Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Valaki tart így lovat?

Valaki tart így lovat?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok,8.os.Ugyebár jövőre gimibe megyek,és még most tavasszal(valószínűleg)kapok egy lovat.Szerintetek lesz időm a lovamra?Itthon szeretném tartani.
2012. jan. 15. 09:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

szerintem várj vele gimi végéig

A kettő együtt nem megy.

A loval sok idő elmegy, tisztán tartani a helyét,

magát a lovat, minden nap megjáratni, stb.,

akkor nem lesz a tanulásra időd.

A tanulás nagyon fontos.

Ha a lovat jól szeretnéd tartani, várj vele.

szerintem....

Beszéld meg a családoddal, hogy tudnak e benne segíteni, a loval kapcsolatos feladatokat napi szinten beosztani.

Úgy talán mindenre lesz időd......

2012. jan. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
én is pont így vagyok. gimi végéig meg ne várj mert egyetemen el leszel havazva. szerintem menne ha nem kell tanulnod olyan nagyon sokat hogy a mostani tanulmányi eredményeid meglegyenek. de az fontos hogy otthon szeretnéd tartani vagy bértartásban? az otthoni tartás több időt igényel.
2012. jan. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én is pont így voltam. Én nyár végén kaptam a lovam. Bár én nem itthon tartom hanem ismerősnél de busszal vagy 5 perc, gyalog meg egy 20-25 perc. Általában busszal jövök - megyek. Egy nap kivételével mindennap lemegyek. Általában 2-ig van órám. Utána rögtön megyek ki. Kiganajászok, lepucolom, etetek, (kicsit) játszok vele. Általában csak este vannak az istállóba. Napközbe meg a legelőn, szóval ott mozog. Így csak hétvégén lovagolok rajta, főleg , hogy most hamar sötétedik. De olyan fél 4 - 4 fele már itthon vagyok.

Szerintem lesz időd rá. Bár attól is függ milyen gimibe mész, mennyit kellesz tanulni, milyen gyorsan tanulsz. Sok ismerősöm is gimi előtt kapta meg a lovát ők is otthon tartják és van idejük rá. Az tény, hogy hétköznap nem tud lovagolni. De amikor már nincs ilyen hamar sötét, tavasszal akkor szoktak délután egy kicsit lovagolni.

Vagy nem tudsz egy lovat gondozni egy 1-2 hónapig? Ismerősnél, akinek van lova. És akkor már tudnád kb. hogy mi mennyi ideig tart. :) És akkor úgy tudnád "betáblázni" a napod.

Sok sikert! :)

15/L

2012. jan. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem ne magyarázza senki, hogy gimi mellett ne lehetne kényelmesen lovazni! Amikor gimis voltam, először bértartásban volt a lovam, de csak a helyet adták, ellátni nekem kellett, majd kikerült a saját tanyánkra, ahol megint csak ugyanez volt a helyzet. Suli előtt biciklivel kimentem, elláttam, fél nyolcra benn voltam a suliban. Suli után vissza a lóhoz, csak az esti etetés után hagytam ott, addig kinn voltam vele, mégsem ment a tanulás rovására. Mire fősulis lettem, már sok lovunk volt, továbbra is lovász nélkül, tesómmal láttuk el őket, apukám a földeken termelte a dolgokat leginkább. De kiváló minősítésű diplomám lett így is.

Tudni kell tanulni, ez a titka, nem szabad elveszni a részletekben, célirányosnak kell lenni, akkor simán megy.

2012. jan. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én elsős vagyok(gimis) és szerintem ez az iskola erősségétől függ,mert ha nagyon erős és nehezen tanulsz nem hiszem hogy menne.Ha közepes és könnyen tanulsz akkor belefér.Én most úgy csinálom teljesen mindegy milyen gimibe mész ugyanolyan érettségit ad,szóval én ezért választottam egy kisebb erősségűt és most csak hétvégén tudok velük egész nap kint lenni.Tudom mennyire szeretnél egy lovat és tényleg amit valamelyik válaszoló is mondta kérdezd meg a szüleidet betudnak-e segíteni mert akkor könnyebb,nekem is besegít mindenki.Sok szerencsét!
2012. jan. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!:).Pár részletet kihagytam :$ itthon akarom tartani,Hernádom lakok,Dabasra szeretnék menni továbbtanulni(Táncsics Mihály Gimnázium,ha valaki ismerné)szüleimmel már beszéltem erről,de senki semmit. Anyám nem ér rá,testvérem fél a lovaktól(mint anyám is),apám nincs itthon soha.Hát a tanulás,olyan közepesen megy.Néha jól,néha nem.
2012. jan. 15. 11:44
 7/12 A kérdező kommentje:
Jaigen,és volt már lovam . :)
2012. jan. 15. 11:46
 8/12 anonim ***** válasza:
Elhivatottság kérdése. Én áltsuli végén kaptam meg a második lovamat és gimiben 2 lovat kellett lovagolnom. Bértartásban voltak, uh nem nekem kellett őket almozni meg etetni, de sztem ez nem oszt nem szoroz, mert az plus-minus fél óra. Suli után rögtön kimentem lovagolni, lenyomtam a kettőt, este kb 7-re végeztem is velük, kivéve, ha volt segítség, aki felnyergelte nekem a második lovat, míg az elsőt lovagoltam. Utána hazamentem és tanulhattam akármeddig. De én olyan 10-ig végeztem mindennel, mert gyorsan tanulok, plusz van egy "trükk", előre kell tanulni 7végén. TZ-k előtt max csak egyet lovagoltam le, hogy több időt spóroljak. Megy ez, ha elhatározod magad. Ne várj vele gimi végéig mert akkor meg jönni fog az egyetem, és az egyetem sokkal keményebb.
2012. jan. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Elárulok neked valamit: soha az életben nem lesz több időd, mint most. Najó, mondjuk egyetemen szorgalmi időszakban. de alapvetően miníg lesz suli, ha nem az lesz, akkor lesz meló. Tanulás helyett majd lesz család, gyerek, háztartás.
2012. jan. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

10:18-as vagyok :

Az ember amire nagyon akar arra tud időt szakítani! :)

Meg ha úgyvan lehet este 11-ig is tanulni..

Egyik barátnőmnek bérartásba van a lova de ő látja el meg ilyesmi és este 11-ig szokott tanulni plusz még felkel hajnal 5-kor és akkor is tanulgatja,olvasgatja. És mondta, hogy neki simán megér ennyit.

2012. jan. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!