Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Én nem rég kaptam egy 7...

Zoli 31 kérdése:

Én nem rég kaptam egy 7 hónapos kiscsikót. Nagyon játékos és ha kefélem a szőrét akkor mindig rúg és harap. Hogyan tudom leszoktatni róla?

Figyelt kérdés
2012. jan. 15. 18:33
 1/5 anonim válasza:
Sokat simogasd játszál vele és majd megszelidül....addig is adj neki addig enni amég keféled almát meg ilyesmi kissebb dolgokat :DD
2012. jan. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Először is ő még fiatal, és úgy képzeld el, hogy semmi nem tud. Vagyis nem tudja azt, hogy neki nyugodtak kell lennie amikor vakarod, meg a többit. Lassan, következetese, bizalommal, és sok szeretettel.
2012. jan. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Finoman az orrára csaphatsz, ha odakap, mikor rúg, akkor nyugtasd le, csitítgasd, és ha jó csinál valamit, dícsérd... Simi, jutifalat, nyugodt beszéd... Légy határozott, de tényleg úgy kell kezelni, hogy ő még semmit nem tud, mint egy pár éves kisgyerek... Egyébként jó lenne, ha lenne veled valaki tapasztaltabb is!
2012. jan. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amikor harapni próbál kicsit üss az orrára. De ne nagyot csak, hogy érezze és közbe mond határozottan, hogy "NEM!" . Most szoktasd le róla mert később nehezebb lesz.

Játsz vele, próbáld ki a csatlakozást meg a bizalom építő játékokat! :)

2012. jan. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Minden nap csak egy kicsit gyakorolj vele, mindig csak egy kis dolgot tanuljatok újat, és hagyj neki elég időt, hogy mindent felmérjen, megszokjon. Mielőtt elkezded kefélgetni, tedd oda az orrához a kefét, had szaglássza meg, utána óvatosan fektesd rá a nyakára, utána had szagolja meg megint, és így, mindent szép lassan. Nagyon türelmesnek kell vele lenni. Nincs valaki a közelben, aki ért is a dologhoz? (Ezt nem bántásképp, csal tényleg jó lenne, ha mindketten, a csikó és te is biztos kezekben lennétek) Egyébként egy 7 hónapos csikónak az a legjobb, ha még csak szoktatják az emberhez, a vezetgetéshez, a vakargatáshoz, érintéshez, pucoláshoz, de naphosszat inkább legyen kint a legelőn a társaival.
2012. jan. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!