Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok, így jó eséllyel...

Mit gondoltok, így jó eséllyel indulok lovas pályán? (lent)

Figyelt kérdés
Szóval nagy álmom hogy lovas oktató, edző és belovagló legyek. De tudom hogy itthon a lovas szakmában nincs nagy jövőm. Bár még csak 15.5 éves vagyok komoly terveim vannak. És persze sok célom is. Szóval tanulok lovagolni, és hamarosan ráfekszem a díjlovaglásra. A szüleimmel már sok lovas fősulit megnéztünk, konkrét jelöltek is vannak-mindez persze érettségi után. Tehát miután papírom van a főiskola elvégzéséről Fülöp Istvánnál szeretnék egy ideig dolgozni. (Anyám unokatestvérének a barátja nagyon jóban van vele. Már meg is beszéltük hogy szól az érdekemben.) Mivel nagyon szeretném elérni a végső célom keményen dolgoznék a sikerért. Tudom hogy a legaljáról kell majd kezdenem. De azt mondták hogy ha Fülöp úr szerint megfelelő vagyok onnantól kezdve az ő ajánlásával sok helyre könnyebben eljuthatok. Ezután szeretnék majd külföldön jó állást szerezni. (pl. Németország, Svájc, Dánia stb.) A közeljövőben szeretnék majd versenyzésben is tapasztalatot szerezni. Mit gondoltok így mennyivel növelem az esélyeimet? Nem számítana hogy az elején napi 12 órában kellene almoznom és etetnem. Nem tervezek családot, ilyesmit, minden erőmmel a karrierre szeretnék összpontosítani. Írjátok nyugodtan a rossz kritikákat, hülyézzetek le ha szeretnétek és ez a véleményetek, de biztos vagyok a dolgomban. Vélemények? Köszönöm! :)

2012. jan. 14. 21:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem igazán értek mindent. Pl. írjuk meg a véleményünket, de közben nem is vagy rá kíváncsi.

Mindenesetre én leírom :) Ha nagyon elszánt vagy, és mindent beleadsz, teljesülhet az álmod! De, hogy szeretnél-e családot, gyerekeket, ez később fog kiderülni. Változik az ember.


(Bocsi, lehet béna amit kérdezek, de ki az a Fülöp István?)

Minden jót! :)

2012. jan. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Tényleg nincs nagy jövője a lovas életnek itt magyarországon. Tanulj meg inkább egy nyelvet nagyon jól és menj ki külföldre. A jó nyelvtudást viszont nagyon keresik, és amellett még lehetsz ez. Én inkább meghagynám mellék állasnak. Ahol én lovagolok az a család is ezzel foglalkozik csak díjugratásban. Nos a 19 bértartásos ló és a több lovasedzés, belovaglások ellenére is alig tudnak megélni. Ezzel nem fogsz sokra menni itt. Vagy menj ki Németországba és akkor ott sokat kereshetsz, viszont ott meg nehezebb elhelyezkedni. Ráérsz még ezen agyalni.
2012. jan. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek, jó érzés ilyen válaszokat olvasni! Reménykedtem is hogy ilyet kapok... :D Kedves első válaszoló, nem akartam hogy úgy jöjjön le hogy nem vagyok kíváncsi a véleményekre, mindenesetre köszönöm hogy leírtad a tiédet! Fülöp István az egri Mátyus-udvarház tulaja, andalúz, lipicai és fríz lovakat tenyésztenek, emellett Európa-szerte ismert fogathajtó és nagy neve van lovas körökben. :) És kedves második válaszadó köszönöm a válaszodat, szeretnék majd angol és német nyelvből felső fokú nyelvvizsgát tenni.
2012. jan. 14. 21:53
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

Szakedzőként diplomáztam, saját lovaim vannak, lovasokat oktatok, tenyésztek kicsiben, versenyzem, szóval hasonló dolgok, mint amit te szeretnél. Azért írom le mindezt, hogy érzékeltessem, kissé belelátok a dolgokba.

1. pontosan olyan álmodozó voltam, mint te, én is azt mondtam, a karrierem a fontos, sokáig az is volt

2. iszonyat mennyiséget melóztam, igyekeztem jobbnál-jobb edzőktől tanulni, dolgoztam kosztért-kvártélyért olyan lovasember mellett, aki nagyon nagy tudású és örültem, hogy elleshetek tőle valamit

34 éves vagyok, férjhez mentem, két gyermekem van, most várom a harmadikat. A lovakat töretlenül imádom és nem is akarom feladni őket, de a mai fejemmel már teljesen másként csinálnám. Az edzői diplomával feneket lehet törölni, arra jó, ha van saját lovardád, hogy hivatalosan is csinálhasd. Belovagló szinte sehová sem kell.

