Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jó ötlet lenne úgy feles...

Jó ötlet lenne úgy feles tartásba belemenni, hogy a ló jól ugrik én is tudok ugratni, de szeretnék továbbra is ugratni, tehát versenyzési lehetőséget is adnak a lóval?

Figyelt kérdés
2012. jan. 21. 15:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmezem, egy mondatba két kérdést is belesűrítettél. Az egyik, hogy jó ötlet-e belemenni a felestartásba, a másik, meg, hogy kapnál-e vajon versenyzési lehetőséget.

Elnézést, ha félreértelmeztem.


A "Jó ötlet-e belemenni" nagyon sok mindentől függ, többek közt attól, hogy milyen a megközelíthetőség, mennyit kéne havonta fizetned, és azért az X összegért milyen "szolgáltatásokat" vehetsz igénybe a ló terén? Ezeket nagyon fontos leszögezni a tulajjal, és mi több, írásos szerződést kötni az egészről!


Az, hogy versenyezhetsz-e vele, a tulajdonostól függ, ezt is érdemes írásba adni. Viszont ha valóban versenyezni fogsz, akkor egy papíros edzőre is szükséged lesz, ezzel remélem tisztában vagy. :)

További szép estét kívánok neked

2012. jan. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a felestartásos dolgot egyszerűen nem tudom felfogni, miért olyan népszerű. Kevés előnye és rengeteg hátránya van! Már csak az is, hogy ha ketten lovagoljátok, ketten versenyeztek vele, még ha ugyanaz az edzőtök, akkor sem ugyanúgy lovagoltok, tehát a lovat csak megzavarjátok Egyikőtök szenved a másik hülyeségei miatt - teszem azt veled versenyen kikerül egy akadályt, mert épp elszúrsz valamit (ami egyébként a legjobbakkal is előfordul) akkor a másik szenvedhet, hogy kivegye belőle a hülyeséget, ugyanez fordítva.

Egyáltalán, ki dönt arról, hogy ki mikor versenyzik a lóval? Ki mikor edz? Ha hétvégén te mégy vele a versenyen, akkor illik azon a héten legalább csak neked lovagolni. A másikkal mi lesz?

Ha van pénzed felestartásra, edzőre, versenyzésre, akkor saját lóra is, vagy legalább olyanra, akit teljes egészében te bérelsz, tartasz el. Én inkább ezt választanám, még akár azon az áron is, hogy egyelőre lemondok a versenyzésről, ha már az nem fér bele!

2012. jan. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Gabka, ez sajnos egyáltalán nem így van, ahogy leírtad. A többiben lehet igazság, de az anyagi rész nem. Felestartásban fizetsz havi mondjuk fix 20ezret-t, vagy 25-öt, meg ha te teszel kárt a lóban, azt te állod, de ennyi. Sokkal kisebb felelősség, és sokkal kevesebbe is kerül, mint egy saját ló. Viszont még talán ez (vagy a lóbérlés) van a legközelebbi rokonságban a saját lóhoz, így aki nagyon szeretne, de a teljes saját lovat nem engedheti meg magának, be kell érnie ezzel.
2012. jan. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kedves előző, értem, mit akarsz mondani, de szerintem nem egészen úgy van, ahogy gondolod. Oké, fizet havi 20-at a fél tartásra. Ez rendben. Fiztei a fél körmölést, patkolást (ha versenyzik, kell az is), a fele oltási, vérvizsgálati és egyéb költségeket, ez havi szintre lebontva (nem kell minden hónapban, logikus, de összességében) megint csak jelent vagy 10 ezret. Edző nélkül nem lehet versenyezni - alapból sem, ha meg ifi korú, akkor nem is regisztrálhat edző nélkül - ez kerül neki havi nagyon minimum 15 ezrébe, és akkor még nem ment el versenyre, ami egy fél vagyon. Ha mindezt összeadod, akkor havonta bőven benne van az a költség, mint ha saját lovat tartana el valahol és akkor az csak az övé. Vagy ha nem is vesz lovat, akkor lóbérlés, de nem felesben. Simán belefér. Ezért írtam, hogy inkább a versenyzésről mondanék le, de tényleg igaz a mondás: közös lónak túros a háta.
2012. jan. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, igazad van, bár én a havi 20-at arra értettem, hogy akkor nincs körmölési meg egyéb költségek, csak ha az illető kárt tesz a lóban, akkor azt neki kell állnia.

Legalábbis nekem volt felestartásom, bár versenyzésről nem volt szó, így a kérdező estében ez így plusz költségeket von maga után, de nekem volt egy havi fix összeg, és amellett már egy fillért sem kellett a lóra költenem. :)

De mondjuk az is lehet, hogy én kifogtam a szerencsésebb esetet, és alapjáraton ez nem így működik...

2012. jan. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem állítom, hogy nem jöhet be ez a dolog olykor, de én nagyon félnék tőle.
2012. jan. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem tökéletesen bejött a feles tartás, igaz, hogy ott olyan feltételek voltak..

Akivel én felesben tartottam a lovat az mindent megtermelt a lónak, úgyhogy az az "ő sara volt", én fizettem az állatorvost, körmölést(kb 3 hónapig, mert utána összeköltöztünk és minden közös volt). Igazándiból ő ki tudta volna fizetni, de azért keresett feles tartót, hogy legyen aki foglalkozik a lóval, mert neki nem sok ideje volt rá. Nálunk ez olyan jól bejött, hogy azóta van egy közös fiúnk is és házasok vagyunk:))

Na de visszatérve. Mennyire ismered a ló gazdáját? Szerinted mennyire érné meg? Azért szerintem ez nagyon helyzet-függő..

Én azért mentem bele, mert minden nap tudtam jönni, adott volt minden ami ehhez kell, tudtam, hogy nem fog "megőrülni" a tulaj, hogy most fogja a lovat és lelép, mert talált mondjuk egy jobb munkahelyet, vagy barátnőt. Tehát nem állt fent a "kockázata", hogy lelép. Mert ugye ha papíron övé a ló, azt csinál vele amit akar. Hiába a feles tartás!

Amikor mi elkezdtük ezt megbeszélni tudtam, hogy nem lesz az, hogy mennék lovagolni és nem lesz otthon a ló... Volt kapu-kulcsom, mehettem akármikor, nem kellett arra várnom, hogy majd ő "végez" a lovaglással és én is "sorra kerülök".

Mert úgy nem mentem volna bele, ha mindkettőnk minden nap edzeni akar vagy épp egymás segge alól szedjük ki a lovat.

Ha úgy gondolod, hogy nem okozna gondot se neked, se a lónak se a tulajnak a feles tartás, nyugodtan. DE! Azért azt ne felejts el, hogy ő bármikor "megőrülhet" és elviheti a lovat vagy bármikor átírhatja a lovaglóórák idejét. Pl hétfő, szerda csütörtök a tiéd, de neki nem jó a kedd ezért kicseréli szerdára szó nélkül te meg mész és nincs ló, de odarendelted az edződ... Érted?!

Nagyon nagyon sok mindentől függ..

Meg kérdés, hogy mennyi időd van az állatra. Nekem az a szolid véleményem, hogy egy lóhoz minden nap menni kell, mindegy, hogy hogy van tartva(felesben vagy csak saját vagy bértartott vagy stb..), annak enni, inni kell, törődést igényel.

2012. aug. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Az kimaradt, hogy a törődésen belül nem azt értem, hogy hol te, hol a tulaj lovagolja, meg le van pucolgatva.

Hanem azt, hogy amit a TE személyed és amit a TULAJ személye tud adni a lónak nap, mint nap.:)

2012. aug. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!