Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti kimennétek így terepre?

Ti kimennétek így terepre?

Figyelt kérdés

Egyik rokonom kihívott terepre. Lépős, ügetős. Könnyű terep lenne, inkább csak lépnénk , töltésen vagy mezőn meg ügetnénk. Nyugodt a ló.

Csak a vágtát még most tanulom.

Ti kimennétek így?


2012. jan. 9. 19:20
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Nem lenne hosszú terep.

És 3 éve lovagolok.

2012. jan. 9. 19:21
 2/20 anonim ***** válasza:
Ha valóban megbízható ló, akkor egy lépős-kisügetős terep belefér szerintem. :)
2012. jan. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Mindenképpen. A terep a legjobb.

Le leszek oltva, de én 2 hónap után mentem terepre. Csak lépés ügetés terepre. Az edző azt mondta, ő fogja azért a lovat futószárral. De kamu volt, nekem adta, úgyhogy vihettem, hogy szokjam, hogy nem teljesen szabad a kezem :D

Nagyon jó volt, és utána is terepre jártunk. Még az első vágtám is terepen volt.

Szóval ha nyugodt a ló, akkor mindenképpen.

2012. jan. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Persze, én néhány futószár után már terepre mentem és imádtam.
2012. jan. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Szerintem is kimehetsz:D
2012. jan. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
58%
Megbízható lóval persze, de ha van rá lehetőséged, esetleg ráülhetsz egyszer-kétszer karámban is, de ha nincs, az sem baj. De védőfelszerelés, KOBAK mindenképp legyen rajtad!!!
2012. jan. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Még úgy is van rizikófaktora hogy nagyon nyugodt, nagyon nyugodt ló is megijedhet, és elvihet...

Viszont tuti hogy én is kimennék :P

Csak vegyék fel védőfelszerelést, és érezd magad jól!

2012. jan. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Pályán előtte kicsit szokjuk egymást. :)

Persze, hogy lesz kobak rajtam. Anélkül nem szeretek lovagolni, meg biztonságosabbnak érzem ha rajtam van. :)

Köszönöm a segítségeteket!! :)

2012. jan. 9. 20:20
 9/20 anonim ***** válasza:

Szerintem simán, húzol kobakot és betartasz mindent amit eddig tanultál.

Szabad kérdeznem hogy a 3 év alatt miért nem jutottál el még a vágtáig?

2012. jan. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Rossz lovardába kezdtem. 1 évig az ment, hogy a lovász felültetett a lóra megállt a karám szélénél én meg lépegettem. Csoda volt, hogyha már futószáron ügettem. Aztán több lovastáborba azon a nyáron megtanultam ügetni. A nyár után átmentem egy lovardába ahol kicsit jobbnak tűnt az oktatás de ott se haladtam. Csak körkarámba , futószáron vagy pályán ügettem, léptem és lovardai alakzatokat csináltam. Most meg pár hónapja vissza mentem oda ahol kezdtem de már más edző van. Ott meg amikor először mentem akkor megnézte, hogy hogy lovagolok és megpróbálhattam a vágtát futószáron. Mondjuk nem nagyon ment de az már részlet kérdése. :)
2012. jan. 10. 07:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!