Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tanítsam meg az integetést?

Hogy tanítsam meg az integetést?

Figyelt kérdés
2012. jan. 19. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Gondolom kutyának, nem? :)

Kell tudnia a pacsit. Ha ez megvan, akkor a kezedet, amibe a mancsát szokta belerakni, fel-föl mozgatod, miközben mondod a parancsot. Remélem tudtam segíteni ;)

2012. jan. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem! Lónak! Lovak témába írtam tehát, lónak akarom tanítani.

A kutyám már tud integetni! ;)

2012. jan. 19. 20:11
 3/9 anonim válasza:

Az biztos jól fog kinézni ha együtt integetnek majd. :)

Videóra igényt tartunk.

2012. jan. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Csak előbb meg kéne tanítani! Tippek?? :)

Hát kb! :D

2012. jan. 19. 20:15
 5/9 anonim ***** válasza:

A pálcával addig birizgálod a lábát, amíg meg nem emeli. Nem erőszakosan, csak úgy finoman "zavarod" neki, meglegyintgeted, húzogatod rajta.

Ha megemelte, akkor egyből simogatás, dicséret, hogy tudja, igen, ez az, amit kérsz tőle. Utána újból. Újból. Újból. Addig, amíg véglegesen nem tudatosul benne, hogy azt szeretnéd, a felemelné a lábát. A 1db ilyen "előre kapálást" már gond nélkül elvégez, akkor jöhet a láb levegőben töltött idejének a növelése, mielőtt letenné a lábát, már újra birizgálod.

A tanulási folyamatban végig használhatsz a pálcán kívül más "jelzési módszert" is, pl. feltarthatod a kezed, így később pálca nélkül is meg fogja csinálni, ha messzebb állsz tőle, akkor is, mert megjegyezte, hogy a kézfeltartás azt jelenti, hogy neki integetni kell. :) Sok sikert

2012. jan. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
bocs, csak sokan eltévednek a témákban... :P
2012. jan. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

sokan? De hát a téma adott. Bár néha nekem is keveri a dolgokat!

2012. jan. 19. 20:19
 8/9 Ajsa ***** válasza:
ne tanísd meg. Én megtettem aztán a patkolókovács szidott mint a bokrot:D annyit nem ér... amikor az enyém megtanulta utána fölvettem a lábát, erre kikapta a kezemből és elkezdett integetni... a kezem meg tban volt... majdnem eltörte. Hagyd inkább szerintem
2012. jan. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na ez hasznos volt köszönöm, hogy figyelmeztettél. :)
2012. jan. 22. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!