Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Akik otthon tartják a lovukat....

Akik otthon tartják a lovukat. Nektek mennyire jön ki havonta a tartása?

Figyelt kérdés

Havonta mennyit fizettek? És miért? (mármint takarmány stb..)

Takarmány meddig elég?

Tanácsot, véleményt szívesen fogadok!


2012. jan. 15. 10:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Saját takarmány, így kb. 10-ből kijön, erre még rájön a körmölés, esetleges állatorvos, ilyesmi.
2012. jan. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem a két ló tartása állatorvossal, körmöléssel, vízzel, kajával, mindennel együtt kijön olyan 30-35-ből havonta, leátlagolva. Egy nagybála szénát (400-450kg) ketten most olyan 10-12 nap alatt esznek meg, ez a 150*130-as körbála. 130*130-as volt tavaly, azt egy hét alatt megették, szóval érdemes nagyobbat venni, árban ugyanaz volt.
2012. jan. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kb 20 ezer. Szénát magunknak vágjuk bálázzuk nyáron és az egész évre kitart, zabot is nyáron megvesszük az egész éves mennyiséget lótápot vesszük csak zsákonként, de abból is kihúzza egy zsák 1 hónapig . Vizünk fúrt kútból van.

Kovácsra költünk 2 havonta pár ezret, meg állatorvosnál a legszükségesebbekre (kötelező oltás + féreghajtás)

2012. jan. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nekem hónaponta kb: 40 ezer ft

körmölés,takarmány stb....

2012. jan. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én még nem számoltam soha, de kevesebbe kerül a tartásuk mint amit be dolgozok velük az őszi munkák fele viszi az összes költséget és a hobbi részét még nem is említettem!!
2012. jan. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan. Sokat megtermelünk úh. olyan 10-15E/ló kb. +körmölés meg a doki
2012. jan. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ajsa ***** válasza:
Nekem évente olyan 40 e a kaja. a víz kútból jön, a kovács kétszer 4ezer, erre jön a féreghajtás. És nyáron egy táborban dolgozik, tehát legel és megkeresi a kajájának az árát. Amúgy nkünk csak novembertől áprilisig kap szénát amúgy legel. Tehát elég olcsó a drága. És 13 éves de még sosem volt semmi baja:)
2012. jan. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!