Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglásnál miért kell a...

Lovaglásnál miért kell a kezeket összerakni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 22. 19:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell öszerakni. Párhuzamosaknak kell leniük egymással, de nem érhetnek össze. Legalábis két edzőm is így mondja.
2012. jan. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudom, hogy nem kell összeérni, de miért nem jó váll szélességben? Miért kell közelebb rakni (10-15 cm)
2012. jan. 22. 19:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Mert a két kezed úgy jobban mozog együtt és nem fogod fölöslegesen külön-külön rángatni a szárakat. Eleve így kevesebb az esélye, hogy egyáltalán rángatnád, hisz jóval közelebb van a ló marjához, mintha a levegőben szállnának méterekre a lótól. Emellett így sokkal könnyebben, finombban tudod a lovat a szársegítségekkel irányítani, esztétikailag is jobban fest, mintha melletted repülne a két karod és a csípő segítségekben sem zavarnak annyira ebben a pózban. Akkor még: ha a kezeid egymás mellett vannak, karral sokkal szabadabban, jobban tudsz mozogni, mintha messze lennének egymástól és esetleg, mivel a ló látása ennyire kiterjedő, nem is zavarsz be neki azzal, hogy oldalt hadonászol. Mindenesetre hidd el, az évezredek során nem hiába alakult ez ki így.
2012. jan. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az elején úgy tanítjuk (én is) hogy tegye le a kezét és össze. (Logikusan úgy hogy nem érnek össze)

Ez azért van mert a kezdőknek sokat mozog még a kezük és hogy ilyenkor ne mozgassák a szárat valamint ne húzzák szét a kezüket fordulatoknál. Azt meg hogy tegye le a kezét, az azért jó, hogy megszokja hogy a könyöke ügetés felállásnál mozogjon.


Persze ha ez már jó akkor a támaszkodást már kicsit szét nyitott kézzekkel (nem váll szélességben) és olyan magsságban tartjuk hogy a zabla-szár-könyök egy vonalat alkosson. De ez amíg mozog a lovas keze, nem sikerül, ezért addig jóformán szabálytalanúl "össze és le" rakatjuk a lovasokkal.

2012. jan. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Haladó lovasként már nem fogsz ilyenen gondolkodni. Én pl általában félkézzel lovagolok, vagy szár fogása nélkül kinn terepen is, és ha rezdül a ló már fogom is a szárat felkészülve a bajra. Ha elég tapasztalt leszel pl.: őzekre, meg nyulakra, a lovad első rezzenéséből érzed a bajt, és eszedbe se fog jutni azon gondolkodni, hogyan fogd a szárat.
2012. jan. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!