Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez nem állatkínzás?

Ez nem állatkínzás?

Figyelt kérdés

videó: http://www.youtube.com/watch?v=-MZS6QPlPY8&feature=related Nem hogy mikor már nem ér le a ló lába nem szabad rajta ülni hanem mellete kell úszni???


videó: http://www.youtube.com/watch?v=12XKocVSl8U&feature=related Szegény ló! látszik hogy nagyon kiakart jönni a vízből!! akár el is törhette volna a lábát nem??? És biztos hogy nem magátol ment bele hanem bele erőszakolták!?


2012. jan. 10. 12:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen, vizes burkolaton, főleg amit a medencénél használnak egy lónak mint a jég olyan, ráadásul stersszt okoz az állatnak, hogy nem tud csak úgy kimászni se.

A kommentelés se véletlenül van letiltva...

2012. jan. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A második videó elég horror, az rémes.


Az elsőt nem látom azért olyan drámainak, elvégre katonák is átúsztattak lovakkal kisebb folyókon, és ott se lett baja a lovaknak. Ettől még lehet, hogy nem ideális, vagy humánusabb mellette úszni, de nem hiszem, hogy az olyan nagy baj lenne.

2012. jan. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egy ilyen tengeri lagúnában elég alacsony a víz, ezeknek a lovaknak az út 90 %-ában leért a lábuk, csak a végén volt egy szakasz ahol nem, de az is csak pár m volt.

A második videóban meg lehet, hogy beleesett, ugrott a vízbe, sokszor az USA-ban is előfordul, hogy beleesnek állatok a medencébe. Amúgy egész szépen kijött.

2012. jan. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
A lónak a farkába kell bele kapaszkodni és nem kell mellette úszni,de csak akkor ,ha már a ló meg úszott! a második az meg szerintem bele esett ,ki az a barom aki a saját medencéjébe úsztatja az állatott erő szakkal?
2012. jan. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, próbáld ki egyszer, hogy úszó lónak a farkába kapaszkodsz, úgy rúg hason, hogy tökön, hogy csillagokat látsz. A sörényébe lehet kapaszkodni, és mellette úszni.
2012. jan. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mallorcán készült a második felvétel, elég meleg van, simán lehet, hogy magától ment bele. Egyáltalán nem riadt a ló, biztos, hogy nem először volt benne a vízben, simán megtalálta a kiutat, ügyesen kimászott.
2012. jan. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

az elsönél le sem ért még a lábuk a lovaknak az semmiképp nem kinzás.

a második se lett volna gáz ha van megfelelö kiut neki, kicsit én is felszisszentem mikor a lába beakadt.

2012. jan. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

az elsőnél én azon csodálkozom, hogy ezek elég bátor lovasok, nem félnek, hogy jön a cápali meg a cápeti és leharapja a lovaik lábát? Én azért nem merészkednék be így a tengerbe a lovammal, nagyon félteném, hogy jön a cápa aztán volt ló nincs ló. Maga az, hogy rajtuk ülnek sztem nem gáz, ezt a pár métert kibírták, nem volt rajtuk nyereg, meg semmi és vízben amúgy is minden könnyebb.


A második már veszélyes, az tuti, hogy én szívbajt kaptam volna, ha ilyen medencében találnám a lovamat. Ez a pacc elég rutinosan kimászott, nem tűnt idegesnek vagy ilyesmi, tök ügyes volt. Azért én tuti megcsináltattam volna a medence szélét biztonságosabbra, ott megcsúszik a ló és össze is törheti magát. :S

2012. jan. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Anyám... Cápapara... Csak mondom, hogy évente kevesebb mint 10 halálos cápatámadás történik, de a nem halálosak is 100 alatt vannak. Kutyatámadásba pl. több százan halnak meg évente, mogyoróallergiába meg még többen.
2012. jan. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az első videóval nincs semmi gond, nagyrészt leért a lovak lába, ahol meg nem, az csak alig pár méter volt.

Amúgy valóban igaz, hogy soha nem a ló mögött (pláne nem a ló farkába kapaszkodva) kell úszni, hanem mindig mellette. Lehet fogni a sörényét, vagy még jobb a nyakába kötni egy kötelet és abba kapaszkodni.

A második videón ugyan nem túl lóbarát a kijárat, de annyira azért nem gáz. Viszont egészen biztos vagyok benne, hogy az a ló önszántából ment bele is a vízbe. Egyrészt teljesen nyugodt volt, másrészt megnézném én azt az embert, aki egy olyan medencébe, amelynek nincs ló számára kiépített bevezető része, ahol dupla futószárral bele tudja hajtani a lovat, hogy csak úgy belezavarja. Ennyire egy ló se hülye. Hacsak nem akar szándékosan belemenni, egy ilyen medencébe nem fog véletlenül belekerülni. Ha meg mégis, akkor a lónak olyan pánikban kellett volna lennie, ami semmiképp sem látszott ezen a videón.

Az a lovacska rutinos medencés fürdőző szerintem. :-)

2012. jan. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!