Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van olyan lovas szakma ami...

Van olyan lovas szakma ami rendesen fizet?

Figyelt kérdés

(Érdekel a lovas edző+belovagló de nem tudom, hogy megfizetik-e ezeket az állásokat)

Nem az a fontos nálam, hogy húúú de sokat fizessen; azért választom ezt a szakmát mert kisgyerekkorom óta imádom a lovakat és velük szeretnék foglalkozni, még ha nem is gazdagszok meg belőle..de azért családot el tudjam tartani valahogy..


2012. jan. 10. 23:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb jól fizet külföldön. Itt, Magyarországon (talán kivétel a politikus) semmilyen szakma nem fizet jól. Azt tudom, hogy pl. Dániában nagyon jól keresnek a lovas szakmában komolyabban dolgozók.
2012. jan. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lovasként itthon akkor kereshetsz jól esetleg, ha jó tréner vagy, és hozzák a lovakat hozzád kiképezni. Plusz versenyezhetsz is, az is hoz némi pénzt, és többnyire a lótulajok fizetik a versenyzést. Annyi a hátránya, hogy az ország legjobbjai között kell lenned.

Külföldön is csak rendes edzői végzettséggel tudsz keresni valamit, de ott azt is keményen versenyzői múlthoz is kötik, sok egyébbel együtt. Bentlakással lovászként, vagy sima lovasként olyan 1000 EUR körül hozhatsz haza, de odakint az nem nagy pénz, és egy lakókocsiban nem nagyon tudsz családot tervezni.

2012. jan. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azért ami külföldöt illeti, csak olyan nyilatkozzon erről, aki volt már kinn. Én voltam, szóval van róla tapasztalatom. Lovakkal is dolgoztam kinn, és emígy is. Ott is csak az jár jól, akinek nyelvvizsgája, és egyetemi végzettsége+nem árt a jó kapcsolat sem. Ami a lovas szakmákat illeti, ott is sok a remek szakember, és ott sokkal magasabb az elvárás, valamint bírnod kell a napi 12-14 órázást is. Erről ennyit. Bocs az OFF-ért!


Nos a lovas szakmák igen csábítónak tűnnek, de túlkínálat van a piacon a belovaglókból, edzőkből, túravezetőkből, és még sorolhatnám miből. Ergo nehezebb is lesz munkát találni, ha sikerül egyáltalán. Ha van kapcsolatod, ahol tudod, hogy szükség van belovaglóra vagy edzőre, akkor nyert ügyed van, de a fizetésed nem lesz több, mint egy bolti eladónak. Persze ez lovardánként változik, és vannak helyek, ahol jobb a fizetés, de tény, hogy nem fogsz a pénzben dúskálni.

2012. jan. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Lovazásból itthon csak akkor tudsz megélni, ha valami piszok nagyot értél el versenyzés terén és valami nagyon jó edző vagy tréner vagy. Ha nemzetközileg elismert vagy, akkor már pusztán a név hozza hozzád a leendő lovasokat.

Azt hogy ezt elérd hatalmas tehetség kell, illetve anyagilag több milliódba lehet, időben pedig évekbe telik mire felküzdöd magad és megismerik a neved.


Vagy valami olyat kell csinálnod amit előtted még nagyon senki, és abból is legjobbnak kell lenned. Nézd meg a természetes kiképzőket, akik elkezdték itthon Mészáros Gyula, Csontó Zoltán, látod az eredményeket, ők is sokat fektettek bele anyagilag, de az ő nevüket mindenki ismeri és simán elkérhetnek több tízezret egy-egy kurzusért.

De még lehet ezeknek az embereknek is akad más cégük, ami mással is foglalkozik.


Lovas edző csak akkor lehetsz, ha versenyeztél is, míg az oktatóihoz nem kell, illetve a belovagláshoz sem kell versenytapasztalat. Edzőként is csak akkor éri meg ha egyéni vállalkozóként tolod, mert a lovik sokszor nem jelentik be az alkalmazottakat és nem is kereshetsz annyit. Bár szabadúszóként se fogod magad halálra keresni.


