Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Folyamatosan hátrarúg?

Folyamatosan hátrarúg?

Figyelt kérdés
Nemrég idegen lovakkal voltunk terepen, és amin én ültem, az folyamatosan rájuk rúgott, amikor közel merészkedtek. Aztán már az ismerős lóra is rúgott a vég fele. Mit lehet ezzel csinálni? Szép nagyokat rúgott, kiülni se volt éppen kellemes.

2012. jan. 22. 16:02
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Rúgd vissza.:)
2012. jan. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Talán nem kéne belemászni a ló seggébe hátulról. Ha pedig a mögötted lévő annyira kezdő, hogy ezt nem tudja végrehajtani, akkor ne vigyétek terepre, mert balesetveszélyes.
2012. jan. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

sajna nem én határozom meg, hogy ki jöjjön terepre, és nem is tudom előre :(

Nem is az volt a zavaró hogy amikor a seggünkbe jöttek rúgott, mert azt megértem, hanem h már akkor is, amikor a haverja be akart jönni mellénk (hozzá van szokva hogy jon mellette valaki)

2012. jan. 22. 16:19
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is van egy ló, aki folyton rúgja a másikakat. Terepen, leléptetéskor, munka közben. Nem nagyon tudunk mit tenni, el kell kerülni.. Múltkor terep után lépésnél odamentem mellé beszélgetni, akkorát belerúgott a lovam rábába, hogy bedagadt, vérzett. Ilyenkor kapni szokott egy két pálcaütést, ami azért ideig-óráig hatásos.
2012. jan. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De ez eddig nem csinálta :( Remélem nem marad meg ez a szokása...
2012. jan. 22. 16:29
 6/10 anonim ***** válasza:
Köss piros szalagot a farkába, ez arra utal, hogy rúg a ló, így aki ismeri (remélhetőleg mindenki, akit már terepre is kivisznek), tudni fogja, hogy a piros szalagos mögé nem szabad menni, mert rárúg. Vagy menj hátul, lehet csak tele volt, vagy ilyesmi... Te is kipróbálhatod a pálcát, hogy mikor rúg, "megcsíped", de persze csak akkor, ha erre nem bolondul meg, mert van, amelyik Kenyáig elvisz, ha csak pálcát lát...
2012. jan. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Gyanús, hogy csak hisztiből csinálja, mert tudja, hogy megteheti. Ha rúg, akkor pálcával odacsapni neki, utána modorálja majd magát. De csak akkor, ha azért csinálja, mert tudja, hogy ráhagyod! Ha a természete ilyen, azzal nem nagyon tudsz mit csinálni, piros szalag jó megoldás lehet.
2012. jan. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vizsgáltasd ki mert ha eddig nem csinálta lehet hogy fáj neki vagy betegsége van.
2012. jan. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Rúgós lóval terepen mindíg hátul, utolsónak megyünk.
2012. jan. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
utolsó: egészen idáig nem rugott, ezért nem hátul mentem vele. Előttünk is rugós ment, csak én nem mentem a seggébe.
2012. jan. 22. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!