Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy lehet ez (sok idő kimarad...

Hogy lehet ez (sok idő kimarad, és utána már megy, ami előtte nem)?

Figyelt kérdés
Hogy lehet az, hogy ha hónapok kimaradnak a lovaglásban, és sok videót nézek, próbálom megjegyezni, hogy mit hogyan kell csinálni (pl. jó lábra ügetni, tanügetni, beugratni a lovat vágtába) és legközelebb már egyből tudom mit kell csinálni?
2012. jan. 9. 08:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezt hívják szociális tanulásnak, pontosabban annak egy formája, az utánzás. Az emberi agy képes arra, hogy pusztán látott információ alapján akár mozgásokat is megtanuljon úgy, hogy azt addig nem csinálta, pusztán a meglévő tapasztalatiaból következtet. Természetesen mivel ez iszonyú bonyorult és erőforrsáigényes, az erednmény is nagyon fapados lesz, inkább finomhangolásra jó, mint komplett mozdulatsorok megtanulására. Magyarul ez azt jelenti, hogy amit te jó végrehajtásnak hiszel, az nem feltétlen az, valszeg csak az "éppen működik" szintet érted el. Ezt egy edző tudná megmondani.
2012. jan. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lehet hogy csak épp jó napod volt. Velem is volt ilyen, vizsgaidőszak miatt kihagytam 2 hónapot, nem is néztem lovas dolgokat, elmentem lovagolni, kedvenc lovamat kaptam, és nagyon jók voltunk, az edző is ledöbbent :) (azt hitte végiglovagoltam azt a kihagyott időt)

Aztán mikor legközelebb mentem, a nagy sikeren felbuzdulva teljesen szétesetem xd

2012. jan. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!