Külföldön a többszörösét keresed meg, mint itthon, viszont onnan a ranglétra alján indulsz, 24 órában lovászkodás ezerrel néha felülhetsz, de inkább istálló és szerszám pucolásból és abrakolásból áll a nap, aztán ha jó vagy és tudsz rendesen lovagolni, akkor rád bízzák emellett pár ló lovaglását. Érdemes megcsinálni egy kinti rajtengedélyt vizsgát, mert pl aki Németországban átmegy az tényleg tud lovagolni.


Na végül is azt akartam kihozni ebből az egészből, hogy csak külföldön lehet ebből megélni, de akkor is gürizni is kell rendesen.

2012. jan. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én az (azt hiszem) harmadik válaszolóval értek egyet: Itthon is, külföldön is az él meg lovazásból, aki nagyon tehetséges, jó iskolát végzett és kapcsolatai is vannak.

Külföldön - valóban jól mondja a harmadik válaszoló - 12-14 órát melózol, na persze nem lovacskázol, hanem lehet egész álló nap lovat ápolsz, vagy épp istállót takarítasz. Az itthoni keresethez képest jóval többet kapsz kinn, de max. akkor tudsz kicsit félretenni belőle, ha egyedül vagy és igénytelen, ellaksz a többi lovásszal, nem költesz semmire, stb.

Itthon belovagló plusz oktató vagy középfokú edző képesítéssel semmire nem mégy. Azok a lovasaink, akik tényleg a szakma színe-java (Schaller Gábor, Hargitai János és még sorolhatnám ) iszonyú sokat melóznak és éppen megélnek belőle a családjukkal. Viszont már néha menni alig tudnak, úgy kivan a derekuk...

Akkor jársz jól, ha keresel egy olyan szakmát, amelyikkel elég jól lehet keresni és inkább tartasz magadnak egy-két lovat, a saját örömödre.

2012. jan. 11. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha jó edző vagy, tehát adott szakágban kezdő szintre fel tudod hozni a lovasaidat,

Ha jó helyet találsz az oktatáshoz,

Ha jók a lovaid,

Ha jó a stílusod és tudsz bánni az emberekkel (ez is nagyon sokat számít, sokan vannak úgy vele h nem érdekel h mennyit tanulok, de legalább kedves...)

Ha megfelelő áron dolgozol (vállalkozóként)

És ha nem érdekel hogy nem igazán van szabadidőd, vagy életed a lovakon kívül,

Akkor talán megélsz belőle.


Én is inkább olyan sulit választottam, amivel majd később (elvileg) rendesen fogok keresni, és lehet(nek) lova(i)m

2012. jan. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon kevesen tudnak megélni a lovas szakmából, példa erre edzőm is aki bár elismert lovas (edző, belovagló, versenyző stb) ugyanakkor egész nap dolgozik látástól vakulásig és nem csak a ló hátán, van másik munkája is.

Ugyanakkor ismerek egy olyan embert is aki csak oktat (talán jobb ha nem teszek hozzáfűzést), bértartást vállal és nagyon jól megél belőle, néha vesz újabb lovakat (nem a legolcsóbbakat) és a lovazáson kívül semmit sem csinál. Annyi lovasa van hogy simán megteheti hogy felemeli az árakat 30 %-kal és még így is járni fognak hozzá. Szerintem ez szerencse kérdése is, na meg az sem utolsó szempont hogy hol vagy helyileg, mekkora a kereslet és kínálat az adott területen. Ő mondhatjuk monopol helyzetben van, hiszen egyedül neki van lovardája a környéken (25 km-en belül, ez elég indok arra a helyieknek hogy inkább nála legyenek).

Én ha majd ott tartok inkább csak másodállásban csinálnám az egészet, így nem is fásulok bele és nem is vállalok akkora rizikót. De ez az én véleményem.

2012. jan. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hozzátenném én inkább járok a 45 km-rel arrébb lakó edzőhöz akit elismerek és tudom hogy nála fejlődni is fogok. De sok olyan van aki tényleg csak hobbyból jár lovazni és nem érdekli hogy amit csinál az néha életveszélyes.
2012. jan. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!