Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szeretnék a lovagláson kívül...

Szeretnék a lovagláson kívül is foglalkozni vele de hogyan? Szerintem lehetetlen. Vagy ötletek?

Figyelt kérdés

A ló amivel foglalkozok már egy kis ideje elérkezett ahoz a ponthoz a kapcsolatunk hogy már túl lépve az összeszokást, megpróbálnék vele egyéb dolgokat csinálni. De amikor csak úgy natur bemegyek a karámba hozzá, és észre veszi hogy nem lovagolni megyünk vagy nem akarom kivnni sehova, akkor mintha azt mondaná "akkor minek vagy itt? Segítsek megtalálni az ajtót?". Senki nem gondolja mert egyébként nagyon szeret és én is őt, de nem tudom hogy foghatnánk valami kapcsolat építőbe, mert ha bent vagyok akkor, ki akar zavarni (sunyítva siet felém, és hozzá szorít a karmfalhoz és nem hagy elmenni. Van hogy ki akarok menni és ő mintha ki akarna zavarni utánam rohan (természetesen nem barátságosan). Parellizni akarok vele, de lehetetlen lenne amúgy is mert nagyon önfejű és temperamentumos, nem egy bamba jószág, de azért mégis akarok vele foglalkozni lovagláson kívül is. Valami ötletek hogy ezt miért csinálja, és hogy lehetne megakadályzoni?!


Legeltetni, sétáltatni vagy hasonló dolgokat odakint nem lehet, mert nem képes sokáig egyhelyben állni. Elhúz valahova (zabosba, lucernához, szalmához... vagy ahova kedve van). Ezt a "sokáig egyhelyben állnit" úgy értem hogy 10 másodpercnél tovább.


2012. jan. 8. 19:30
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Ja és azt elfelejtettem megemlíteni hogy miközben ott vagyok vele a karámban többször megpróbál megharapni.

Nem azzal van a baj hogy nem tisztel mert tisztel. És ha amúgy is megpróbál harapni akkor én is megpróbálom megütni. Nagyon egyenlően büntetek. Ezéret van hogy sok dolgot már velem nem csinál meg, amit mással igen!

2012. jan. 8. 19:35
 2/17 A kérdező kommentje:
De karámba védtelen vagyok, és ezért nem igazán merem megütni!
2012. jan. 8. 19:35
 3/17 anonim ***** válasza:
Szerintem nem tisztel. Karámba vigyél hozzá egy pálcát vész esetére. Amugy ha lefoglalod a szürkeállományát biztos nem fog majd így fogadni.
2012. jan. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Az kemény, te sürgősen keress egy edzőt aki megtanít lóval viselkedni, mert ez így életveszélyes! De komolyan, nem mondták még?!
2012. jan. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján és úgy vettem ki, hogy eddig feszegette a határokat, hogy mit tehet meg, meddig mehet. Most rájött, ha rád ijeszt, akkor Te bizony ki is mész a karámon kívül, és ezzel elérte a célját. Nem ülsz fel rá szívesen, még bizonytalanabbul mész be hozzá stb.


Amikor először jártam a lovakhoz (16 éves voltam), akkor 3 neveletlen lóhoz kerültem, akik úgy neki nyomtak a karámnak, hogy csak néztem. Rám rúgtak, haraptak, sunyítottak, amikor csak tudtak.


Ezután elekerültem egy normális lovardába, ahol láttam igazán normális lovakat. Ott megtanultam a lovakkal való bánásmódot, és amikor visszatértem a 3 lóhoz (újra bepróbálkoztak a fentiekkel), de nem hagytam magam. Bizony rá csaptam, ha rám rúgott vagy harapott. Rájöttek, hogy " Hé! Ez nem viccel srácok!", és mára már tündéri lovak lettek. :)


Szóval határozott legyél, tudd mit akarsz csinálni, és ezt ne befolyásolja a ló viselkedése.


(Nem szabad, hogy átvegye a vezetést a ló, mert nagyon csúnya baleset lehet belőle. Ugye engem kék-zöldre rugdostak, de ismerősömnek egy ló leharapta az állát. Vigyázni kell velük.)

2012. jan. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

"Verd át". Hozd be, csutakold le, nyergeld fel. Vidd be a pályára, futószárazz vele. Vagy nyereg legyen rajta, de ne ülj fel rá egyáltalán, és csak sétálj vele. És a pályán, mert akkor úgy veszi, hogy meló van.

