Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kell szabályosan hátralép...

Hogy kell szabályosan hátraléptetni?

Figyelt kérdés

Ahány lovarda annyiféleképpen magyarázták.

Van aki azt mondta, hogy csak üljek bele a nyeregbe indítsam el a lovat de közbe ne engedjek a száron. a ló elindult hátra.

Valahol egy kicsit furcsa módszert mondtak. Vegyem ki a lábam a kengyelből és a szügyénél toljam hátra. A ló nyilván elindult hátra.

Valahol szimplán csak annyit kellett csinálni hogy előrébb tolni a lábam a hátamat hátrébb húzni. A ló elindult hátra.

Valahol azt hallottam hogy dőljek lőre egy kicsit és hajtsam előre a lovat úgy hogy mozgatom az egyik szárat a másikat megtartom. Itt is sikerült hátralépetni.


Na de akkor melyik a helyes?


2012. jan. 22. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:
mindegyik helyes a lótól függ hogy tanítottak meg neki. Nekünk az egyik szóra lép hátra. Amelyiket meg én tanítottam annak hátra kell dőlni a nyeregbe és picit húzni a száját és el kezd hátra lépni. Változó tényleg de biztos ennek is van valami szabványa hogy milyen jelre kéne csinálnia.
2012. jan. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Valahol szimplán csak annyit kellett csinálni hogy előrébb tolni a lábam a hátamat hátrébb húzni. A ló elindult hátra."


Ez a helyes módszer. Egy jól képzett ló a legkissebb hátradőléstől is azzonnal megcsinálja. A szárat nem szabad húzni, csak annyira kell megtartani, hogy ne indulon el előre. Ha még csak tanultja a ló a hátraléptetést, akkor lehet egy kicsit szorosabb a szár, de csak míg fel nem kapja a fejét. A comb zár, a vádlikat viszont el kell venni az oldalától, hogy ne zavarják meg a lovat. A csizma zárása egyértelműen az előre haladás utasítása, hátraléptetéskor viszont csak összezavarja a lovat és valószínűleg oldalra fog ellépni (bár olyan ló is van, aki csizma zárásra is megcsinálja - egyén és képzés függő).

Hátralépésből 4 lépés éppen elég. Ez a jármód a ló számára nem természetes, alapesetben ha nem muszáj nem alkalmazza (az alacsony rangú lovak a ménesben sokszor így adnak helyet a náluk magasabb rangúaknak). Erre oda kell figyelni, mert a ló legtöbbször büntetésnek veszi. Egy jól sikerült alkalom után mindig nagyon meg kell dicsérni, simogatni. De ha nem megy neki nem szabad erőlteni. Ismerek egy lovat, akinek az előző lovasa elvesztette a türelmét és pálcával, erős szárral akarta hártahajtani. Az új lovasának 5 évbe telt mire sikert ért, bár még mindig van hogy a ló teljesen megmakacsolja magát.

2012. jan. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én eddig minden lovat úgy léptettem hátra, hogy a szárat megtartom(nem húzom, csak megtartom) és előre hajtom. mintha el akarnád indítani lépésbe, csak szárat nem adsz neki. de hogy mi a helyes, azt én sem tudom.
2012. jan. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Másodiknak. Amire értetted hogy az a helyes, azt azt hiszem valami veterán (ha szabad így fogalmazni egy lónál) western ló csinálta.

Akkor ezek szerint a hátra dőlés a jó.

Olvastam egy könyvet miszerint előre kell dőlni és így kényszeríted hátra a lovat.


Melyiket alkalmazzam akkor? Hogy a legkönnyebb megtanítani?


Köszönöm mindenkinek! :)

2012. jan. 22. 13:24
 5/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom előre kell dőlni h egy kicsit tehermentesítsd a hátát. Persze nem olyan feltűnően inkább a tehermentesítésen van a hangsúly. Meg pl. bal szár, jobb csizma. A bal szárral lépeted hátra a jobb csizmával meg megakadályozod h kitérjen az egyenesről.
2012. jan. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én pont azzal tudom megakadályozni h hátra lépjen, ha hátrébb dőlök.
2012. jan. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ahogy én tanultam és versenyen is így csináltam, a szárakat akkor is simán megtartod ha a ló álló helyzetben van, a hátraléptetést pedig úgy tanultam, hogy pl jobb szár bal csizma, és bal ülőcsontra ülsz rá jobban, vagy épp fordítva, ez különösebben mindegy, a lényeg hogy ellenkező szár és csizma segítség, és amelyik csizma, az az ülőcsont, a váll hátul marad, de nem kell jobban hátradőlni, mint amennyire eleve hátradőltél a megállításnál.
2012. jan. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
És hogy indítom el hátra fele?
2012. jan. 23. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!