert kiscsik korától az enyém csak nem lovagolok rajta mert már nem lehettőle semmi pénzért nem szabadulnk meg mert ő már családtag számomra
2012. jan. 7. 00:55
 4/33 A kérdező kommentje:
bocs az nem simán elhanyagolt akart lenni hanem nem elhanyaoltam hanem....
2012. jan. 7. 00:56
 5/33 anonim válasza:
7%
Elásni, fejfa, ima.
2012. jan. 7. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
16%
Lattad az indul a bakterhazat? Nyuzd meg
2012. jan. 7. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
59%

Őszinte részvétem a lovadért :(

Szerintem jól tetted, hogy eltávolodtál tőle. Egy kehes lovon hacsak nem vagy milliomos, nem tudsz segíteni. Nálunk két tüdős ló is van. Volt hogy egy ideig annyira megjavult az állapotuk, hogy fel is lehetett ülni rájuk, de most mindkettő elég ramatyul van. A legtöbb amit értük tehetünk, az hogy levizezzük vagy egy spec. teával leöntjük (állatorvos ajánlotta) a szénájukat, zabjukat, építettünk nekik egy kétoldalról nyitott faépületet, ahol éjszakát töltik és napközben meg a karámban vannak a többi lóval. Ha egész nap csak körülötte sertepertél az ember azzal akár árthat is neki. Például egy kehes lovat, bármennyire koszos is, nem szabad csak úgy lepucolni, mert felvered róla a port amit nem szabad beszívnia. A lemosás sem jó megoldás, mert a legyengült szervezete nem fogadná jól a hirtelen hideget. Ha meg állandóan ott állsz mellette azzal magadnak ártasz, egyre szomorúbb leszel. Aztán ezt a lovad is megérzi és csak elkedvteleníted vele.

Mi azon most gondolkozunk, hogy elvitetjük őket a hegyekbe egy ménesbe (pl románia), ahol az utolsó éveiket szabadon a fajtársaikkal tölthetnék. Az egyetlen baj, hogy nem valószínű hogy túlélnék a hosszú utat.

A lóvásárlással lehet, hogy még várnod kéne, amíg a szüleid egy kicsit megenyhülnek. Nem a te hibád, hogy kehes lett és tényleg nem lehetett rajta segíteni. Ezt nekik is be kell látniuk. Foglalkozz egy kicsit a pónival, hogy lássák, van még felelősség tudatod. Miért nem lehet lovagolni? Túl kicsi, még csikó? Vagy ő is beteg?

Oh és ne foglalkozz a bunkó válaszolókkal! Nem érnek annyit, hogy felhúzd magad rajtuk.

2012. jan. 7. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
45%

Először is olyan ember, aki sz---rt se ért a lovakhoz, minek vesz lovat, pláne szaksegítség nélkül???? Egy lovon a kehesség messziről ordít, az olyan lovat eleve nem veszem meg. Pláne nem horribilis összegért. A szüleidnek is annyi esze van pont, mint neked. Tisztességes adásvételi szerződés szerint ha a lónak egy héten belül fény derül olyan maradandó hibájára, amelyet az előző tulajdonosnak ismerine kellett, akkor köteles a pénzt visszaadni és a lovat visszavenni. Ez volt a második óriási hiba.

Harmadik hiba, hogy egyáltalán elkezdtél lovagolni egy kehes lovat. Egyetlen egyszer sem lett volna szabad ráülnöd, jól megkínoztad és megrövidítetted az életét, gratulálok. Negyedig - minősíthetetlen - hiba, hogy nem voltál vele nap mint nap, nem mentél hozzá mindig. Grtaulálok. Remélem, téged is így magadra hagynak majd betegségedben. Egy kehes lónak állandó odafigyelés, legelőn tartás, vizetett takarmány és gyógyszerek kellenek, ehhez meg ugye szükség van egy gazdára. Legalább odaadtad volna egy állatmenhelynek, ahol legalább törődnek vele....

Most meg lovat akarsz? Minek? Remélem, soha nem lesz. Majd ha egyszer megjön az eszed és tisztességes, normális gondolkodású ember válik belőled, akkor talán. Addig meg egy szöcskét se bíznék rád, nem hogy lovat!!

2012. jan. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
74%
úgytudom el lehet vitetni. de ez nem biztos! sajnálom a pónid. de ha nekem lehetne egy ilyen lehetőségem, állatorvossal és az edzőmmel néztem volna meg. de én az utolsó óráiban is ott tédeltem volna mellette... de ez én vagyok. nekem sajnos nincs lovam.
2012. jan. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
47%
Gabkával értek egyet...Bár nekem sincs lovam,viszont van egy ló aki nagy kedvencem,egyszer elég rendesen beteg lett,a doki kis híján lemondott róla,én napi szinten a ló mellett voltam,már mindenki idiótának tartott,de végül a ló felépült,az edző meg megköszönte a segítséget,hogy éjjel-nappal a ló mellett voltam és nem kellett külön rá költeni,hogy figyelje valaki a lovat
2012. jan. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!