Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Anyukám miért nem akar belemen...

Anyukám miért nem akar belemenni a feles tartásba? Hogyan vehetném rá?

Figyelt kérdés

A lovat csak én lovagolnám, ismerősünk meg kocsizná néha. Csak a költségeknek a felét kéne kifizetni. A lovat én látnám el, annyi, hogy amikor iskolába vagyok akkor az ismerősünk. De utána mennék ki.

Jó tanuló vagyok, nem hiszem, hogy az iskola rovására menne mert én alapból csak 6-7 fele kezdek el tanulni addig meg még bőven végeznék. Meg most ilyen időbe, meg, hogy hamar sötétedik nem is lovagolnék hétköznap.

Annyit lovagolnék rajta amennyit csak szeretnék, szóval korlátlan a lovaglás. A másik tulajdonos meg az ismerősünk lenne, szóval csak nem is idegen.

Nyugodt a ló, régóta ismerem!

Most lovardába járok ami havonta kb. 13.000 ft-ba kerül + még a benzin. Ide meg kitudnék menni biciklivel vagy busszal.

Természetesen feles tartás mellett nem járnék lovardába lovagolni!

16/L


2012. jan. 13. 17:38
 1/9 anonim ***** válasza:
meg tudom érteni anyukádat,lovardába szükséges járni,hogy megtanulj rendesen lovagolni
2012. jan. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
mellesleg ha a lóval történik valami,az a te felelősséged is...és ha veled történik valami,az a szüleidé
2012. jan. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Terepekre járok, ugratok. Szóval nem vagy kezdő.
2012. jan. 13. 17:57
 4/9 anonim ***** válasza:
az nem jelent semmit,hogy ugratsz és terepre jársz,én is így vagyok vele,de tapasztalatból tudom,hogy a legnyugodtabb ló és amelyikkel legjobban össze vagy szokva,az is csinálhat olyat,hogy bajod essen.Én csikó korától ismerek egy magyar félvér heréltet,egyedül ugrattam vele, terepre jártam vele,soha semmi gond nem volt,de egy napon megijedt én elé estem ő meg kis híján átment rajtam,szerencsére átugrott...
2012. jan. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Jajj , de nem úgy értettem, hogy én ott majd tök egyedül mikor senki nincs a közelbe akkor én elkezdek lovagolni vagy terepre menni. :)

Ha ott van valaki.

Azt kihagytam, hogy szerződéat írnánk róla.

Utolsó: Ugye nem lett semmi bajod?

2012. jan. 13. 18:35
 6/9 anonim ***** válasza:
a lónak köszönhetően nem,mert szerencsére a kantárt elengedtem a ló meg átugrott felettem,majdnem rám lépett,de megúsztam azzal,hogy a kantár elszakadt
2012. jan. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Anyukádnak igaza van. Ha a lovardába jársz, ahol remélhetőleg normális edződ is van, akkor tanulsz, fejlődsz. Ha felestartotok, akkor ugyan valószínűleg többször lóra kerülhetsz, de minden szaksegítség nélkül, ami elég nagy butaság lenne. Plusz ha a loviban történik valami a lóval, az nem a te felelősséged, felestartásnál meg mindennek fizetheted a felét, kaja fele, körmölés-patkolás fele, állatorvosi költségek fele... Sokkal többre jönne ki! És még csak nem is fejlődnél.

Amúgy az ilyen kérdéseknél már annyiszor és annyian elmondták, hogy nagy lutri, az esetek nagyon nyomós többségében egyáltalán nem működik jól, csak probléma van belőle.

Elhiszem, hogy szeretnél saját lovat, de ha nem lehet valami teljesen a tiéd, akkor inkább várj még egy kicsit. Nem járnál jól és ezt anyukád is átlátja.

2012. jan. 14. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak utólag olvastam el a magyarázatodat a kérdésedhez, de máris az a véleményem, hogy anyukádnak maximálisan igaza van! A feles tartásnak sosem szokott jó vége lenni.
2012. jan. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
igaza van anyukádnak ha csak ennyi elképzelésed van a lóról ,hogy ezt a kérdést fel tetted!
2012. jan. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!