A család előbb-utóbb nagyon fontossá fog válni, ez az élet rendje. Két felsőfokú nyelvvizsgával ne trágyát lapátolj! Szerezz olyan diplomát, amiből jól megélsz, tanulj meg mindent a lovakról, jó edzők mellett fejlődj - a saját örömödre! Vegyél magadnak 1-2 pacit, versenyezz, élvezd, s keress sokkal több pénzt más melóból, hogy valóban tudd is élvezni a lovaidat, legyen rá lehetőséged, ne okozzon problémát az eltartásuk, a versenyzési költségek, az edzők tiszteletdíja, stb.

Ha az a vágyad, menj ki egy évet külföldre, szerezz kis tapasztalatot, de ne akarj edző lenni, nem éri meg. És akarj családot, mert a legjobb, ami történhet veled, hogy reggel apró kis karok fonódnak a nyakadba és apró kis emberkék azt kérdezik: anya, megyünk ma a pacikhoz? :-)

2012. jan. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszönöm a hasznos választ, igazság szerint érdemes lenne átgondolni mert már többen is mondták hogy egy "komoly hobbynak" hagyjam meg a lovazást. Bár a válaszod alapján elérted amit akartál a tapasztalataid alapján tényleg kénytelen vagyok átgondolni a tanácsaidat. :) Szóval csak meg akarom köszönni, szerencsére még van addig néhány évem amíg komolyan el kellene kezdenem gondolkozni azon hogy hol és hogyan tervezem a jövőmet. :-)
2012. jan. 14. 22:33
 6/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Tudom milyen rossz érzés feladni az álmaidat. Én annyi idősen keztem el lovazni, mint most Te, és nekem is minden álmom a lovakkal való foglalkozás volt. Anyukám nem engedte, hogy ilyen pályát válasszak, mondván, hogy diplomával ne sz@rt lapátoljak. Most egészségügyi szakon vagyok, kilátások... hát nem sokkal jovbb. Talán még hobbi lovazásra sem lesz alkalmam a 80 ezer Ft-os keresetből. (diplomával)
2012. jan. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ráérsz még és igazság szerint abban a korban, ahol most vagy, az a helyes hozzáállás, amit leírsz. Ha komolyan akarod, biztosan lehesz jó lovas, sikeres versenyző, kívánom is, hogy így legyen. A többit meg kiforrja az élet. De egy jó diplomával könnyebb életed lehet - két felsőfokúval akár fordíthatsz, de ez csak egy ötlet - és mellette rongyosra lovagolhatod a feneked. :-)
2012. jan. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Bocsi előre is amit most írok én nagyon bele gázolok most a kis lelkedbe . először is te az elmúlt 20 év rossz élet típus álmaiban élsz ! A karrier ha listát állítanánk valahol a 7-8. helyen áll a család az első. Nem biztos ,hogy minden esetben a nagy név a jó én többe néztem volna,ha azt mondod ,hogy a 80 éves Pista bácsitól tanultál el sok praktikus fogást ( többet értenek az állatokhoz mint a mostani " edzők") a lovas hivátás mellé pedig kell egy nagyon erős élhető szakma! Rövidesen el jön az az idő mikor a hobby a háttérbe kerül! Kivánom ,hogy sikerüljön az álmod!
2012. jan. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőbe járok mint te. 18 éves vagyok, most fogok érettségizni egy lovas suliba. Szeretnék edzőnek tanulni fősulin. Minden erőmmel azon vagyok h valamiféle lovakkal foglalkozó lehessek. Nem indult könnyen a lovas életem. 8 évesen a szüleim nem álltak mellém ezért rendes oktatónál se tudtam kezdeni egyedül tesóm segített. Most már van 2 lovam és rendes oktatóknál tanulhatok. Igaz még mindig a saját költségemre. Remélem sikerül amit elterveztél. :)
2012. jan. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kedves 14:02 nem gázoltál bele a "kis lelkembe", a tiéd is vélemény és mindenkié érdekel aki idősebb, tapasztaltabb mint én és reálisabban látja a dolgokat. És kedves utolsó köszönöm a biztatást remélem Te is nagyon sikeres leszel a lovas pályán, kívánom a legjobbakat (mindenki másnak is)! :)
2012. jan. 16. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!