Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kell most akkor jól...

Hogy kell most akkor jól fogni a szárat?

Figyelt kérdés
Én úgy szoktam, hogy először lépésnél hosszú, majd ügetésnél rövid, úgy hogy egy icipicit tartsam csak a száját, de ilyenkor ez oktatóm mindig rámszól, hogy fogjak rövidebb szárat. Tegnap felült egy barátnőm a lovamra vágtázni, és annyira húzta a száját, hogy nyitva volt. Szóltam az oktatónak,hogy szóljon rá, hoyg ne húzza neki ennyire, de ő azt mondta, hogy én lovagolok rosszul, hosszú szárakon, és a csaj csinálta jól. Szóval mostmár nem vagyok képben.
2012. jan. 22. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

lófüggö is de szerintem az oktatod állatkinzo.....

kétlem hogy helyes lenne tépni a száját.

2012. jan. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mindig csak pár dekát kell tartania a kezednek, de annyira ne, hogy a lónak kényelmetlen legyen, és minden vágya lenne megszabadulni a zablától. Viszont a lónak is támaszkodást nyújt, ha tartod a fejét.

Amúgy én mindig úgy csinálom, hogy normális szárhosszúságon dolgozunk folyamatosa, csak leléptetésnél adok hosszú szárat, vagy esetleg egy negyed órás vágta/galopp után. :)

2012. jan. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én úgy szoktam, hogyha húzkodja a fejét, akor engedek a száron, és fokozatosan rövidebbre veszem. De akkor az jó, hoyg nem rövid a száram, hanem akkora, hoyg tartam a fejét, de mégse tépjem?
2012. jan. 22. 16:07
 4/6 anonim ***** válasza:
szerintem jo ahogy csinálod. keress más oktatot. vannak mondjuk lovak akik folyton kérik a szárat de ha engedsz nekik azonnal rosszalkodnak. de nem ez az átlag.
2012. jan. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy a lány tényleg jól csinálja, de a lovad a te szárhosszadhoz van szokva, és a kicsit rövidebb is zavarja. Csinálj gyakran képeket, azaz más csináljon rólad, így meg tudod nézni, hogy mit is csinálsz pontosan, ez nagyon sokat segít... De amúgy ha neked és a lovadnak jó, ahogy lovagoltok, nem pakol le folyamatosan, mert tényleg van olyan, akire egy pillanatra nem figyelsz úgy, és már a földön vagy... Ha még nem lóg a szár, akkor szerintem nincs baj, de azért támaszkodjon a ló! Ha nem vagy biztos az oktatód véleményében, lehet tényleg jobb lenne, ha máshová mennél, de már az is nagy segítség lenne, ha csináltatnál pár képet magadról valakivel, és ha mást nem, de legalább ide feltennéd, és itt válaszolnának, hogy jó-e a hossz...
2012. jan. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
OKé, majd legközelebb megkérek valakit:)
2012. jan. 22. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!