Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Érdemes lenne vele ugratni?

Érdemes lenne vele ugratni?

Figyelt kérdés
Szóval nekem egy 9 éves heréltem van. Sodrott x magyar sportló kereszteződésből született. Arra gondoltam, hogy kisebb versenyeken indulnék vele díjugratásban, de csak Póni Klubbos vagy háziversenyeken. A járóiskolába gyakran beleesik és próbáltunk már kisebbeket ugratni, az egész jól ment neki, csak párszor levertük az akadályt. Én régebben már ugrattam versenylóval, de a ló lent vidéken született, és én tanítanám ugrani az edzőm segítségével.

2012. jan. 11. 15:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha van edződ - azt írod, van - akkor mindenképp érdemes megpróbálni, legrosszabb esetben azt mondjátok, nem érdemes vele tovább foglalkozni. De szerintem minden ló, amelyiknek van ép négy lába, 80cm-ig biztosan ugrik, akár ennél picit többre is megtanítható. Szóval ha már adott a ló, adott a lovas és a szándék, szerintem nem veszíthettek semmit. Csak ne egyedül kezdj bele, hanem hozzáértő segítséggel.
2012. jan. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, igazából csak a fajtája miatt voltam kíváncsi, hogy érdemes lenne vele ugratni vagy nem, de szerintem mivel magyar sportló az apja ezért valószínűleg tudna ugrani kisebb x-eket, vagy nem?
2012. jan. 11. 20:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy próbát mindenképp megér! :-)

Egyébként az egyik legjobb ugróképességű kancámnak az anyukája egy nullás sütésű, feltehetőleg sodrott felmenővel is rendelkező lovacska volt, apuka egy szuper kisbéri, lett belőle egy olyan lovam, amelyikkel kitartásosban csak azért hagytam abba 165cm-nél, mert be voltam tojva az akadálytól (mentségemre legyen mondva, 16 éves voltam és előtte soha nem ugrottam ekkorát). :-)

2012. jan. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!