Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egymástól tanulják el a...

Egymástól tanulják el a hülyeséget?

Figyelt kérdés
Két ló van egymás melletti boxban, az egyik új. A régi sosem csípkedett, de ahogy a csípős új mellékerült, azóta nem csíp, de azért sunyít, meg oda-odakapna, vagyis néha már nyitja a száját meg odakap, de még egyszer sem csípett így meg, de azért eléggé érezhető a változás. Neki viszont régi hülye szokása, hogy reszeli a fogát a rácson. (Ne essen nekem senki, nem kell reszelni a fogát, normális méretű), gondolom unalom, bár nem, inkább ember idegesítésére szolgál, mivel mikor ápolgatom, vagy valami, akkor is néha elkezdni, vagy ha ott van úgy annál a résznél, ahol kényelmesen tudja piszkálgatni... Kb úgy csinálja, mint mikor én késztetést érzek, hogy belelépjek egy jeges pocsolyába pl, szóval ilyen itt az alkalom, nem hagyhatom ki - módon csinálja... A másik, bár nincs itt régen, de eddig nem láttam, most meg egyre többször, hogy ugyanúgy reszelgeti a fogát a rácson, pedig neki is jó a foga, normális méretű, semmi baj nincs vele. Egymástól tanulják el a butaságokat? Egyébként iszonyat jóban vannak, szerintem nagyon szeretik egymást, össze szoktak szagolni nagyon sokszor, de nem csinálnak semmit, néha nyalják egymást, vagy összedugják az orrukat, mikor az egyikkel baj volt, oltották pont azthiszem, egyik ló sem figyelt oda, de a másik végig ott nézte a rácsnál, hogy mi történik vele...
2012. jan. 14. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:
igen, szerintem képesek felvenni egymás szokásait, különösen, ha közel kerültek egymáshoz. sajnálom, megértem, h neked zavaró, de az ő szemszögükből nézve nagyon aranyos történet :)
2012. jan. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Noha képesek átvenni egymástól marhaságokat, azért az remélem egyértelmű, hogy tartási hiba miatt van a viselkedési hiba. Szóval egyértelmű jel volna arra, hogy változtass, mert a lovad szenved, ha másnem az unalomtól. Ha annyiban hagyod, akkor őszintén szólva meg is érdemled... és ne gyere azzal hogy bértartás meg ilyesmi, mert amit az ember nagyon akar azt véghezviszi.
2012. jan. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A hülyeség mindig ragadós, lóéknál is. :-)

Második válaszoló, abban ugyan teljesen egyetértek veled, hogy a viselkedésprobléma leginkább tartáshibából ered, de 1. a kérdező nem írja, hogy saját lova, szóval lehet, hogy két pacc a lovardából és a kérdés nem személyes indíttatású, hanem kíváncsiság 2. ugyan én is azt mondom, hogy amit lehet, tegyünk meg azért, hogy a ló ne a boxban unatkozzon naphosszat, de millió olyan lovarda van, ahol egész egyszerűen nincs lehetőség karámozásra, vagy csak korlátozott ideig.

2012. jan. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem az én lovam, és igenis jól van tartva. Nem szenved, és én sem szenvedek, csak belegondoltam, hogy lehetséges-e ez az egész, mert feltűnt, hogy ugyanazt csinálják, mint a másik, és amit eddig nem csináltak... Nem olyan zavaró, mármint nyilván zavar, hogy most el kell toljam a fejét, mert lehet, hogy odakap, eddig meg úgy birizgálhatott, ahogy akart... Egyébként szerintem is aranyosak, örülök hogy így összebarátkoztak, mondjuk a közös élettapasztalat(?) alapján nem is csodálom, körülbelül ugyanazon mehettek keresztül, vagy legalább hasonlón, de a személyiségük nagyon hasonlít:)
2012. jan. 14. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!