Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek megéri? Lótartás.

Szerintetek megéri? Lótartás.

Figyelt kérdés

Ismerősünk felajánlotta, hogy tarthatom nálluk majd a lovamat de úgy, hogy én látom el a lovat. (Reggeli etetést megoldanák ők) de utána délután én etetek, meg ganézok, csutakolom a lovat. Karámoztatás is meg lenne oldva.

És csak a költségeket kéne fizetni. Szóval nem kell bértartás fizetnem hanem helyette a többi boxot kell kigaméznom meg ilyesmi. Mondjuk azt alapból megcsinálnám.



2012. jan. 15. 15:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Megéri, én örülnék, ha lenne ilyen lehetőségem. :) Persze függ attól is, hogy hány boxot kell kiganéznod.
2012. jan. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az enyémen kívűl még hármat. :)

Bár nem kell naphosszat takarítani mert elég keveset vannak bent.

Amúgy 15/L vagyok.

2012. jan. 15. 15:34
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is:D
2012. jan. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Milyen költségeket kell fizetned? Állatorvos + kovács?

Reggel és este szoktuk mi etetni a lovakat, szóval délután helyett este kéne etetni, amikor bejönnek a legelőről.

A bértartásnak az a lényege, hogy nem tudod otthon tartani a lovadat vagy nem tudsz hozzá kimenni minden nap.

Szóval milyen esetben engedi el az ismerős a bértartást? Pl ha 1 héten csak 4-6x tudsz kimenni és nem mindennap, akkor is? 4 box kialmolása nem nagy , a lovat meg máshol sem csutakolják helyetted.

Mondjuk akkor megéri, ha pl akor is belemennek, hogy nem tudsz mindig kinn lenni, mert akkor kis takarításért cserébe ingyen van tető a lovad feje felett és ingyen eszik.

2012. jan. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A délutáni etetést úgy értettem, hogy én amikor délután kimegyek akkor rendbe teszem az istállót és akkor már én etetek. Szóval ha este mennek be a lovak akkor már nem kell őket etetni mert én már előtte megcsináltam.

Nem fogják olyan véresen komolyan venni a dolgot, ha 1-2x nem tudok egy héten kimenni mert közbe jön valami.

Szóval ez olyan lenne, hogy én a bértartás árát ledolgoznám. Mert az ismerősünknek is sok állata van meg szőlőse és azért ezek sok időbe telnek.

És szénát pakolnék, kazlat raknék, ganéznék meg stb.

2012. jan. 15. 19:10
 6/8 anonim ***** válasza:
63%

egy próbát megér, de én valami hasonlót kipróbáltam (más területén tarthattam a lovaimat, én vettem a takarmányt, én etettem, én csináltam mindent) és nekem nem jött be, vittem vissza bértartásba.

ugyanis a bértartásnak 3 óriási előnye van az ilyen tartáshoz képest.

- nem kell minden nap kimenni, ha egy hétig beteg vagy, vagy elutazol, akkor is tudod, hogy a lovad jól van, el van látva

- mivel fizetsz egy "szolgáltatásért", ezért számon kérhetsz, kérhetsz változtatást, pl. hogy rakják át más karámba, adjanak mást, kevesebbet, többet enni, stb. ha nem fizetsz, akkor nem igen szólhatsz bele semmibe, hogy mit kapsz a munkádért cserébe...

- sokkal több időd marad lovagolni, vagyis minden szabad idődet a lovaddal töltheted, nem trágyázással, itató sikálással, stb.


(persze ennek is van előnye a bértartáshoz képest, elsősorban a pénz, de mivel gyerek vagy, a bértartást úgy is a szüleid fizetnék...)


ja, és egy jó bértartó helyen van jó társaság is, mindig akad, akivel ki lehet menni terepre, lehet pletykálni, mindig van aki segít ha kell... egy magán helyen kevesebb lovas fordul meg.

2012. jan. 16. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szia!


Szerintem is megéri, de sok dologban egyetértek az előttem szólóval. De ezt persze Te úgy tudnád megmondani, ha kipróbálnád, Neked hogy a jobb. Mert mindenkinek másak az igényei, elvárásai, lehet, hogy Neked ez így lenne jobb.

2013. máj. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Előző voltam.

Kihagytam valamit: Nézd azt, ami a LOVADNAK a legjobb! :)

2013. máj. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!