Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek hogy elfogadjon a...

Mit tegyek hogy elfogadjon a lovam?

Figyelt kérdés
Ma csak úgy kimentem hozzá és felültem rá a karámban,csutakoltam, de olyan szemrehányó szemmel nézett rám meg minden..leszálltam róla simogattam de ott hagyott.Amúgy másfél éve az enyém, sokmindent elértünk, voltak "höhögős nyerítős" heteink, meg ellenkezője, megtanultunk együtt dolgozni, hallgat a nevére,de nem szeret,nem örül nekem,érzem. Ti hogy értétek el a szeretetet a lovatoknál?
2012. jan. 22. 17:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én lovam is ilyesmi karakter lehet, mint a tied. Ő sem az a hű, de rajongok érted típus, de elvisel, talán egy kicsivel jobban szeret, mint másokat. Enyém amúgy is elég utálatos tud lenni, nem mindegyik ló bújós és szereti, ha körülötte sürögnek-forognak.

Lehet, hogy a te lovadnál lassabban megy végbe az elfogadás, megszokás és megszeretés fázisa. Szerintem ez sok türelem és foglalkozás kérdése, meg persze függ a ló természetétől is.

2012. jan. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nálam 6hónapos kora óta van a lovam. Mikor megszokta az új környezetét akkor el vittem sétálni szoktattam a zajokhoz. Nyáron reggel 7-től délig ( kaja szünet ) 1-től egészen sötétedésig vele voltam. Sokat csutakoltam.Elkezdtem futó szárazni is csak mivel elég "gyengécske" vagyok így ma már nem én futó szárazom hanem apukám. Mivel az iskola is megkezdődött így reggelente apukám eteti hozzám is nagyon rendes meg szófogadó de valamiért apukámnak jobban szót fogad. Pedig én voltam mellette.De annyira nem zavar engem is szeret az a lényeg. :)


Én hobbi lónak vettem tehát semmi extrém dologra nem akarom tanítani.


Még talán úgy tudod a legjobban magadhoz szoktatni, hogy adsz neki kockacukrot ( hatásos de nem ajánlott mert hamar rá szoknak és megjegyzi melyik zsebedből veszed ki a kockacukrot és letépi rólad a gatyát. :D )


Én a helyedben amikor csak tudok kint lennék vele vezetgetném karámba. Ezt minden nap meg ismételni, hogy szokja. Majd egy idő után azt fogod elérni, hogy megy utánad mint egy kutya. :D Vagyis az én lovammal ezt értem el. :D


Remélem tudtam segíteni. Sok sikert! :)

2012. jan. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Foglalkozz vele sokat,vigyél neki gyakran jutalomfalatot,játsz vele. Szerintem nem tetszett neki,hogy a karámban felültél rá,bár nem tiszta,hogy felszerszámoztad és úgy lovagoltál,vagy csak úgy felültél rá szőrén,miközben ő sétálgatni akart szabadon? Ha az utóbbi,akkor nem számitott rá,hogy rá fogsz ülni,egyszerűen nem várta. Egy napi rendszert alakits ki,mindent ugyanabban az időben csinálj,minden nap. Akkor tudni fogja,hogy most mi következik. A lovak se szeretik a meglepetéseket. Szeretik tudni,hogy mi fog következni. Türelem,kitartás.
2012. jan. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
csak az a baj hogy ő pont ilyen bújós puszilgatós ló ha szeret,ezért látom h nem... :(
2012. jan. 22. 18:19
 5/14 A kérdező kommentje:
értem...hát csak úgy felültem rá szőrén... az a baj nem tudok rendszert épiteni a mindennapokba, mert a suli miatt nagyon kevés időm van!!sokszor 6ra érek haza és még a tanulás is...ráadásul hideg iszonyos vagyok :(
2012. jan. 22. 18:21
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem útál téged csak rosz kedvű lehet depis vagy beteg. Ahogy írtad van jó élményetek is tehát nincs semmi baj a kettőtök közötti kapcsolatotokkal. Azért dolgoz rajta és ha elmegy menj utána és nézd meg hova menne. Lehet, hogy valamit meg akar mutatni vagy elmondani. Emiatt légyszi ne néz hülyének de szerintem minden ló komunikál gazdájával.
2012. jan. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem utál. Ha utálna akkor: rúgna, harapna, kapálna, és sunyítana ha a közelébe érsz. A te lovad inkább magányos típus. Egy nyugis, jószág, aki a szíve mélyén szeret, de ő így mutatja ki. Nem kell hogy egy ló bújjon, vagy állandóan a fenekedbe legyen mint egy kutya. Ezek lovak, mások.


Így írja le az egyik könyv a magányos természetű lovakat:

"Nem fél, nem támad, csak visszavonul, ha teheti. A boksz sarkában ácsorogva fogad, lehet, hogy rád sem néz, pedig jól tudja, hogy te vagy és azt is, hogy miért jöttél. Hozzájuk egy kicsit több türelem és a tanításhoz ok finom falat kell, (amivel én nem miden esetbe értek egyet) de megbízhatóan fog teljesíteni ezután."


Továbbá: " Bár szeretik a szoros kontaktust társaikkal, fontos, hogy állandóan lássák, hallják egymást, némelyik ló mégis szereti a magány nyugalmát. Ez csak látszólagos, mert érzékeny szaglásával és hallásával azért nyomon követi a környezet eseményeit, de nem szeretne aktívan részt venni benne. ÍGY VISZONYUL AZ EMBEREKHEZ IS."


Nos, ha a te lovad is így viselkedik akkor magányos természetű, ami nem baj. :) De mint leírtam, az utálatnak mások a jelei!

2012. jan. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

És a lovad nem akar neked semmit megmutatni, mert ösztön lény, és nem gondolkodik. :)


Egyszerűen csak szeret egyedül lenni, és nem szerei ha körül nyüzsögik, vagy ha teheti inkább arrébb megy ahol nyugalom van.

2012. jan. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó német, újzélandi, amerikai tudósok néhány kisérletben bebizonyították hogy a lovak és kutyák tudnak tudatosan is dönteni. Ha kell megkeresem a kísérletvezetőt és megadom nektek az elérhetőségeit.
2012. jan. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem kell nekem senkinek az elérhetősége. xD Nem akarok tudósokkal csevegni arról hogy az állat ösztön lény-e vagy tudatosan gondolkodik.

Az állatok ösztönből gondolkodnak. Nem tudatosan döntenek, hogy majd oda megyek és akkor az majd nekem jó lesz. Persze, így is lehet, ha már a ló egyszer megtapasztalta hogy ott neki tényleg jó. Nem fog neked jeleket adni hogy gyere nézd már meg ezt vagy azt. Nem foglalkoztatja őket ilyen dolgok. Mert minek is? A lónak 1 dolog jár a fejébe: Az hogy neki jó legyen, és ezen belül három fő dolog: A kaja, a biztonság, és a ménes. A többit tanulja, nem pedig gondolkodik.

2012. jan. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!