Ha sikerül, és ott normálisan viselkedik, akkor majd csak kantárt rakj rá, és nyereg nélkül vidd ugyan így a pályára. Persze csak akkor, ha az üres.

Az én lovam az jön utánam, bárhol vagyunk. A leléptetés is úgy néz ki, ha barátnőm ül rajta, hogy szár semmi, én mászkálok, ő meg jön utánam. Van hogy sunyít, és ideges, hogy nem tud terelgetni, de jön, és csinálja. Még üget is újabban.

Meg én még azt is szoktam, hogy a leléptetéshez leveszem a nyerget, és szőrén ülök rajta. Esetleg próbáld meg, ha megengedik. Mert úgy vettem ki, hogy nem a te lovad, csak te lovagolod.

2012. jan. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is vigyél magaddal pálcát, ha bemész hozzá.
2012. jan. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Van edzőm. Ez egy lovardában van. Egy másik ember lova, aki eléggé elhanyagolja. Évi egyszer kétszer jön le, megnézi él-e még aztán hazamegy. Igen, ő ilyen. Először ugye megkaptam azt a tisztelet ami edzőmnek jár, de fokozatosan romlott a helyzet, és végül már a patátját se adta oda, hanem megharapott ha hozzányúltam a lábához. A lovaglás szörnyű volt, mert visszatartott ha hajtani akartam. Tudtam, hogy tennem kell valamit. Ősz óta már odáig eljutottunk,hogy ha megkopogtatom a lábát felemeli (természetesen nem mindig, de szépen adja), most legutóbbi futószárazásnál már nem tépte ki magát és nem támadott meg, hanem szépen dolgozott (ugyan nézte hogy hol lehetne kitépni magát, de sehol se engedtem), lovaglásnál már egészen ügyesek vagyunk, kezdünk összehangolódni. Lovaglás után amerre megyek arra jön és ez így van ha ő karámon belül én meg karámon kívül vagyok.


Ugyan van még két akadály.

Ez ugye, és a zabtároló leküzdése. Amikor hozom ki ő először szépen jön aztán egy gyors kanyarral kirántja magát és bemegy a zabosba. Itt odáig eljutottunk hogy ha ráverek a seggére (legtöbbször kézzel) és a nevét mondom erélyesen akkor hátrálni kezd és kijön. De nem mindig megy be.

Amúgy is elég agresszív más állatokkal is (lovak, kutya, macska...akármi) mindenkinek megteszi az első benyomást.

Először azt hiszi az ember hogy ő a tanár és a ló a diák. Hogy az ember majd jobban tudja, mi lenne a jobb és hogy az ember jobban tud mindent. Hát a mi kapcsolatunknál kiderült nem. Ő tanított meg határozottabb lenni, türelmesnek lenni, megtanított a következtetésre és hogy " ne hazudjak a lónak". Én megtanítottam őt arra hogy nem mindent agresszióval kell lerendezni, és hogy az ellenkezésen kívül van egy jobb megoldás is.


Hát ez a mi egész történetünk.

Megpróbálkozok majd a pálcával is.

2012. jan. 9. 13:11
 9/17 A kérdező kommentje:
*következetességre
2012. jan. 9. 13:13
 10/17 anonim ***** válasza:

Ez a ló baromira nem tisztel téged. A mienk is ilyen és bizony pálcával kell bemenni. Lehet futunk pár kör mire sikerül megfogni, de meglehet. Szerencséd, hogy eddig nem rúgott, fel, mert a sunnyogás a falhoz szorítás már azt jelenti hogy te alárendelt vagy, ha nem tágítasz oda is rúghat.

Meg kell fogni és le kell rendezni ezt vele, és bizony oda kell csapni amikor szükséges, mert egyszer ő csap, de akkor nem biztos, hogy te egyből felkelsz.

Az ilyen lovaknál nem jön be "jajj pacikám, így szeretlek, gyere ide, majd megszeretgetlek", mert előbb utóbb kórház lesz a vége. Szóval mindig legyen nálad valami, és ha be akar szorítani, vagy úgy közeledik, ne félj odacsapni. Úgyse tudsz olyan erőset ütni, rúgni, mint egy másik ló.

2012. jan. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!