Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek van olyan lovagló...

Szerintetek van olyan lovagló gumicsizma, ami nagyjából jó?

Figyelt kérdés
Nem akarok 40000 - et kidobni bőr csizmára, mert nem sokat fogok lovagolni.Mit gondoltok ?
2012. jan. 9. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én eleinte sportcipőben jártam. Csak később lett cipőm, de azt is használtan vettem neten.
2012. jan. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha indítasz még 20 ilyen kérdést, akkor szerinted mások lesznek a válaszok?

Megismétlem amik eddig érkeztek: télen hideg, nyáron meleg, nem tudod rendesen lenyomni a sarkadat. Sárban, ganyéban jó esetleg.


Nem tudom, miért irritál a lábszárvédő, ez pl. jó, simán lehet sportcipővel is használni, de egy bőr lovaglócipő is megvan 10e körül.


[link]


[link]

2012. jan. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
utolsó, az nem 'ganyé' hanem ganaj vagy ganéj.. xD
2012. jan. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jó, bocsánat, hogy tévedtem.Nem, de én azt gondoltam van jó minőségben is.Most már látom, hogy nincs, de azért nem kell letépni a fejem.Egyébként csizmára lábszárvédőt tenni nagyon nagy hülyeség ?? Láttam az egyik könyvemben olyat.Nektek mi a véleményetek ? Vagy ne tegyek csizmára lábszárvédőt, hanem lovaglócipő + lábszárvédő ? Csak még nem vagyok jártas ebben a csizma dolgokban.A barátnőm mondta, hogy a lovaglócipő + lábszárvédő drágább,mint a csizma.És bocsi, nem teszek gumicsizma kérdést.Ha tudtok, mondjatopk áruházakat, vagy linkeljetek.Én sehol nem találok.És még egyszer bocs !! :)
2012. jan. 9. 19:04
 5/7 anonim ***** válasza:

Jajj, te!

Mi értelme lenne csizmára lábszárvédőt tenni? Benne van a nevében. védi a lábszárad. de ha csizma van rajtad, akkor minek? Védi az is. Hülyeség.

Vegyél lábszárvédőt plusz lovaglócipőt! Mert az jó, használható, és ki is lehet fizetni.


A gumicsizmának az anyaga rossz. Gumi. Nagyon merev, nem tudod benne lenyomni a sarkad, innentől alkalmatlan lovaglásra.

2012. jan. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

20:10-es vagyok.

Bocsánat, kicsit nyers voltam, honnan tudnád hogy mi hogy van, amikor még nem lovagoltál.

Én továbbra is a lábszárvédő plusz lovaglócipőt javaslom.


És a gumicsizma keménygumiből van, nem lágyból, szóval nem rugalmas, hanem elég merev. Még a bőrcsizma igazodik a lábadra, használatával ráncok, gyűrődések keletleznek ott, ahol hajlítod a lábad, a gumicsizmán nem.

2012. jan. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tudod mit kérdező?

Mielőtt bármit is vennél kérj kölcsön pár alkalomra egy gumicsizmát, meg pár alkalomra sportcipőhöz egy lábszárvédőt. ÉG ÉS FÖLD a különbség! Mi hiába mondjuk, ha te nem érzed. Inkább kérj kölcsön és próbáld ki!


Én is az elején vettem gumicsizmát és sokáig nem fejlődtem semerre, mert a konfekció méret az én vádlimra nagy volt, pedig kellett a 38as talphosszra. Nem tartotta a lábam, kényelmetlen volt, nem találtam a helyes ülést.


Aztán évekig lovagoltam egy szilárdabb terepfutócipőben + lábszárvédőben. Hát valami isteni volt, tartotta a bokát a vádlit, kellő szabadságot ad a bokának, hogy lenyomhasd a sarkad. Érdemes hasított bőrből venni, de az tényleg bőr legyen, én annak idején 8000 ezerért vettem és már 9 éve használom! Tavaly vettem hozzá egy lovaglócipőt, így még jobb, azóta a gumicsizmát max sárban járni használom. Most gondolkodom egy fekete csizmaszáron, ilyen ünneplős témákra.


Szóval neked kell ezt kitapasztalni, hogy melyik a jó. Mi itt mind azt mondjuk, hogy a lábszárvédő sokkal kényelmesebb és praktikusabb is, pl ha utazol valamerre és tudod, hogy lovagolnál, akkor nem foglal nagy helyet, vagy nyáron lovaglás után csak lekapod és felhajtod a nadrágod, így nem sülsz meg.


Kérj kölcsön ezt is azt is, biztos, hogy odaadják 1-2 lovaglás erejéig, ha elmondod, mi a dilemmád.

Pénzt is spórolsz, mert ha most veszel csizmát és nem jó, akkor kidobtál 4000-et az ablakon, ha el is adnád, akkor se kapnál többet érte 3000nél.

2012. jan. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!